PDA

Tüm Versiyonu Göster : 2-7-2011 İzmir Körfezi'nde granyoz avı

ergundürüsel
02-07-2011, 10:33
Merhaba arkadaşlar,
Sabah oğlum Berkay ile birlikte İzmir körfezine açıldık. Avlak yerine geldiğimizde oltaları salladık ama 1 saat tık yok. Sonra muhteşem bir asılış ve balık oltanın üzerinde ama kafayı yukarı kaldırmak 10 dk mı aldı sonra tekrar tekrar aşağıya doğru bastı uzun bir mücadeleden sonra nihayet yukarı gelmeye başladı .kepçeye sığmadığı için solungaca elimi sokup tekneye öyle alabildim. Çanakkale sinaritlerinden sonra burada iri balık yakalamak iyi oldu .15 dk sonra da küçük granyoz geldi . Bundan sonra lidaki avı ( aman duymasınlar ) sanırım az zevk verecek .
Hepinize böyle güzel avlar dilerim. Herkeze rastgele .
küçük 1.5 kg
büyük 8.5 kg 95 cm

takım 0.50 misina iri bir iğne
yem iri teke
derinlik 24 m
hava 2-4 kuzey

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

rkacar
02-07-2011, 10:35
abi tebrik ederim muhteşem balıklar..... Ellerinize sağlık.... Gözüm bayram etti resmen...

Anıl ÜNALAN
02-07-2011, 11:08
Ergun abi ne yaptın sen ya :)
Tebrik ediyorum seni gerçekten çok güzel bir av gerçekleştirmişsiniz.
Granyoz avı diğer balıklardan çok farklıdır az çok bilirim gerçek ustalık gerçek sabır isteyen bir avdır bunun içinde ayrıyetten tebrik ediyorum..
Rastgelsin.

ibrahimz35
02-07-2011, 11:09
Ergun abi, yer mekan senin için önemlideğil.
Sende bu şans varken her yerde balık yakalarsın.
Kadroyu değişik gördüm, Murat abi yerine oğlanı almışsın.

Böyle güzel avların devamını dilerim.

Adem VARDARCIK
02-07-2011, 14:08
Abi fevkalade bir trofe olmuş tebrik ederim...Yem olarak ne kullandığınıda paylaşırsan memnun olurum .

Esenkalın..

Raif Yelkenci
02-07-2011, 15:25
Ergun abi kutlarım yine gerekeni yapmışsın eline sağlık sağlıcakla kal.

ttoprak
02-07-2011, 16:04
güzel bir gün yasamşsın tebrikler.biz istanbulda böyle balıkları rüyamızda belki görürüz:))

adolomorola
02-07-2011, 16:34
Ergün abi gerçekten muhteşem güzellikte bir av olmuş...;)
Kim bilir ne kadar heyecanlı anlar yaşatmıştır sizlere bu gransoz
Lidaki avlarınızında böyle güzellikte geçmesi dileklerimle...;)

ergundürüsel
02-07-2011, 17:13
ünal kardeş sağol ustalık az çok var sabır desen işte ondan çok var böyle olunca da elbet irilerini kıstırıyorum .

ergundürüsel
02-07-2011, 17:17
Ergun abi ne yaptın sen ya :)
Tebrik ediyorum seni gerçekten çok güzel bir av gerçekleştirmişsiniz.
Granyoz avı diğer balıklardan çok farklıdır az çok bilirim gerçek ustalık gerçek sabır isteyen bir avdır bunun içinde ayrıyetten tebrik ediyorum..
Rastgelsin.

Ergun abi, yer mekan senin için önemlideğil.
Sende bu şans varken her yerde balık yakalarsın.
Kadroyu değişik gördüm, Murat abi yerine oğlanı almışsın.

Böyle güzel avların devamını dilerim.

ibrahim kadroyu mecburen değiştirdim bacanak yorgundu onun için. şans için ise ondan var sabır da var ustalık ehh ondan da olunca sonuç kaçınılmaz oluyor ama 2011 sezonu gerçekten iyi geçiyor .artık kısmet yeni rekorlara....

ergundürüsel
02-07-2011, 17:25
Abi fevkalade bir trofe olmuş tebrik ederim...Yem olarak ne kullandığınıda paylaşırsan memnun olurum .

