RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Kvok ile yayın çağırma (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1607)

Cullinan 15-01-2007 22:47

1 Eklenti(ler)
Bu yöntemi daha çok Ruslar Volga Nehri'nde Yayın avında kullanıyorlar. Amaç belli açılarda ve periyotlarla suyu çırpmak üzerine. Zaten KVOK Rusların icat ettiği birşey.
Biz buna benzer bir yöntemi çay veya kanallarda akşam ağ gerince sazlıkların arasında saklanan balıkları uyandırıp ağ gerdiğimiz bölgeye kaçırmak için uzunca bir sopanın ucuna taktığımız plastik lavabo pompalarından yaptığımız aletlerle uygulardık.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kya55 16-01-2007 15:19

Alıntı:

Cullinan tafarından gönderildi
Bu yöntemi daha çok Ruslar Volga Nehri'nde Yayın avında kullanıyorlar. Amaç belli açılarda ve periyotlarla suyu çırpmak üzerine. Zaten KVOK Rusların icat ettiği birşey.
Biz buna benzer bir yöntemi çay veya kanallarda akşam ağ gerince sazlıkların arasında saklanan balıkları uyandırıp ağ gerdiğimiz bölgeye kaçırmak için uzunca bir sopanın ucuna taktığımız plastik lavabo pompalarından yaptığımız aletlerle uygulardık.

Kardeş çay ve derelerde ağ germek sizce ne kadar uygun bir davranış?Amatör olta balıkcılığının ruhuna aykırı değilmi..Zaten sirkülerdede yasak bu davranış..

Cullinan 16-01-2007 17:57

Alıntı:

Yukarıda eğer yazdıklarıma dikkat edersen "uygulardık", olarak yazmışım.

Bu hem yapılan işin geçmiş bir zamanda yapıldığını belirtiyor ve bu işin birey olarak değilde belli birkaç kişi ile yapıldığını sanırım ifade ediyordur.

Yazdıklarımla ben 13 veya 14 sene öncesi (1993 - 1994 yılları olması lazım sanırım) yaşadığım izlenimleri yazdım. Yani o zamanlar 18-19 yaşında olduğum dönem.

O tarihlerde bu yasakmıydı onu da tabiki iyice irdelemek lazım. Ve o avlar sırasında (sadece 2 defa gittim), beni bu işi ticari olarak yapan ve balıkçılık ile profesyonel olarak uğraşan bir abim arkadaşlarıyla götürmüştü. Yani benim yanımda benden başka 2 tane daha profesyonel ve bu işten para kazanan balıkçı abilerim vardı.

Sanırım yeterince açıkladım. Yaşanan bir olaydan izlenimlerimi anlatmıştım sadece.

Ayrıca ilk mesajınızda bu konuyu bulup cevabınızı anlamadan veya anlamak istemeden şak diye yapıştırdığınız içinde sizi tebrik ederim.

kya55 16-01-2007 20:39

Alıntı:

Cullinan tafarından gönderildi
Yukarıda eğer yazdıklarıma dikkat edersen "uygulardık", olarak yazmışım.

Bu hem yapılan işin geçmiş bir zamanda yapıldığını belirtiyor ve bu işin birey olarak değilde belli birkaç kişi ile yapıldığını sanırım ifade ediyordur.

Yazdıklarımla ben 13 veya 14 sene öncesi (1993 - 1994 yılları olması lazım sanırım) yaşadığım izlenimleri yazdım. Yani o zamanlar 18-19 yaşında olduğum dönem.

O tarihlerde bu yasakmıydı onu da tabiki iyice irdelemek lazım. Ve o avlar sırasında (sadece 2 defa gittim), beni bu işi ticari olarak yapan ve balıkçılık ile profesyonel olarak uğraşan bir abim arkadaşlarıyla götürmüştü. Yani benim yanımda benden başka 2 tane daha profesyonel ve bu işten para kazanan balıkçı abilerim vardı.

Sanırım yeterince açıkladım. Yaşanan bir olaydan izlenimlerimi anlatmıştım sadece.

Ayrıca ilk mesajınızda bu konuyu bulup cevabınızı anlamadan veya anlamak istemeden şak diye yapıştırdığınız içinde sizi tebrik ederim.

Neyse bir yanlış anlama oldu diyelim.tabii ben 13-14 sene önce olduğunu anlamam mümkün değil, sanırım siz de bana hak verirsiniz.Zaten simdi o derelerde balık ta kalmadı ..Saygılar..

aganta borina borinata 17-01-2007 07:31

Alıntı:

kya55 tafarından gönderildi
Neyse bir yanlış anlama oldu diyelim.tabii ben 13-14 sene önce olduğunu anlamam mümkün değil, sanırım siz de bana hak verirsiniz.Zaten simdi o derelerde balık ta kalmadı ..Saygılar..

kya55...aramıza hoşgeldiniz...lütfen kontrol panelinizde bulunan imza bölümüne bilgilerinizi doldurunuz...ayrıca tanışma bölümüne bi mesaj yazarsanız üyelerimizi karşılama mesajlarını alarak kaynaşma adına ilk adımları atmış oluruz...

rastgelsin...

nejdi 13-10-2009 15:52

mrb arkadaşlar ben bu yöntemle yayın tutuyorum kendi çektigim videolarda var ama buraya ekleyemedim bir türlü.dileyenlere msnden gönderebilirim

Taygun KOCABIYIK 13-10-2009 16:43

Alıntı:

nejdi tafarından gönderildi (Mesaj 63535)
mrb arkadaşlar ben bu yöntemle yayın tutuyorum kendi çektigim videolarda var ama buraya ekleyemedim bir türlü.dileyenlere msnden gönderebilirim

Bu konu size yardımcı olacaktır. Videoları dört gözle bekliyoruz.

nejdi 14-10-2009 06:37

video bu linkte arkadaşlar

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Necati ARAT 14-10-2009 08:26

Alıntı:

nejdi tafarından gönderildi (Mesaj 63596)
video bu linkte arkadaşlar

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Paylaşım için teşekkürler..

nejdi 14-10-2009 09:16

bu yöntemle bu sene 12 ad. yayın yakaladım.klyonkları(kvokları)kendim yapıyorum.avrupada çok yaygın bi yöntem.tekne veya botla yapılıyo,yem olarakta canlı yem kulanıyorum.oltanın ucuna yaklaşık 200gr kurşun ve altına 7/0 tekli kanca ve 2/0üçlü kanca takıyorum.ilgilenen arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim

Saat 02:55.