PDA

Tüm Versiyonu Göster : Palamut Show 2

kordonboyu
09-10-2011, 17:43
Süleyman kaptanım ile en son yaptığımız palamut avının tadı damağımda kalmış olacak ki, işlerimin ve havanın da müsait olduğu ilk anda Süleyman kaptanım ile yaptığımız bir telefon görüşmesinin sonunda 08 Ekim 2011 Cumartesi sabah palamut avına gitme kararı aldık. Beraberimizde Serkan abi de bizimle birlikte olacaktı. Ekip tamam, sabah saat 07.00 da çaylarımızı da yudumlayarak palamutların bulunduğu bölgeye doğru hareket etmeye başladık.

Kuşların olduğu bölgeleri arıyor ve su üstündeki aksiyonları takip etmeye çalışıyorduk. Tabi limandan çıkar çıkmaz Süleyman kaptanın ve diğer ekibin rapalaları su ile buluşmuştu. Merakla hangimizin oltasına vuracak diye beklerken benim oltayı iki defa ziyaret etmekle birlikte balık rapalaya yakalanamadı. Bir müddet daha geçtikten sonra Süleyman kaptanım en son balık yakalayanın çayları yapacağını söyledi . Hay söylemez olaydı. 5 dakika sonra Süleyman kaptanın olta denize düşecekmiş gibi sallanıyordu ve sevgili palamut tekneye teşrif etmiş oldu. Ardından 10-15 dakka geçmemişti ki Serkan abinin oltaya palamut atladı tabiî ki. Böylece ilk çayı demlemek de bana kalmıştı. :(:(:( Sonradan bana verdikleri rapalanın çaycı rapalası olduğunu anladım ama iş işten geçmişti bir kere.:confused::confused:

O gün denizin üzeri son derece hareketliydi, limandan ilk çıktığımızda acaba kuşlar nerde diye etrafımızı kontrol ederken, saat 09.00’dan sonra her tarafın kuşla dolu olduğunu ve her yerde kuşların denize doğru dalarak aksiyon yaptığını gözlemledik. Demek ki altımızda ve çevremizde palamutlar vardı ve biz de hevesli bir şekilde oltalarımızı takip etmeye başladık ve çok güzel vuruşlar alarak palamutları teker teker teknemize konuk ettik. Bu arada Serkan abinin beni kandırmak için yaptığı birçok numarayı yutan ben ise üzümlü kek pozisyonuna düşmekten kurtaramadım. :D:D:D

Süleyman abi ve kendisini tanımaktan çok memnun olduğum Serkan abi ile avlanmaktan gerçekten büyük keyif almıştım. Çok güzel bir gün güzel başlamış, çok verimli ve neşeli geçmişti.

Bu arada limanda ki kedi de körfeze palamutun akın ettiğini duymuş olmalı ki o da kuyruğuna bir rapala bağlamış, kıyıdan at-çek hazırlığı yapıyordu.

[Only Registered Users Can See Links]

Sizlerin de avlarınızın daima keyifli ve bereketli geçmesi dileğiyle.

Süleyman kaptanım bunu hep yapıyor.

Ha gayret kaptanım…

Ahmet TARİH
09-10-2011, 18:26
Mükremin kardeşim Süleyman Kaptanla avlanmanın keyfi bambaşka oluyor değilmi.
Çaysa en kalitli çay, sohbetse en tatlı sohbet, balıksa en irisinden palamut.
Hepiniz kıskanılacak bir gün yaşamışsınız maşallah.
Her avınızın en az bu kadar neşeli geçmesini dilerim.
Paylaşım içinde ayrıca teşekkürler.

Murat ÇAKMAKÇI
09-10-2011, 18:33
MAŞALLAH MAŞALLAH keyifli av geçirmişiniz aynı zamanda bayada bereketli:helal: ALLAH devamını getirsin Afiyet olsun Bu arada üzümlü kek çok lezzetli kaptanlar ağzının tadını biliyolar:D Emeğine sağlık paylaşım çok güzel:helal:

ustam18
09-10-2011, 19:40
Mükremin Kardeş en kötü avınız böyle olsun demekten başka bir dileğim yoktur.Tebrikler size ve ekibinize.palamut resimlerini bizlerle paylaştığınız içinde teşekkürler.
Rastgele.

pendikli balıkçı
10-10-2011, 05:55
Muhteşem bir av olmuş.Sattığımız tekneyi hatırlattı bana.Afiyet olsun en iri torikler sizin olsun.Rastgele.

Anıl ÜNALAN
10-10-2011, 12:17
Kedi de işini biliyo Palamutçu Strike-Pro'lardan takmış kuyruğuna :)
Çok güzel ve bereketli bir av olmuş, devamının yine sizlerle olmasını diliyorum.

kaptankarabulut
10-10-2011, 14:54
Mükoooooo....