Esenkalın..
yem olarak canlı iri teke kullanıyorum .

viravira
02-07-2011, 22:40
Çok güzel av olmuş emeğinize sağlık...Canlı teke arıyorum bulamıyorum, nereden aldığınız yada çıkarttığınızı merak ettim. Birde sanırın karşıyakadan açılmışsınız... bereketli nice avlr dilerim.

Balikci Alp
03-07-2011, 05:13
Ergun abi:helal::helal::helal:
Ben 750 gr.lık balığı çekerken ne keyif alıyorum. Sen bunları çekerken kimbilir ne mutlu, tarifi zor bir keyif duyuyorsun. Gerçekten bir trofe olmuş. Delikanlı için de süper bir tecrübe. Büyük balık yakalamasını ilk elden öğreniyor.
Ama abi dikkat ! Boynuz kulağı geçer demişler :):)
Çok tebrikler. Avlarınız hep böyle rast gitsin.

Murat ÇAKMAKÇI
03-07-2011, 07:55
o canavarlar ne öyle afiyet olsun:helal:

Kamil ESEN
03-07-2011, 09:03
050 misina ile o koçu çıkarmak büyük marifet.Tebrikler.Rastgelsin..

kaptankarabulut
03-07-2011, 20:26
Hey maşşallah be Ergun abi, iyi bir peylşvanı el ense etmişsin seni yürekten tebrik ederim.Avların her daim bol,oltan her daim dolu olsun.Bu kuzuda afiyet olsun...

possessio
03-07-2011, 23:10
tebrikler okkalı bir granyoz niceleri rasgelsin

CEMAKO
05-07-2011, 11:15
Tebrikler muhteşem bir av olmuş
bizlere de nasib olur inşallah

tigerson
05-07-2011, 19:57
Ergun abi maşallah valla fotoğraflara bakarken Discovery de zor balıkcılık diye program var o geldi aklıma:D:D:D harika bir av olmuş tebrik ederim ergun abi;););)

delvel
05-07-2011, 20:01
Ergun abi maşallah valla fotoğraflara bakarken Discovery de zor balıkcılık diye program var o geldi aklıma:D:D:D harika bir av olmuş tebrik ederim ergun abi;););)

yoruma katılmamak elde değil gerçekten:)

paşalı
05-07-2011, 20:59
Tertip kutlarım granyozlar şahane.Körfez başladı demek daha iyileri denk gelmesi dileklerimle.

halim20
07-07-2011, 06:54
Tebrikler çok güzel bir av olmuş..

ergundürüsel
07-07-2011, 12:05
Çok güzel av olmuş emeğinize sağlık...Canlı teke arıyorum bulamıyorum, nereden aldığınız yada çıkarttığınızı merak ettim. Birde sanırın karşıyakadan açılmışsınız... bereketli nice avlr dilerim.
balığa inciraltından çıkıyorum yemi de kendim çıkarıyorum .

ergundürüsel
07-07-2011, 12:08
ben de başkaları balıkları çekerken discovery gibi seyrediyordum ama kendim tutunca gerçekten müthiş oluyor .

Taygun KOCABIYIK
07-07-2011, 12:22
Hey maşallah canavar bu canavar :)
Tebrikler Ergun abi

viravira
09-07-2011, 18:01
balığa inciraltından çıkıyorum yemi de kendim çıkarıyorum .
İlginize teşekkür ederim. Canlı tekenin her daim en iyi yem olduğunu düşünüyorum. Ben kıyıdan bütün karides ile av yapıyorum özellikle eylül ekim aylarında levrek yakaladığım oluyor. Canlı teke çıkarabileceğim bir yer bulursan süper olacak. İnciraltını bir kenara not ettim bile...Saygılar ve sevgiler sunarım.

muratdogan
09-07-2011, 20:36
Sözün bittiği yer.
Bu balığa ŞAPKA çıkarılır.
Abi elinize sağlık muhteşem bir balık.
Bize de nasip olması dileğimle.
Emeğinize sağlık.

carpe
27-07-2011, 09:19
Tebrikler Ergun abi.Ben canlı karidesle çıkıyorum.İğneye kaç tane ve ne şekilde teke takıyorsunuz?