PDA

Tüm Versiyonu Göster : 2011 sazan sezon açılışı

Ferhat AYAS
21-06-2011, 21:53
Tarih : 15,06,2011-18,06,2011
Mekan:YEMİNLİ 925 gölü :)
Kullanılan yem: mısır+silikon mısır+boncuk +AKIN usta ve Mustafa abinin boilisi
Yakalanan balık sayısı : 42 üzerinde ( limit altılar hariç )
Yakalanan balık ağırlıkları : 2.600kg ile 12,100kg arası
Su sıcaklığı : 18 C derece
Ekipdekiler: Mustafa DEDEMLİ, Akın USTA, Recep DAĞ, Ferhat AYAS

Uzun süre bekleyiş vede hazırlıklardan sonra, en sonunda Sazan sezonun geldi çatdı, Ben bir hafta izin aldığımdan 15 haziranı beklemeden, 13 haziran akşamı mekana vardım ( yer etütü yapmak için  ) insan doğa ile baş başa kalmayı bile özlemiş, gece kurbağaların sesini, sabah kuşların şakırtısı ile günümü tamamladıktan sonra, 14 haziran akşamı diğer ekip olan Mustafa, Recep, Akın ağabeylerim geldiler, Hemen çadırlarımızı vede ekipmanlarımızı kurdukdan sonra güzel bir akşam yemeği hazırlıklarına başladık. Karınlarımız doyurdukdan sonra oltalarımızı vede stratejimizi belirleyip, saat 00,25 civarlarında oltalarımızı su ile buluşturduk. Çay muhabbet ederken ilk balık benim oltaya MERHABAAAA dedi  2,600kg güzel bir aynalı, hoş geldin sefalar getirdin deyip öpücük ile geldiği mekana geri yolladık. Sonrasında sazanlar bizi beklermişcesine oltalara gelmeye başladı. Recep abinin, akın abinin ve benim oltalarımıza vuruyordu, ama ne hikmetse Mustafa abiden çıt yokdu, :( bu sessizlik hayra alamet değildi. Fırtına öncesi sessizlik gibiydi, bu fırsatı değerlendiren Recep abinin bütün laf atmalarına vede sataşmalarına göğüs gelerek,Bekleyen derviş, Muradına ermiş dercesine, aynı balığı (10,600kg) 2 gün ara ile iki defa yakalama muradına ermiştir, tebrikler Mustafa abi, alkis alkis alkis

Yan tarafımıza ailecek çadır kuran ve sonrasında muhabbetini vede ikramlarını esirgemeyen Ereğliden gelen Dr.Yiğit bey vede Özlem hanıma teşekkür ederiz. Bizim bilgilendirme vede yardımlarımız sayesinde ilk Sazan balığını 3kg ve hemen sonrasında 2. sazanını 7kg üzerindeki balığını tutarak bir nevi teşekkür ettik. :)

Üşenmeden yanımıza gelip uyumadan tekrar sabah işe giden İlhan, Tamer ve tamerin kayınbabasına ziyaretleri için teşekkür ederiz. Onlar olta atmadılar ama, atmış gibi balık yakalama keyfine vardılar ( sanırım 4 veya 5 balığı onlar çekti )

Sonuçda 4 günlük av maceramızda toplam 42 üzerinde balık yakalayarak süper bir sezon açılışı yaptık. Buna ek olarakda bir okadar güzel muhabbet, çaylar, yemekler, misafirler sayesinde günümüzü gün ettik. En önemlisi de, yakaladığımız balıkları geri salarken, inanın etrafımızdaki insanların bakışları görmeli idiniz. Olta vede ekipman konusunda bilgi verirken. Sürdürülebilir balık avı için neler yapılması gerektiğini anlatmaya ve göstermeye çalıştık. Sanırım 10 kişiden 5’ne anlatabildiysek ne mutlu bize, Amacımız balık yemek olsa, maliyetinin 10 katını harcayıp, onca yol kat edip 2-3 tane balık yakalamak olmazdı :) komşularımıza balık götüreceğiz diye çuvallar dolusu balıkları alı koymamamız gerekli, Evinin ihtiyacını ve avlakdaki nevsine yetecek olanları alı koymak ve diğerlerini geri suya bırakmak amacımız olmalı.

Evet dostlar, cumartesi akşam avımızı sonlandırıp, yola çıktığımızda 4 günün yolgunluğunu üzerimize alıp evin yolunu tutduk, Arayan vede bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza Teşekkür ederiz.

