PDA

Tüm Versiyonu Göster : Su yılanı :(

Amatör-balıkçı
05-07-2011, 17:56
Arkadaşlar bugün balığa gittiğimde üç adet su yılanı gördüm ve biraz korktum size soracağım sorular şunlar:
1.Su yılanları kara çaıkarmı?
2.Zehrileri fazlamdır?
3.Kahramanmaraş kılavuzlu parkının aşağı tarafında gördüm zehirleri ne derece dir ?:D

Hasan BALIKÇI
05-07-2011, 18:00
Arkadaşlar bugün balığa gittiğimde üç adet su yılanı gördüm ve biraz korktum size soracağım sorular şunlar:
1.Su yılanları kara çaıkarmı?
2.Zehrileri fazlamdır?
3.Kahramanmaraş kılavuzlu parkının aşağı tarafında gördüm zehirleri ne derece dir ?:D

derelerdeki su yılanlarının zehirsiz olduğunu duymuştum ;)ama siz neme lazım dikkat edin ;)yılan yılandır.ondaki kuyruk acısı varken :D

Amatör-balıkçı
06-07-2011, 13:07
Hasan abi sağol bide bunlar karaya çıkarmı ?

Hasan BALIKÇI
06-07-2011, 13:12
Hasan abi sağol bide bunlar karaya çıkarmı ?

genelde çıkar ;)aslında su yılanı deniyor ama daha fazla karada bulunuyor sanırım.;)

ustam18
06-07-2011, 14:41
Selim kardeş iç sularda avlanan biri olarak çok su yılanı ile karşılaşıyoruz.inan daha hiç bir su yılanının ne zehirli olduğunu ,nede birine saldırdığını duymadım.Haa deki "yüzü soğuk insan korkuyor" katılırım.ama nerdeyse üzerine basma durumuna bile düştüğüm anlarda ,son anda gördüğün için insanın içi bir titriyor.olta ile avlanırken suyun içinde yanına kadar gelip seni gördüğünde 180 derece dönüp sıvışmaları,suyun içinden sadece kafasını gösterip yavaşça tekrar kafasını suya sokmaları yokmu.sevimli hayvanlar ama dediğim gibi yüzü soğuk.
Rastgele.

kaptanpoyraz
06-07-2011, 15:03
Benimde bildiğim ve yaşadığım kadarıyla su yılanları (tatlı su) zehirsizdir. İnsana saldırdıklarını ne duydum nede gördüm. Hayrettin bey'in dediği gibi insanı görünce kaçar zaten.