PDA

Tüm Versiyonu Göster : Üstadlardan yardım istiyorum.

rastgele1628
01-10-2011, 10:40
arkadaşlar yarın denize gidicez kefal çok sarıyomuş bu aralar bursa mudanyada acaba yem olarak takım olarak ne önerirsiniz.

pendikli balıkçı
01-10-2011, 15:54
Benim size tavsiyem dip kıbrısı tip olarak tek iğneli yemki olta gibi fırdöndüye 60-75 gr lık bir kurşun, kurşundan sonra kıbrıs olta 6 numara beyaz çapraz iğne 10 tane olacak.fırdöndüden sonra 130 cm falan misina 0.35 olursa iyi olur.misinenin ucunada kıbrıs olta bağlanacak.Ekmek kıbrısa sarılır iğneler dışarı bakacak şekilde tek tek ayarlanır.En son iğne ekmekle beraber şamandıraya batırılır.Olta fırlatıldıktan sonra gerdirilip beklenir.Balık geldiğinde ya misine boşalır yada yemlideki gibi sürekli vuruşlar gözlenir.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Uploaded with ImageShack.us ([Only Registered Users Can See Links])

rastgele1628
01-10-2011, 21:09
çok teşekkürler üstad ama benim oltam bi arkadaşımda kaldı sadece kamış (şıp şıp) var şamandıralıyla avlanıcam onun için bi malzeme veya yem olarak nası hazırlamam gerek acaba şimdiden teşkkürler.

pendikli balıkçı
02-10-2011, 03:53
O zaman kamışın boyu kadar misina kullanın.Mümkün olduğu kadar ince olsun mesela sağlam bir 0.20 rodex veya oscar ultra ideal 10 numara çapraz iğne; beyaz olursa iyi olur.Çok küçük bir şamandıra ve altına ağırlık yeterli olacaktır.Yem olarak elinde ekmek içini çok küçük top hamur yaparak takabilirsin veya balık parçası olabilir.(Tabi küçük kesilmiş olacak.)İstavrit veya balıkçıların ayırdığı palamut kafaları idealdir.

Bu tip bir oltada uygundur.Yalnız bunlarla çok iri balıklar yakalayamazsınız.Ayrıca balıklara yakın olmanız lazım.Sizin elinizdeki göl kamışı galiba onunla ancak bu kadar olur.Rastgele.

rastgele1628
02-10-2011, 10:22
evet göl kamışı genelde hep göle gittigimizden göl takımı alıyoruz denize senede 1 kere gidiyoruz.