Sevgilerle : )

[Only Registered Users Can See Links]

tigerson
22-06-2011, 01:07
41 kere maşallah harika bi açılış olmuş, tüm ekibi tebrik ederim her konuda :D

ustam18
22-06-2011, 06:43
Ferhat Kardeş TEBRİKLER-TEBRİKLER-TEBRİKLER demekten başka birşey gelmez elimden.İnan o kadar sevindimki anlatamam.biz amatör balıkcılar demekki hepimiz hemen hemen aynı düşüncedeyiz."tut-görüntüle- bırak" Eve bir çuval balık getirsen ne olacakki?sonuçta bir öğünde yersin.ama bu görüntüleri ömür boyu saklarsın.
Tekrar tekrar teşekkürler kardeşim bu görüntüleri ve raporu bizlerle paylaştığın için.Rastgele.

Süleyman Çetin
22-06-2011, 06:56
Ferhat Abim tebrikler.:helal::helal: Çok güzel bir açılış olmuş. Devamı daha da güzel olur inşallah. :dans:

rkacar
22-06-2011, 07:24
helal olsun maşallah hepinize kocaman tebrik ve alkışlar....

Necati ARAT
22-06-2011, 09:22
Feratım Harika bir sezon açılışı yaparak dostlarla birlikte hoş zamanlar yaşamışsınız..
Merada tanıştığın av ve doğa aşığı insanlara, Sürdürülebilir balık avı için neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışman çok hoş.. Hele yakala bırak yöntemini uygulaman öncelikle kendi açırdan sonrada çevredeki insanlar açısından büyük bir erdem..
Seni bu konudada ayrıca kutlarım..

Tüm ekibi kutlar, Bundan sonraki avlarınızdada başarılar dilerim..
Emeğine sağlık.. Paylaşım için teşekkürler..

Ferhat AYAS
22-06-2011, 09:39
41 kere maşallah harika bi açılış olmuş, tüm ekibi tebrik ederim her konuda :D

Sevgili ufuk bey
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Ferhat Kardeş TEBRİKLER-TEBRİKLER-TEBRİKLER demekten başka birşey gelmez elimden.İnan o kadar sevindimki anlatamam.biz amatör balıkcılar demekki hepimiz hemen hemen aynı düşüncedeyiz."tut-görüntüle- bırak" Eve bir çuval balık getirsen ne olacakki?sonuçta bir öğünde yersin.ama bu görüntüleri ömür boyu saklarsın.
Tekrar tekrar teşekkürler kardeşim bu görüntüleri ve raporu bizlerle paylaştığın için.Rastgele.

Sevgili Hayrettin abi; dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bıraktığımız balıkların, özellikle c.tesi günü tekrar yakaladığımız fark ettik. Artık abartıp onlara isim bile koyduk :D, yakalamanın tadı inalınmaz, ama emin olabilirsiniz, bırakmanın tadı ap ayrı bir sevinç bırakıyor yüreğinizde.

Ferhat Abim tebrikler.:helal::helal: Çok güzel bir açılış olmuş. Devamı daha da güzel olur inşallah. :dans:

Sevgili Süleyman arkadaşım. Senin takıldığın ONUR arkadaşımızdan ( sarı kulak ;) :P :D ), en kısa sürede kurtulursan, emin olabilirsin sende güzel balık yakalayacaksın :) Teşekkür ederim

helal olsun maşallah hepinize kocaman tebrik ve alkışlar....

Sevgili Ramazan arkadaşım, teşekkür ederim.

Feratım Harika bir sezon açılışı yaparak dostlarla birlikte hoş zamanlar yaşamışsınız..
Merada tanıştığın av ve doğa aşığı insanlara, Sürdürülebilir balık avı için neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışman çok hoş.. Hele yakala bırak yöntemini uygulaman öncelikle kendi açırdan sonrada çevredeki insanlar açısından büyük bir erdem..
Seni bu konudada ayrıca kutlarım..

Tüm ekibi kutlar, Bundan sonraki avlarınızdada başarılar dilerim..
Emeğine sağlık.. Paylaşım için teşekkürler..

