PDA

Tüm Versiyonu Göster : Mustafa DİNÇ-Erhan DUMRAL SAZAN AVI

sazancı
15-07-2011, 20:57
Sazan avı 14 Temmuz 2011

Katılmcılar;Mustafa DİNÇ,Altan YİĞİTOĞLU,Erhan DUMRAL,Atilla

Hedef;Sazan (Mümkünse trofe)

Su durumu;Sığ bölgeler sıcak derinler henüz ısınmamış

Hava durumu;Çok sıcak ancak gündüzleri kuvvetli rüzgarlı

Oltalar ;4 adet 7 ve 8 metrelik göl kamışları,8 adet makaralı olta

Yem;Şeker mısır,boncuk makarna,toprak solucanı,boncuk vs.

Balık sadece gündüz oynadı hava karardı balık yok oldu ne zaman rüzgar çıktı balık ortaya çıktı Rüzgar kesildi balık kesildi.

Daha önceki avımda şans eseri tanıştığımız Genç Sazancı Erhan kardeşimle birlikte bir av yapmaya karar verdik Çorluda görev yapan akrabam Altan bey ve değerli arkadaşı Atilla beyde bize katıldı.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Arkadaşlar yoruldular tabi biraz dinleniyorlar

Karınları da acıkmıştır Erhan’ın geçen hafta buradan yakaladığı sazanları kızartayım yesinler,

Oooo nar gibi

Kampımızı Rüzgar dolayısı ile iki aracın ortasına kurduk.

Karşı kıyıda üstadlardan sayın Osman DENKSOY ile Ateş DALYAN avlanıyor sık sık telefonla irtibat kurduk iki adet trofe aldıklarını biliyorum (daha fazla olabilir)

Gece manzarası bir başka güzel

Erhan kardeşim hiç uyumadı hep çalıştı sağolsun.

Sabah oluyor

Ve balıklar her zamanki gibi bir dünya balık yakaladık ama trofe yine yok o yüzden fotoğrafda yok

delvel
15-07-2011, 21:19
mustafa abi ben inanıyorum ki bir gün o istediğin trofeye kavuşacaksın ve seni ilk ben tebrık edeceğim:)
ava gelince bol balıklı bereketli bir güzn geçirmişsiniz dostlarla.
tebrık ederim

antikacı54
15-07-2011, 21:24
Arkadaşlar güzel bir kamp olduğu karelerden belli.Mustafa agam balıkların karesinde yoksun trofe olmadan resim çektirmediğini biliyorum.acaba çekilen resimmi aldatıyor balıklar limit altı gibi geldi avuçta kayboluyor.:(

Murat ÇAKMAKÇI
15-07-2011, 21:36
ellerinize sağlık güzel av olmuş afiyet olsun paylaşım için teşekkürler:helal:

sazancı
15-07-2011, 22:43
mustafa abi ben inanıyorum ki bir gün o istediğin trofeye kavuşacaksın ve seni ilk ben tebrık edeceğim:)
ava gelince bol balıklı bereketli bir güzn geçirmişsiniz dostlarla.
tebrık ederim

ellerinize sağlık güzel av olmuş afiyet olsun paylaşım için teşekkürler:helal:

Teşekkürler arkadaşlar

Anıl ÜNALAN
16-07-2011, 02:17
Abi gerçekten güzel görüntüler ortaya koymuşsunuz.
Tebrik ediyorum avınızdan boşta dönmemişsiniz güzel balıklarda yakalamışsınız.
Devamını diliyorum abi rastgelsin.

Onur ADIGÜZEL
16-07-2011, 11:01
Sevgili Mustafa abicim, seni yıllardan beri tanıyorum ve de ne kadar iyi bir sazancı ve doğa sever olduğunu da biiyorum, kardeşimi de yanında bu duyarlılıkta yetiştirdiğini de biliyor ve de raporlarından takip ediyorum :)

yalnız bu av kampı için güzel diyebilirim, balıkların tamamı maalesef limit altı :( sen çok dikkat ederdin abicim aslında, inşallah bir daha ki sefere limit üstü balıklar yakalarsınız.

orhan69
16-07-2011, 12:02
tebrikler mustafa abi turafe sazanı sogulcan tane mısır makarnayla binde bir tutarsın yemler kücük oldugundan kücük balıklar üşüşüp bitirirler kücük balıgın yutamayacağı yem kendin yapacağın boli veya ölmüş kokmuş kücükbalıkla sabahın ilk saatleri veva akşam tutabilirsin gündüzün sıcağında pek gezmez gittigin barajın eski dere yatağını biliyorsan dahada avantajlı olursun birde eski kütüklük yani suyun altında kalan cürümüş ağacların olduğu bölgeleri bulabilirsen cok daha avantajlı olursun büyük lokma büyük balık rasgele

İrfanavcı
16-07-2011, 21:28
Mustafa kardeşim çok güzel kareler tüm ekibi kutlarım.
bir gün mutlaka o trofeyi alacağına inanıyorum,paylaşım için teşekkürler.

sazancı
16-07-2011, 23:37
tebrikler mustafa abi turafe sazanı sogulcan tane mısır makarnayla binde bir tutarsın yemler kücük oldugundan kücük balıklar üşüşüp bitirirler kücük balıgın yutamayacağı yem kendin yapacağın boli veya ölmüş kokmuş kücükbalıkla sabahın ilk saatleri veva akşam tutabilirsin gündüzün sıcağında pek gezmez gittigin barajın eski dere yatağını biliyorsan dahada avantajlı olursun birde eski kütüklük yani suyun altında kalan cürümüş ağacların olduğu bölgeleri bulabilirsen cok daha avantajlı olursun büyük lokma büyük balık rasgele

Mustafa kardeşim çok güzel kareler tüm ekibi kutlarım.
bir gün mutlaka o trofeyi alacağına inanıyorum,paylaşım için teşekkürler.

