PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sezonu Çatörende açtık

sazancı
20-06-2011, 20:29
SEZONU ÇATÖRENDE AÇTIK
Aylardır hayalini kuruyordum her Allahın günü takım çantamı çıkartıp olta yaptım çok hazırlandım yani ancak bu yıl yaz bir türlü gelmek bilmedi ve nihayet geçen hafta sonu hazırlandım arabayı yükledim ver elini Çatören
Acele ile oltaları attık
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Bekleme faslı başladı
Ben nereye gitsem yağmur beni takip ediyor neyse ki tedbirliyim
Yeğenim Abdullah tam 6 ay benimle balığa gelmek için hazırlanıyor çok heyecanlı ve sabırsız bir an önce Sazan yakalamak istiyor
Ve bir kaç küçük sazanı yakalayıp azat ediyor
Ve sonunda 36 cm lik bir aynalı sazan yakalıyor hayatının trofesi ve dünyanın en mutlu insanı ABDULLAH
Manzaralar güzel
Bu ağaçta beni çeken bir şey var
Mehmet abi ve Fethi abi yağmura karşı tedbirlerini almışlar her an sazan basabilir tetikteler
Yarbasan köyü topu topu beş hane
Son günümüzdeyiz Güneşi görmek istiyorduk Radyoda da Hava durumunun iyi olacağını söylüyordu ancak bu defada sis bastırdı Sisin içinde bir ördek yemleniyor
Sonuçta her şey çok güzeldi toplam 38 adet sazan yakaladık 11 tanesi sirkülere uygundu diğerleri iade edildi Trofe boyutlarda sazan yakalayamadığım için balık Fotoğrafı çekmedim sadece yeğenim Abdullahın ilk balığı olduğu için anı olarak bir resim aldım.
Dönüş yolunda Sazana susamış amatörler Çatören Barajının benti çevresinde bu görüntüyü veriyorlar.

TUĞYAN
21-06-2011, 07:18
Mustafa abi resimlere bayıldım neden sabırsızlandığını şimdi daha iyi anlıyorum manzara yeter rasgelsin

ustam18
21-06-2011, 08:33
Mustafa Kardeş bu görüntüleri ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Biliyorsunuz ki sazanın yumurtlaması için şartlar yeni yeni oluşmaya başladı.yağmurlardan düşen hava sıcaklığı sebebi ile balık daha yumurtayı atamadı.yumurtlama derdine düşen balık yeme hiç bakmıyor.bende bu hafta 2 gölet gezdim yakalananlar limitaltı olduğu için suya iade edildi.büyükleri hiç ellemiyor yemlere.on-onbeş gün daha müsade etmek lazım.yumurtlayan balık ne bulsa saldıracak nasılsa.
Avlarınızın bereketli olması dileğimle Rastgele.

ukg79
21-06-2011, 09:50
Mustafa abi ortam şahane emeğinize sağlık...

sazancı
21-06-2011, 10:11
Mustafa abi resimlere bayıldım neden sabırsızlandığını şimdi daha iyi anlıyorum manzara yeter rasgelsin

Mustafa Kardeş bu görüntüleri ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Biliyorsunuz ki sazanın yumurtlaması için şartlar yeni yeni oluşmaya başladı.yağmurlardan düşen hava sıcaklığı sebebi ile balık daha yumurtayı atamadı.yumurtlama derdine düşen balık yeme hiç bakmıyor.bende bu hafta 2 gölet gezdim yakalananlar limitaltı olduğu için suya iade edildi.büyükleri hiç ellemiyor yemlere.on-onbeş gün daha müsade etmek lazım.yumurtlayan balık ne bulsa saldıracak nasılsa.
Avlarınızın bereketli olması dileğimle Rastgele.

Mustafa abi ortam şahane emeğinize sağlık...

İncelediğiniz için teşekkürler Hayrettin abi uyarınızı dikkate alacağım.

Ferhat AYAS
21-06-2011, 13:22
Sevgili mustafa abim.
Sezon açılışın istediğin gibi olmasada , stresini boşaltmış oldun. en azından. Geleceğimiz olan bilinçli, Sürdürülebilir balık avını takip eden, Yakalamak kadar bırakmanında bir o kadar güzel olduğunun farkına varan bir KARDEŞİMİZE ( abdullah ) av zevgini tatdırabilmişin. Teşekkür ederim.
Abi bir kaç soru sormak isterim. Kullanılan yem nedir? ve suyun zemin yapısı nasıldı? ( taşlık+oltuk+bataklık+ ani derinleşen ) gibi.
şimdiden teşekkür ederim. Kolay Gelsin

sazancı
21-06-2011, 15:22
Sevgili mustafa abim.
Sezon açılışın istediğin gibi olmasada , stresini boşaltmış oldun. en azından. Geleceğimiz olan bilinçli, Sürdürülebilir balık avını takip eden, Yakalamak kadar bırakmanında bir o kadar güzel olduğunun farkına varan bir KARDEŞİMİZE ( abdullah ) av zevgini tatdırabilmişin. Teşekkür ederim.
Abi bir kaç soru sormak isterim. Kullanılan yem nedir? ve suyun zemin yapısı nasıldı? ( taşlık+oltuk+bataklık+ ani derinleşen ) gibi.
şimdiden teşekkür ederim. Kolay Gelsin