Sevgili Necati Ustam. Bizler bir şeylerin farkına varılmasını, amacımızın ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Malum eskilerdeki gibi göllerde balık popülasyonu kalmadı. Sen çuvalla alırsa, o çuvalla alırsa, ben çuvalla alırsam. Bir sonraki zamanda o balıklardan ne kadar yakalama şansımız olur ki :) Avlaklarımızı koruyalım. Tıpkı cocukların Kaydırak parkları olduğu gibi.O göllerde bizim oyun parkımız ;)

Dileklerin için teşşekür ederim. Elimden geldiğince raporlarımı yayınlamaya çalışacağım, fırsat bulup aa gidebilirsek :(

ukg79
22-06-2011, 12:40
Ferhat abi öncelikle merhaba gerçekten güzel bir açılış yapmışsınız tüm ekibi kutlarım:helal::helal::helal::helal::helal:

Hasan BALIKÇI
22-06-2011, 13:02
:helal::helal::helal::helal::helal::helal::helal:: helal::helal::helal::helal::helal:

Ferhat kardeşim HARİKA BİR AV GÜNÜ YAŞAMIŞSIN :helal:
Çokta güzel bir paylaşım ile bizlerede buradan yaşatıyorsun teşekkürler kardeşim.:)
sezon açılışın mükkeml olmuş inşallah tüm sezon böyle güzel olur :)

adolomorola
22-06-2011, 16:59
Ferhat sezonu güzel görüntülerle açmışsınız tüm ekibi kutlarım..;)

şamandıralı takımlarlamı yakaladınız bu kuzuları merak ettim:oha:
fotalarda gördüğüm kadarıyla göletin her yeri otluk gibime geliyor:(

Başarılarınızın devamını dilerim...;)

delvel
22-06-2011, 23:08
ferhat abi sirküler dışı :(küçük:) diye geriye saldığın o sazanları ben coğu kez trofe diye okuyordum diğer konularda:)
gerçek trofe diye ben buna derim işte:)
tebrik ederim tebrik ederim:)

orhan69
22-06-2011, 23:11
tebrikler dahada büyüyüp coğalarak gelsinler rasgele tüm emeği gecenleri kutlarım

orhan yıldız
23-06-2011, 07:09
tebrikler ferhat kardeşim harika acılış olmuş her zaman böyle olur inşallah darısı bizim başımıza diyelim tüm ekibi kutlarım

Ferhat AYAS
23-06-2011, 11:14
Ferhat abi öncelikle merhaba gerçekten güzel bir açılış yapmışsınız tüm ekibi kutlarım:helal:
Sevgili ulaş arkadaşım. İyi dileklerin için teşekkür ederim.

:helal:

Ferhat kardeşim HARİKA BİR AV GÜNÜ YAŞAMIŞSIN :helal:
Çokta güzel bir paylaşım ile bizlerede buradan yaşatıyorsun teşekkürler kardeşim.:)
sezon açılışın mükkeml olmuş inşallah tüm sezon böyle güzel olur :)
Sevgili hasan abim. Senin paşalarına ancak bizim tatlı su paşaları ile cevap vermek zorundayız :P :P , Teşekkür ederim. ekimde tuzlu paşalarına haber yollada bizleri beklesinler :D

Ferhat sezonu güzel görüntülerle açmışsınız tüm ekibi kutlarım..;)

şamandıralı takımlarlamı yakaladınız bu kuzuları merak ettim:oha:
fotalarda gördüğüm kadarıyla göletin her yeri otluk gibime geliyor:(

Başarılarınızın devamını dilerim...;)
Sevgili Öner ustam. dip takımlarla aldık ( son resimlerdeki görünen takımlarla ) Yani tek iğneli, dip oltası ile. Otluk olayına gelince. mekanı, Kendini bilmez ağcılar vede bohçacılar yüzünden komufile etmek zorundayız. :D bakma sen o kadar otluk değil ;)

ferhat abi sirküler dışı :(küçük:) diye geriye saldığın o sazanları ben coğu kez trofe diye okuyordum diğer konularda:)
Merhaba Veli, Dileklerin için teşekkür ederim
:) insanın trofesi tutabildiği en büyük balıktır. O yüzdendir ki, bizler daha büyükleri tutabilmek için emek sarfederiz. Umarım herkez gönlünce trofesini tutabilir.

tebrikler dahada büyüyüp coğalarak gelsinler rasgele tüm emeği gecenleri kutlarım
Sevgili orhan abi,
teşekkür ederim. Umarım büyümek için bizim verdiğimiz gibi emek verenlere yakalanırlar :)

tebrikler ferhat kardeşim harika acılış olmuş her zaman böyle olur inşallah darısı bizim başımıza diyelim tüm ekibi kutlarım

Teşekkür ederim orhan abi, bu kısmet herkese nasip olur :)

