PDA

Tüm Versiyonu Göster : Düzgün bir çapari hazırlamak istiyorum

BalıkcıGenc
12-09-2011, 18:45
üstadlarım şimdi ben bi çapari hazırlamak istiyorum. bir kaç köstek yaptım
kösteklere beyaz tüy - yeşile boyanmış tüy (ördek tüyü)- gri tavuk tüyü- kız kardeşimin tokasından kopardığım çingene pembesi tüy :D bide beyaz tüye yeşil simli kalem le boyadım parlak bi görüntü oldu. ve sinek iğnelere bağladım. şimdi 360 cm lik bi kamışım olduguna göre her renkten 2-3 tane takarsam kösteklerin boyu nasıl olmalı kaç gr kursun takmam gerek. çünkü merak ettiğim hangi renge nasıl balık geleceği. bide istavrit için yeşil dediklerini duymuştum. ya yosun yeşil deniz de yeşillik bol balık nasıl yeşile geliyor hayret ediyorum. şimdiden yardım eden herkse teşekür ederim :D

kaptankarabulut
12-09-2011, 19:54
Yakup kardeşim,çapariyi tekneden mi yapacaksın yoksa kıyıdan mı.?
Biz İzmirde çapariyi tekneden yaparız ve istavrit için genelde beyaz simli çapari kullanırız.Fakat bu bu bölgelere göre farklılık gösterebiliyor.Kıyıdan avlanacaksan o konuda da İstanbul'lu dostlarımız umarım sana yardımcı olacaklardır..

BalıkcıGenc
12-09-2011, 20:34
kıyıdan avlanacağım. tekneye binme gibi bir imkanım yok. hangi saatlerde avlanmam gerekir. sabah 7 den sonra yeşil çapari ile pek bişe gelmedi banada akşam üstü 7 den sonra avlanmayı düşünüyorum. verdiğin bilgiler için teşekür ederim süleyman abi :)

mazhar üzümcü
14-09-2011, 17:49
bu çapari işini sanaldan gösterebilmek oldukça zor bu yüzden bulunduğun ortamda av yapanlardan veya malzeme satanlardan uygulamalı bir şekilde öğrenmen en doğru yol.

BalıkcıGenc
14-09-2011, 19:15
bu çapari işini sanaldan gösterebilmek oldukça zor bu yüzden bulunduğun ortamda av yapanlardan veya malzeme satanlardan uygulamalı bir şekilde öğrenmen en doğru yol.

teşekür ederim mazhar abi bu çapariyi kaç metre atmak gerekeir ve bu tüyler parlak değil. balıklar gelir mi ?

mazhar üzümcü
14-09-2011, 19:42
teşekür ederim mazhar abi bu çapariyi kaç metre atmak gerekeir ve bu tüyler parlak değil. balıklar gelir mi ?

çapari ile avlanan balıkları bul oku ve incele sürekli soru sorarak bilgi edinemezsin.

BalıkcıGenc
15-09-2011, 21:50
çapari ile avlanan balıkları bul oku ve incele sürekli soru sorarak bilgi edinemezsin.

peki mazhar abi. verdiğin bilgiler için teşekürler.