RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Kurşunlarla İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Takılmayan kurşunlar (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2600)

Rauf 16-03-2007 09:43

Onur gen carkadaşım resimler cıkmış cok memnun oldum ben hep böyle eklerim

giritli 16-03-2007 10:09

Rauf abicim açıkcası diğer yönteme göre bana da çok kolay geldi...

yalcinicli 16-03-2007 15:11

Bir süre önce yaptıklarımla olduca benzer ürünler.
Takılmamasının yanında atış esnasında iğneler kurşunun arka tarafındaki bedene de dolaşmıyor. El yapımı işlerden zevk alan arkadaşlara öneririm.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

harslan 16-03-2007 16:48

arkadaşlar o kurşunların fotolarını ben çektim, banada sağ olsun bir balıkçı abim yunanistandan getirdi, daha önce takıldığım sitede paylaşmıştım, sizede niye takılmadığını açıklıyayım üstteki resimdeki kurşun her atılıştı zeminde dik duruyor,alttakide yuvarlak olduğu için kayalara ve yosunlara takılmadan çıkıyor, kaptan paylaşım için teşekkürler

harslan 16-03-2007 16:51

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
vallahi kardeş ben senede bir defa kurşun döküyorum... onu da yaklaşık üç ay önce döktüm... ilk resimdeki kurşunla bence uğraşmaya değmez o tipteki diğer kurşunlardan farkı yok kanımca... ama ikincisini kurşunu traşlayarak yapmak mümkün... sanırım av merketi com da buna benzer bi kurşun vardı...

yukarıda bahsettiğim tespih kurşun takılma oranı daha fazla olan yerlerde çok işe yarıyor... ortası delik küçük kursunları bi misinaya dizerek yapabilirsiniz... ama atış mesafesi kısalıyor... senin eklediğin ikinci kurşun sanırım tespih kurşundan daha uzak mesafelere ulaşabilir... bi ara deneyeceğim...

rastgelsin...

reis dökebilirsen harika olur yunanistanda fiyatları çok pahalı, ben ikisinide kullandım çok verimli, özellikle karagöz

varior 16-03-2007 22:20

Yalçın abi resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekürler, burdaki kurşun modellerinde sanırım "hacıyatmaz" taktiği ele alınmış, yanlış mı düşüyorum.. Takılma oranını en aza indirgemek isteniyor sanırım..

balıkcı 16-03-2007 22:42

Alıntı:

harslan tafarından gönderildi
arkadaşlar o kurşunların fotolarını ben çektim, banada sağ olsun bir balıkçı abim yunanistandan getirdi, daha önce takıldığım sitede paylaşmıştım, sizede niye takılmadığını açıklıyayım üstteki resimdeki kurşun her atılıştı zeminde dik duruyor,alttakide yuvarlak olduğu için kayalara ve yosunlara takılmadan çıkıyor, kaptan paylaşım için teşekkürler

Bence ilk resimdeki kurşunun takılmaması için dik durmuyor,o kurşunun iki yanında olan kanatlar sayesinde dipten normal kurşuna göre daha hızlı yukarı doğru çıkıyor buda dipte olan yosunlara,kayalıklara vs takılmasını minimuma indiriyor.

İkinci resimdeki hortumlu kurşuna gelince ismi,,tiröle hölzer,,olarak geçer bu kurşun işte dik durandır takılma konusuna gelince o kurşunda diğer kurşunlar gibi takılır,bu iki kurşunuda uzağa atma şansınız normal kurşunlara göre düşüktür.

balıkcı 16-03-2007 22:46

Yalçın senin yapmış olduğun sistem bana daha çok sazan avında boile için olan sistemleri andırdı,boile takımında kurşuna giren plastik çubuk değilde daha çok silikondan hortum kullanılıyor.

cevat2 16-03-2007 23:12

bende ilişken çok olan yerlerde gezer kurşun kullanıyorum ama yuvarlak değilde daha uzun ovallerden her mağazada yok kasa bağınıda yaparken çift kat misina yapıyorum takılınca kurtarma şansı biraz daha fazla

giritli 17-03-2007 10:57

Hakancım açıklamalar için çok teşekkürler...Sanırım Doğan bu işin üstesinden gelir ve yakın zamanda deneme haberlerini alırız...

Yalçın abi paylaşım için teşekkürler...fiber parçanın üzerinde derecelerdekine benzer çizikler gördüm sanırım...fiberi kurşunun içine ısıtarak mı geçiriyorsun...bu parçayı nereden temin edebiliriz...yani tam olarak neyden bozma bu fiber...sanırım kolay kırılan ya da çatlayan bir parça olmasa gerek...
bir de kurşuna 100-150 gr demişsin...hazırı varmı yoksa satılıyormu...zira bizim buralarda ben 75 gr dan ağır gezer kurşun bulamadım...

Saat 17:55.