Hasan BALIKÇI
23-06-2011, 21:53

evet evet sende güzel trofeler göstermiştin veli kardeşim:D:D:D:D

amaaaaaaa senin tuttuğun trofe dünyalara bedel :helal::helal::helal:

eee artık şu fotoları bana yolla bende burdan bi paylaşayım artık yoksa dişleri çıkacak :D

ali rıza acar
23-06-2011, 23:31
Ferhat kardeşim, gerçek üzeri bir göl safari olmuş.
Bereketli avınız için senin nezdinde tüm ekibi kutlarım.
Ancak amatör balıkçılık olarak adlandırdığımız avlarınızı göle iade etmeniz örnek alınması gereken bir profesyonellik. Bundan dolayı sizleri daha da çok kutlarım.
Selamlar, sevgiler.

adolomorola
23-06-2011, 23:38
adolomorola tafarından gönderildi
Ferhat sezonu güzel görüntülerle açmışsınız tüm ekibi kutlarım..

şamandıralı takımlarlamı yakaladınız bu kuzuları merak ettim
fotalarda gördüğüm kadarıyla göletin her yeri otluk gibime geliyor

Başarılarınızın devamını dilerim...

Sevgili Öner ustam. dip takımlarla aldık ( son resimlerdeki görünen takımlarla ) Yani tek iğneli, dip oltası ile. Otluk olayına gelince. mekanı, Kendini bilmez ağcılar vede bohçacılar yüzünden komufile etmek zorundayız. bakma sen o kadar otluk değil

Şimdi anladım bende diyordum bu fotalarla niye oynamışlar...:D:D:D

bohçacı ve ağcılar için güzel düşünmüşsünüz...:helal::helal:

sazancı
24-06-2011, 09:21
Mükemmel bir av olmuş bizlerlede paylaştığınız için teşekkür ederim,bu arada malzemelerinizde on numara a dan z ye herşey çok çok iyi hazırlanmış oldukça maliyetli şeyler.

Necati ARAT
24-06-2011, 09:26
Mükemmel bir av olmuş bizlerlede paylaştığınız için teşekkür ederim,bu arada malzemelerinizde on numara a dan z ye herşey çok çok iyi hazırlanmış oldukça maliyetli şeyler.

Mustafa abim Ferhat SAMADER üyelerinden..
Arkadaşımız türkiyedeki bir çok Yarışmaya katılıp derece almış dostlarımızdan..
Malzemeler konusuna gelince Bir çok Sponsorluk firmaları peşinden koşuyor o yüzden malzeme konusunda sıkıntı yaşamıyor..
Türkiyede Sazancılığa Bu şekilde gönül vermiş ender arkadaşlarımızdan biri Ferhat Kardeşimiz....

muratcoskun
24-06-2011, 10:15
tebrikler harika bir av olmuş. bizim içinde gerçek bir görsel şölen.

Ferhat AYAS
24-06-2011, 14:42
Ferhat kardeşim, gerçek üzeri bir göl safari olmuş.
Bereketli avınız için senin nezdinde tüm ekibi kutlarım.
Ancak amatör balıkçılık olarak adlandırdığımız avlarınızı göle iade etmeniz örnek alınması gereken bir profesyonellik. Bundan dolayı sizleri daha da çok kutlarım.
Selamlar, sevgiler.

Ali Rıza abi,

Denizlerde olduğu gibi göllerde balık popilasyonu geniş vede yoğunlukda değil. En önemlisi de Tuzlusu balıkları gibi lezzetli değil.
Bu yüzden yakaladığımız balıkları geri salmak, vede bir kaç gün sonra tekrar yakalamak, inanılmaz zevkli bir avlanma çeşidi. bu yüzden bırakmayı yeğliyoruz ali abi,
sizin gibi değerli abilerimizdende Takdir göremek, bu işin kaymağı oluyor :)

adolomorola tafarından gönderildi
Ferhat sezonu güzel görüntülerle açmışsınız tüm ekibi kutlarım..

şamandıralı takımlarlamı yakaladınız bu kuzuları merak ettim
fotalarda gördüğüm kadarıyla göletin her yeri otluk gibime geliyor

Başarılarınızın devamını dilerim...

