RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Hiç bu yemle avlanan oldu mu ? (Tavuk göğsü) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1961)

Taygun KOCABIYIK 13-01-2007 18:48

2-3 hafta evvel karaburunda bu yemi denedim yumuşaktı çabuk sıyrılıyordu iğneden sadece 2-3 hanoz yakalayabildim ama o gün av zaten zayıftı

igmsva 13-01-2007 18:54

tagocuğum sertleştirmedinmi (tuzla) ben de çok kullandım ama kolay bırakmıyordu. ( benim tavuklar karttı herhalde---he he he he ...)

Taygun KOCABIYIK 13-01-2007 18:58

Alıntı:

igmsva tafarından gönderildi
tagocuğum sertleştirmedinmi (tuzla) ben de çok kullandım ama kolay bırakmıyordu. ( benim tavuklar karttı herhalde---he he he he ...)

Abicim benimki piliçti herhalde :D

Cullinan 13-01-2007 20:38

@aganta borina borinata imza ayarlarımı yaptım. Umarım olmuştur :dans:

mufi 14-01-2007 08:18

Alıntı:

mercan tafarından gönderildi
Tavuk göğsüyle mercan, izmarit, barbun tutan varmı arkadaşlar.

Hüsnü kardeş Tavuk eti(beyaz) ile tuttugum balıklar...Marmariste sahilden ve tekneden:
mercan+çipura+gopez+zargana+hanoz.. aklımda kalanlar

Rauf 14-01-2007 09:57

Evet arkadaşlar biz akdenizde avlanan amatörler olarak yem seceneklerinin başında yer alır tavuk göğsünden yem olarak faydalanmak yapılışını gerek ben gerekse diğer arkadaşlar anlattılar bu mesaja ekli olarak görünen resimler biri yemin tuzlanarak sertleştirilmiş durumu diğeri mercan balığı ve benzeri ufak balıklar icin kullanılan iğneye takılacak şekilde doğranmış hali.selam ve sevgiler.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

turna 14-01-2007 13:24

Taygun,tavuk göğsünü her tarafını iyice tuzla,yazın güneşte 2 gün tut kışın mutfakta uygun bir yerde ve mümkünse ince 2 mermer arasına koy ve suyunu iyice salsın,sonra yeniden tuzla ve ertesi gün için hazırdır toplam 3 günde şahane yem. yemin sert olması suyunun salmasına bağlı.

Taygun KOCABIYIK 14-01-2007 14:33

Mehmet abi bahsettiğim olaydan bir hafta önceki ava götürmek için tavukları bir güzel kesip tuzlamıştım ama evde unuttum ertesi gün balıktan döndüğümde annem o tavukları pişirip yedirmişti bana ama aklımdan tamamen çıktığı için yedim tabi aşırı tuzluydu yemeğin sonuna doğru anneme bunlar dolapta böyle kesikmiydi diye sordum oda evet cevabını verdi ben gülmeye başladım tabi olayı oda duyunca oda güldü allahtan hipertansiyon hastası değilim yoksa tahtalı köydeydim şimdi :D bunu niye anlattım diye merak etmişsindir onuda açıklayım bu olaydan 1 hafta sonra aldığım tavuğu tuzlamadan dolaba koydum ki olurda yine unutursam bari tuzsuz yerim diye düşündüm :D ama unutmadım ava götürdüm iğneden löpür löpür götürdü yemi balıklar :) önümüzdeki 2 hafta sınavlarım olucak onun için ava çıkma durumum söz konusu değil ama ava gittiğim ilk gün tuzlayıp tavuk göğsünü deniycem

CaTSiLeNcE 14-01-2007 14:52

taygun her iki türlüde mideye gidecekmiş tavuk:D:D ziyan olmamış ..Anlattıklarına bayaa güldüm :D

mercan 14-01-2007 14:59

arkadaşlar bu gün Akdeniz'de 250gr tavuk göğsü ile 2.5 kg balığı takas ettim de geldim.

Saat 23:01.