PDA

Tüm Versiyonu Göster : Karagöz balığı için misina önerisi

bluedreams
04-09-2011, 16:30
arkadhanaşlar kıyıdan el oltası ile karagöz ve eşkina avında kullanabilecegim misina arıyorum [Only Registered Users Can See Links]_7942wt_1139 bu misinadam alsam bana ne kadar artı kazandırır değerli yorumlarınızı bekliyorum saygılar

Murat ÇAKMAKÇI
04-09-2011, 23:12
blu sen yabancısın galiba ismine dilim dönmedi
imza ayarlarını yaparsan seni tanıma şansımız olacak- ad,soyad-

Anıl ÜNALAN
04-09-2011, 23:15
Merhaba. Linkini vermiş olduğunuz misina gerçekten en kaliteli misinalar arasında yer almaktadır ama size birde şunu söyleyeceğim eşkina ve karagöz balıkları, karagöz balığı çok büyük seviyeye ulaşmamaktadır ve eşkina da misinaya çok baskı yapmamaktadır bu yüzden size daha ucuza alabileceğiniz misinaları önereceğim çünkü balık tutmak istiyorsanız en az masraf en çok balığı hedeflemelisiniz. Sufix xxl strong benim çok beğendiğim misinalar arasında yer almaktadır, eşkina çok ince misinaya karagöz ise hemen hemen her misinaya atlamaktadır o yüzden 2sinin avında kullanacağınız misinaların kalınlığını kendiniz ayarlamanız gerekmektedir.
Saygılar.

bluedreams
05-09-2011, 08:28
vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

Murat ÇAKMAKÇI
05-09-2011, 20:08
Önder fazla kaliteli misinalara gitmene gerek yok başkanın dediği gibi çünkü çürümeye başlıyorlar Avdan geldikten sonra bakımını yapman lazım tatlı suyla yıkamak gibi RASTGELSİN:helal:

bluedreams
06-09-2011, 07:44
av yaptığım yerde toplanacağım zaman oltaları o anki imkanıma göre tatlı suyla muhakkak yıkarım eger yeterince suyum yoksa maden suyu ile yıkarım eğer bunların her ikiside mevcut değilse eve gelince banyoda ılık su ile bir kere kesin yıkar kurular ve o şekilde takımları yerleştiririm senelerdir bende alışkanlık yaptı ve bu şekilde devam ediyor.

Murat ÇAKMAKÇI
07-09-2011, 21:56
av yaptığım yerde toplanacağım zaman oltaları o anki imkanıma göre tatlı suyla muhakkak yıkarım eger yeterince suyum yoksa maden suyu ile yıkarım eğer bunların her ikiside mevcut değilse eve gelince banyoda ılık su ile bir kere kesin yıkar kurular ve o şekilde takımları yerleştiririm senelerdir bende alışkanlık yaptı ve bu şekilde devam ediyor.

Pover layn diye bir misina var necati aratın önerisiyle o misinadan aldım çok memnunum hem de hesaplı 0.28 aldım 1000 m. 10 lira

bluedreams
08-09-2011, 07:24
üstad vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim bilgi paylaştıkça anlam kazanır sagolasaın

troya2222
28-11-2011, 14:40
merhaba arkadaşlar ben nacizane 10 _11 yaşından beri balık avlamakla uğraşan bir arkadaşınız olarak misinalar üzerindeki tecrübem ne kadar ince ve ucuz olursa olsun yeteri kadar esneyen bir misinayla yakalıyamacağınız balık yoktur.Mühim olan misinanın esneyerek balığı yorması ve tabi ki tecrübe buna ek olarak misinanın iğne kurşun vesaire düğümlerini atarken misinayı yakmamak bu kurallara uyarsanız herhangi bir probleminiz olmaz

xnode
28-11-2011, 16:20
Karagöz yaşam ortamı itibarıyle demersal pseudo yataklarında (kayalık grift) yaşayan bir balık olduğundan ve fazlaca takılma yaptığından, ben 0.35 misinanın bu alanlar için en uygun seçim olduğunu düşünüyorum.

Ege Demirağ
28-11-2011, 16:38
o power line çok iyiymiş ya 100 metre 10 lira hemde 0.28 ver güçlü bunu alıcam ben bulursam D