Senin o çaycı rapalası dediğin dün ve bu gün tek çalıştı ama galiba kendi nazarım deymiş olacak ki güzel bir balık koparttı onu..:hıııı: :hıııı:

Ama benim elimde daha çoooook çaycı rapalaları var seni bekliyorlar.:D :D

Bak kedi bile işi biliyo ki en iş yapanını takmış kuyruğuna.:D :D :D

Bu güzel paylaşımın ve anlatımın için çok teşekkürler.Umarım bir dahaki avımız daha bereketli geçer..

ibrahimz35
10-10-2011, 15:22
Bizlerde kedi misali sizleri hayranlıkla izliyoruz.
Her zamanki gibi harika bir av olmuş.
Tüm ekibi tebrik ediyorum.
Afiyet olsun.

ferdi demir
10-10-2011, 17:51
Paylaşımınız için teşekkürler.

berat
11-10-2011, 14:14
arkadaşlar çok güzel bir av olmuş ellerinize sağlık

kordonboyu
16-10-2011, 20:00
Mükremin kardeşim Süleyman Kaptanla avlanmanın keyfi bambaşka oluyor değilmi.
Çaysa en kalitli çay, sohbetse en tatlı sohbet, balıksa en irisinden palamut.
Hepiniz kıskanılacak bir gün yaşamışsınız maşallah.
Her avınızın en az bu kadar neşeli geçmesini dilerim.
Paylaşım içinde ayrıca teşekkürler.

Kesinlikle haklısın, Süleyman kaptanım bir harika. Güzel yorumun için teşekkürler.

MAŞALLAH MAŞALLAH keyifli av geçirmişiniz aynı zamanda bayada bereketli:helal: ALLAH devamını getirsin Afiyet olsun Bu arada üzümlü kek çok lezzetli kaptanlar ağzının tadını biliyolar:D Emeğine sağlık paylaşım çok güzel:helal:

Teşekkürler, daha iyilerinin sizin olması dileğiyle. Bu arada sargoz ve cupralar oldukça güzel görünüyorlardı.

Mükremin Kardeş en kötü avınız böyle olsun demekten başka bir dileğim yoktur.Tebrikler size ve ekibinize.palamut resimlerini bizlerle paylaştığınız içinde teşekkürler.
Rastgele.

Güzel yorumunuz için teşekkürler. Daha iyilerini sizin yakalamanız dileğiyle...

Muhteşem bir av olmuş.Sattığımız tekneyi hatırlattı bana.Afiyet olsun en iri torikler sizin olsun.Rastgele.

Teşekkür ederim kardeşim.

Kedi de işini biliyo Palamutçu Strike-Pro'lardan takmış kuyruğuna :)
Çok güzel ve bereketli bir av olmuş, devamının yine sizlerle olmasını diliyorum.

Daha güzellerinin sizinle olması dileğiyle...

Mükoooooo....

Senin o çaycı rapalası dediğin dün ve bu gün tek çalıştı ama galiba kendi nazarım deymiş olacak ki güzel bir balık koparttı onu..:hıııı: :hıııı:

Ama benim elimde daha çoooook çaycı rapalaları var seni bekliyorlar.:D :D

Bak kedi bile işi biliyo ki en iş yapanını takmış kuyruğuna.:D :D :D

Bu güzel paylaşımın ve anlatımın için çok teşekkürler.Umarım bir dahaki avımız daha bereketli geçer..

Abi en son paylaşımıma bakarsan bu çay davasının cevabını görürsün. Kusura bakma sana çay yaptırmak istemezdim ama iddia iddiadır değil mi?

Seninle olurda avımız keyifli ve bereketli olmaz mı canım.

Bizlerde kedi misali sizleri hayranlıkla izliyoruz.
Her zamanki gibi harika bir av olmuş.
Tüm ekibi tebrik ediyorum.
Afiyet olsun.

Teşekkürler kardeşim. Daha güzellerinin sizin olması dileğiyle...

Paylaşımınız için teşekkürler.

Paylaşım bahane dostluk şahane.

arkadaşlar çok güzel bir av olmuş ellerinize sağlık

Çok teşekkürler. Daha güzellerinin sizin olmasını dilerim.

Bursa_Erkan
17-10-2011, 01:52
maaşallah balıklara bak...bizim Süleyman kaptanımız yokkı:(

kaptankarabulut
17-10-2011, 08:26
maaşallah balıklara bak...bizim Süleyman kaptanımız yokkı:(

Erkan kardeşim eğer yolunuz buralara düşerse sizinlede güzel bir av gerçekleştiririz.Tabii deniz anamız verirse..