Sevgili Öner ustam. dip takımlarla aldık ( son resimlerdeki görünen takımlarla ) Yani tek iğneli, dip oltası ile. Otluk olayına gelince. mekanı, Kendini bilmez ağcılar vede bohçacılar yüzünden komufile etmek zorundayız. bakma sen o kadar otluk değil

Şimdi anladım bende diyordum bu fotalarla niye oynamışlar...:D:D:D

bohçacı ve ağcılar için güzel düşünmüşsünüz...:helal::helal:

:) önlem almazsak. birdaha yakalama şansımız kalmıyor emin olabilirsin :)

Mustafa Abim. Vaktimizden. ailemizden, işyerimizden, İzin günümüzden kaçarak anca gidebildiğimiz sazan avında amacımız kendimizin trofesini yakalamak olduğundan. ekipman konusunda, dayanıklı ürünler almaya çalışıyoruz. Çünkü 12kg bir balığı alelade bir olta takım ile çekme şansımız baya bir düşük oluyor. sonrada ÇEŞKEEE dememek içindir abi, Şunuda söylemek isterim . illa pahalı ekipman demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Bu bir ekonomi olayı. Birde bu bizim için gerçek HOBİMİZ :)
Teşekkürler abi,

Mustafa abim Ferhat SAMADER üyelerinden..
Arkadaşımız türkiyedeki bir çok Yarışmaya katılıp derece almış dostlarımızdan..
Malzemeler konusuna gelince Bir çok Sponsorluk firmaları peşinden koşuyor o yüzden malzeme konusunda sıkıntı yaşamıyor..
Türkiyede Sazancılığa Bu şekilde gönül vermiş ender arkadaşlarımızdan biri Ferhat Kardeşimiz....
Yaw necati ustam, estafullah. Her bir sportif olta balıkçısı birer ENDER abilerimiz veya kardeşlerimizdir. Sevgile kal ;)

tebrikler harika bir av olmuş. bizim içinde gerçek bir görsel şölen.
Teşekkür ederim Murat abi, :)

çorumlu balıkçı samed
16-06-2012, 17:39
iyi günler ilk mesajım acaba boili tarifini verebilir misin abi versende vermesende şimdiden teşekürler...

sakkucuk
16-06-2012, 22:26
Ellerinize sağlık çok güzel av olmuş. Benim şimdiye kadar tuttuğum tüm sazanların ağırlığı o ilk resimdeki kadar etmez.

MAVİ FENER
16-06-2012, 23:06
ferhat; iyi geceler..
acaba diyorum yine aynı avlak bölgesine gidilse aynı miktara yakın balık yakalanabilinirmi....? Teşekkürler...

Ferhat AYAS
18-06-2012, 07:53
iyi günler ilk mesajım acaba boili tarifini verebilir misin abi versende vermesende şimdiden teşekürler...

Özelden yolladım Samed :)

Ellerinize sağlık çok güzel av olmuş. Benim şimdiye kadar tuttuğum tüm sazanların ağırlığı o ilk resimdeki kadar etmez.

Sevgili Seçkin arkadaşım. Senin yaşadığın mekanlarda, inan bu yakaladığımın 3 katı sazanlar yaşıyor, Niyetin onları yakalamak olsun, ama ina sabırla beklemen gerek, belki ilk gün veya ilk avlanmada yakalayamazsın. ama eninde sonunda yakalarsın :)

ferhat; iyi geceler..
acaba diyorum yine aynı avlak bölgesine gidilse aynı miktara yakın balık yakalanabilinirmi....? Teşekkürler...

Abi, bunu kimse bilemez, Malum Nasip kısmet meselesi, Lakin eğer bıraktığımız o balıklar hala yaşıyor ise!!! yaklaşık 2-3kg daha artmış olarak yakalarım diye düşünüyorum :)

Tekniker İbrahim
18-06-2012, 14:39
Ferhat Ustam,Maşallah diyorum başkada birşey diyemiyorum.Çok güzel bir rapor ve jeneriklik uygulamalar.Kendi adıma çok teşekkür ederim.

sakkucuk
18-06-2012, 15:53
Sevgili Seçkin arkadaşım. Senin yaşadığın mekanlarda, inan bu yakaladığımın 3 katı sazanlar yaşıyor, Niyetin onları yakalamak olsun, ama ina sabırla beklemen gerek, belki ilk gün veya ilk avlanmada yakalayamazsın. ama eninde sonunda yakalarsın :)

Ben şu an için tatlı su avlarına ara verdim. İlk göz ağrım olan deniz avcılığını yapmaya çalışıyorum. Yakaladığım sazanlar Kahramanmaraş/Göksun'da çalışırken gittiğim avlarda idi. Orada da ben hiç rastlamadım kiloluktan büyüklere. Ama vardır muhakkak.

monawar
22-06-2012, 01:28
masallah bunlar tosuncuk olmus ayni baliklari daha buyumus halde yakalamaniz dilegiyle o boydaki baligin vurdugunda zili calmasi ve kenara cekmesi tarifsizdir.