Orhan kardeşim çok teşekkür ederim iki oltam uzun atımlı olarak 80 metrede bekledi avın başından sonuna kadar boili takılmıştı uçlarına ithal boili (ballı) ancak çok beklemek gerekiyor benim ise zamanım yoktu ,İrfan bey sizinde ilginiz için teşekkür ederim.

Onur ADIGÜZEL
17-07-2011, 11:46
Mustafa abicim sanırım boncuk modası oralara da gelmiştir. Boili ile verim almak için o bölgeyi sürekli boili ile yemlemek gerekiyor. benim fikrim buna gerek yok , çünkü mısır ve boncuk güzel iş yapıyor. Burada bonibona benzer biraz büyük boncuklardan var. onlar çok güzel iş yapıyor, kancaya boili tarzı bağlayıp kancaya da ayrıca küllü mısır takıyoruz. bu yıl balık verimi iyi olacak gibi. çok balık atlıyor, ancak balıkların içinde çürük havyar var :( inşallah bu havyarlar balıklara zarar vermez. Havaların geç ısınması sebebi ile havyarı atamadı balık sanırım. Bir ay takvimi gerçekten de çok işe yarıyor. bunu geçen hafta tekrar test etme olanağım oldu. 3 günlük tek vuruşsuz avdan sonra ( takvimde verim %10 ) geçen gün gittiğimde ( takvimde verim %98) 4 vuruş aldım yarım günde. inşallah en güzel trofeleri yakalamak tüm dostlarımıza nasip olur. saygı ve sevgilerimle :)

pendikli balıkçı
17-07-2011, 23:33
Abi kamp yeriniz iyi, inşallah trofeleride tutarsınız.Rastgele.

ustam18
18-07-2011, 08:00
Mustafa Kardeş her gittiğimizde trofe alacağız diye bir şart yok .çoğu zaman kafa dinlemeye ,stres atmaya gidiyoruz.Resimler ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Rastgele.

cengaverdurmus
18-07-2011, 13:26
Tebrik ederim. Güzel kamp, güzel av olmuş.
Benim dikkatimi küçük tüpün yanındaki ahşap kutu çekti. Sanirim mutfak malzemeleri için hazırlanmış.
Şimdi ben nasıl bir kutu yapsam onu tasarlıyorum.

adolomorola
18-07-2011, 19:06
Mustafa abi çok güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz streside atmışsınız bir tek eksik kalan şu trofe olmuş :(
En kısa zaman dilimi içinde o trofeyi yakalamak nasip olması dileklerimle...;)

sazancı
20-07-2011, 12:09
Mustafa abicim sanırım boncuk modası oralara da gelmiştir. Boili ile verim almak için o bölgeyi sürekli boili ile yemlemek gerekiyor. benim fikrim buna gerek yok , çünkü mısır ve boncuk güzel iş yapıyor. Burada bonibona benzer biraz büyük boncuklardan var. onlar çok güzel iş yapıyor, kancaya boili tarzı bağlayıp kancaya da ayrıca küllü mısır takıyoruz. bu yıl balık verimi iyi olacak gibi. çok balık atlıyor, ancak balıkların içinde çürük havyar var :( inşallah bu havyarlar balıklara zarar vermez. Havaların geç ısınması sebebi ile havyarı atamadı balık sanırım. Bir ay takvimi gerçekten de çok işe yarıyor. bunu geçen hafta tekrar test etme olanağım oldu. 3 günlük tek vuruşsuz avdan sonra ( takvimde verim %10 ) geçen gün gittiğimde ( takvimde verim %98) 4 vuruş aldım yarım günde. inşallah en güzel trofeleri yakalamak tüm dostlarımıza nasip olur. saygı ve sevgilerimle :)

Abi kamp yeriniz iyi, inşallah trofeleride tutarsınız.Rastgele.

Mustafa Kardeş her gittiğimizde trofe alacağız diye bir şart yok .çoğu zaman kafa dinlemeye ,stres atmaya gidiyoruz.Resimler ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Rastgele.

Tebrik ederim. Güzel kamp, güzel av olmuş.
Benim dikkatimi küçük tüpün yanındaki ahşap kutu çekti. Sanirim mutfak malzemeleri için hazırlanmış.
Şimdi ben nasıl bir kutu yapsam onu tasarlıyorum.

Mustafa abi çok güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz streside atmışsınız bir tek eksik kalan şu trofe olmuş :(
En kısa zaman dilimi içinde o trofeyi yakalamak nasip olması dileklerimle...;)

Hepinize çok teşekkür ederim ,Cengaverdurmuş kardeş o ahşap kutu kendi tasarladığım bir şey ve çok başarılı sizlerede tavsiye ederim ancak daha kibar bir şeyt olursa daha iyi olur bu biraz kaba.