RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Çapariler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Çapari (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1496)

mufi 21-04-2007 08:02

Alıntı:

gıracemi tafarından gönderildi
ya iyide ben çapariyi aşşağı yukarı hareket ettirerek balık yakalandığını biliyorum.. atıp çekerek mi yakalanıyo karadan ? nasıl oluyo tago bi anlat, yada gideceğin zaman haber ver..!!

Kürşat ım suyun içinde ilerliyen hareket eden gurup halindeki deniz canlısı görüntüsü veriyor..bu yavru balık olabilir .karides ufagı olabilir .vs.vs. önemli olan bir dogrultuda hareket halindeki küçük(dişine uygun) bir canlı türü zannedip çapari iğnesine saldırması.. olay bu..

emrereis 02-08-2008 16:54

walla karadenizde bu sene bol tirsi mezgit war çapariyle 3 lü tirsi çekiyoruz ama çaparinin hali harab oluyo kayıktan geçen sabah çıktın sabah 5 buçukta 8 kilo balık aldık tirsi ve mezgit istavrit çaparisiyle :) artık her gittiğimde foto çekicem :D sizlerle paylaşıcam avı

aykutkilitcioglu 10-08-2008 11:12

dün kuruçeşmede sabahladık.gece kıbrıs oltası ile biraz kefal aldık.zoka ile gelincik,iskorpit aldık.fakat sabahleyin ezan vakti kıyıdan 018 beden,012 köstek,11 no iğne yeşil sarı karışık simli çapariyle iri istavrit yaptı.ama sürpriz 3 adet çinekop hemen kıyıdan.ben beklemeyin derim.rasgele.

günay07 11-08-2008 23:32

güzel paylasım eline saglık

yukar 02-01-2009 15:30

güzel anlatmışsın tebrikler. videolu olsa cok mükemel olurdu saygılar.

ismail2776 03-01-2009 07:11

Alıntı:

gıracemi tafarından gönderildi (Mesaj 29669)
güven abi geçen yaz göztepe civarında karadan çapari kullanarak sarıkanat istavrit aldıklarını duydum.. çapariyi tekneden çok kullandım ama kıyıdan atılarak balık alındığını ilk defa duydum.. abi bu konunun doğru olma ihtimali % ? ne kadar olabilir..??:oha: :confused:

kardeşim bende hiç tekneden çapari yapmadım yakaladığım istavritler karadan at çek ile oldu.

Fisher1977 27-10-2009 17:22

teşekkürler...emeğinize sağlık...o kadar çok çapari türü var ki, beyazlar, renkliler, naylon iplikten olanlar, beyaz noktalılar, kaz tüyleri, fosforlu, parlak iplikli
diyelim beyaz çapari alacağım, kimisi sadece beyaz, kimi gri noktalı beyaz, kimisi beyazın yanına bir de floş eklemiş, çapari ne kadar karışık olursa o kadar iyi mi olur?
bir de bazı çaparilerde tüyler uzun iğneyi kısmen kapatıyor bazısı kısa ve iğne bir tarfata tüyler bir tarafta, çapari için numaralı bir sınıflandırma var mıdıdr? iyi çapari nasıl anlaşılır? markalı çapari var mıdır?

arsenyildiz 28-11-2009 09:32

bende Ümit arkadaşıma katılıyorum biraz renk ve özel çapari yapımı hakkında daha tiolu bilgiler olsa gayet faydalı olur diye düşünüyorum,, mesela kış ve balık derinde ise ne renk, kaç köstek, kaç gövde kaç iğne, iğne rengi, tüyler iğneyi kaplamalı mıdır vs vs

biraz fazla incik boncuk bilgi istiyorum ama :)

The Lunatic 17-12-2009 13:50

Çapari ile uskumru avı için belirli bir mevsim var mıdır? Biz iğneli oltayla sülünes kullanarak avladık uskumruyu geçtiğimiz hafta. Ama çapari ile olmadı. Bir arkadaş mart ayını beklemek gerektiğini söyledi. Sizlerin bir bilgisi var mı?

Küçük balıkçı 31-01-2010 16:24

arkadaşlar ben oltama misina sarıcamda kaç mm gerekir bilgilendirirmisiniz

Saat 16:07.