RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   METEOROLOJİ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Boford Rüzgar şiddet çizelgesi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=228)

Taygun KOCABIYIK 04-11-2005 06:30

excel uzantısı yüklenmiyor ben zip ve rar uzantılı dosyaların yüklenmesi olayını yapıyorum bunları kullanabilirsiniz.

ilhan 04-11-2005 16:06

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi
Dosya ekleme şu an zannedersem sadece jpeg formatı için geçerli,bu yüzden excelin dosya uzantısını giremedim :'(

Dosyayı eklemekteki problemi şöylr düzelte bilirsin.

Excel dosysının uzantısı "xls" dir bu uzantıyı "jpg" olrak değiştiriyorsun. ve foruma ekledikten sonra dosyayı çekip uzantısını değiştirin diye not yazarsın.

ilhan 04-11-2005 16:08

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
excel uzantısı yüklenmiyor ben zip ve rar uzantılı dosyaların yüklenmesi olayını yapıyorum bunları kullanabilirsiniz.

Cevabını görmemişim. kardeş....

levrek 04-11-2005 20:17

Sağolun Arkadaşlar ilk fırsatta deneyeceğim

Bir Dost 12-11-2005 12:20

Erol abi bu bilgilerin bir kıtapçık şeklinde yayınlananı yok mu mesela balıkçının el kitabı gibi çünki gerçekten önemli ve göz ardı edilemeyecek ciddi bilgiler

levrek 15-11-2005 05:01

Sevgili Hudutt,
maalesef bu tip bilgileri bir arada barındıran yayınlar yok,en azından ben raslayamadım.İlgili kurumlar sadece kendi işlerini kapsayan bilgileri sunuyor.
Düşünün bir kere, sürekli olarak hava raporlarını takip ediyoruz,depremlerin balıklar üzerindeki etkilerini tartışıyoruz,balıkların davranışlerını inceliyoruz,sağlık bakımından önemini araştırıyoruz,av malzemelerini sorguluyoruz,test ediyoruz,sonar-gps gibi cihazları kullanmayı öğreniyoruz,coğrafyamızı inceliyoruz ve de bu böylece devam eder.Çeşitli yayınlar ve internet yolu ile bunları birleştirmek mümkün,zannedersem bu da bizlere düşecek galiba. ;)

Bir Dost 01-01-2006 02:32

Merhaba Erol Abi sanırım bu konuları yazıcıdan yazdırıp kendi arşivimizi kurmalıyız mı diyorsun bu konular gerçekten ciddi anlamda önemli ama internet üzerindeki bazı bilgiler gerçek dışı bu konuda seninde bilgin vardır biliyorum bu nedenle güvenilir kaynaklardan doğru bilgiler almak gerekiyor tabi kaynağın ne derece güvenilir olduğuda tartışılır ...mesela ehliyet kuslarında bir kitapçık dağıtıyorlar söförlük adına her şeyi oradan bulabiliyorsun ama bu konular çok geniş ve sanırım böyle bir kitapçığıda oluşturmak güç fakat mümkün gibi geliyor internet üzerinden aldığım bilgileri gönül rahatlığıyla paylaşamıyorum bilmiyorum sen bu konuda nasıl düşünüyorsun amatör balıkçılık kurslarında verilen daimi bir kitapçık yok bu biraz garip geliyor bana

iboturka 31-01-2006 17:15

Saolasin Bilgiler çok Güzel:d

Uzm.Dr.Rastgele 16-02-2007 13:34

1 Eklenti(ler)
Meterolojinin sitesini inceler iken aşağıda yer alan çizelgeyi buldum.Ve sitemizde Sevgili Erol kardeşimin bu konuda daha önce yapmış olduğu çalışmaya ekliyorum.Bilgisayarınıza indirip, % 50.%100,% 125...vs gibi de büyüterek izleyebilirsiniz.....

igmsva 16-02-2007 20:36

ishak abicim teşekkür ederiz.:artist:

Saat 21:13.