Sevgili Ferhat hemşehrim merhaba (aslen Adapazarının Karaaptiler köyündenim yeni adı Nehirkent) kullanılan yem şeker mısırı sadece mısır makarna vs takınca her dakika balık vuruyor ancak israil veya küçük sazanlar ,suyun zemin yapısı sığ 170 cm derinlik ve uzun mesafe bu derinlikte devam ediyor hemen ön tarafta ot var otun arkasına atarsan balık yakalanınca oltayı çekerken takılıyor yani otun önüne atman gerekiyor.

Necati ARAT
22-06-2011, 09:51
Mustafa abim sezon açılışın hayırlı olsun..
Bu Sene havaların normalin altında olduğundan ve hayvanın yumurtalarını bırakamadığından iştahsız görünüyor.. ama çatören seninde bildiğin üzere gayet varimli bir avlak umarım önümüzdeki 2-3 hafta sonra güzel sonuçlar alacağını umut ediyorum..
Bu güzel görsel konu için teşekkür ederim..
Emeğine sağlık.. Senden güzel trofeler bekliyorum..
Nasip se 15 Temmuz civarı Eskişehirdeyim buluşmak tanışmak üzere..
Sağlıcakla kal abim..

sazancı
23-06-2011, 13:03
Mustafa abim sezon açılışın hayırlı olsun..
Bu Sene havaların normalin altında olduğundan ve hayvanın yumurtalarını bırakamadığından iştahsız görünüyor.. ama çatören seninde bildiğin üzere gayet varimli bir avlak umarım önümüzdeki 2-3 hafta sonra güzel sonuçlar alacağını umut ediyorum..
Bu güzel görsel konu için teşekkür ederim..
Emeğine sağlık.. Senden güzel trofeler bekliyorum..
Nasip se 15 Temmuz civarı Eskişehirdeyim buluşmak tanışmak üzere..
Sağlıcakla kal abim..

Necati Allah nasip ederse 24 Haziran Cuma saat 17 de izine çıkıyorum gidip bir hafta gelmeyeceğim tezgahı kuracağım süper ortamlar olacak İnşaAllah senide beklerim kardeşim. geçerken uğra baraja.

Necati ARAT
23-06-2011, 13:31
Necati Allah nasip ederse 24 Haziran Cuma saat 17 de izine çıkıyorum gidip bir hafta gelmeyeceğim tezgahı kuracağım süper ortamlar olacak İnşaAllah senide beklerim kardeşim. geçerken uğra baraja.

Ah be abim İzmirde olmasam gelmemmi ..
Ancak Temmuz 15 den sonra..
Ramazana 1-2 hafta kala gelebilirim..
Bakarsın bir ramazan günü sahur iftar yapmak nasip olur baraj dibinde..
Sana şimdiden İzinli olduğun ve su kenarında bulunduğun gün boyunca şans dilerim.. Umarım herşey gönlünce olur..

antikacı54
23-06-2011, 21:09
Mustafa agam bilindiği gibi sazan avı kamp avı ortam şahane yağmurda oluyor bahane sazancının kaderi harika bir avlak abi inşallah bu sezon egeye yöneleceğim görüşmek dileğiyle neşeniz daim olsun rastgelsin.:helal::helal::helal:

adolomorola
23-06-2011, 23:35
Mustafa abi sezonu açmışsın (Hayırlı uğurlu olsun);)
Dediğin gibi balıklarıda yakalama fırsatınız olmuş her ne kadar hava musade etmesede balıklar havyardan çıktıkları için biraz keyifsiz oluyor ilk zamanlar inşallah ilerleyen haftalarda çok daha güzel avlarla karşımıza çıkmanız dileklerimle...;)

sazancı
24-06-2011, 10:32
Mustafa agam bilindiği gibi sazan avı kamp avı ortam şahane yağmurda oluyor bahane sazancının kaderi harika bir avlak abi inşallah bu sezon egeye yöneleceğim görüşmek dileğiyle neşeniz daim olsun rastgelsin.:helal::helal::helal:

Mustafa abi sezonu açmışsın (Hayırlı uğurlu olsun);)
Dediğin gibi balıklarıda yakalama fırsatınız olmuş her ne kadar hava musade etmesede balıklar havyardan çıktıkları için biraz keyifsiz oluyor ilk zamanlar inşallah ilerleyen haftalarda çok daha güzel avlarla karşımıza çıkmanız dileklerimle...;)

Çok teşekkürler arkadaşlar