RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Maxsea 3 boyutlu derinlik haritasi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5707)

vilmus 16-10-2009 23:02

Evet artık başlayalım dimi.

Bilgisayrımızda veya windows mobile 5.0 işletim sistemli el bilgisayarımızda kullanacağımız program ozi explorer. Bu programın linki aşağıdadır. Link uluslararası bir forum sitesinden alıntıdır.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yukarıdaki program ile kullanacağımız harita mapsend bluenav'ı kullanarak çıkardığım harita. Bu harita Çeşme, Karaburun, Çeşmealtı, kısmen Urla ve kısmen Foça'yı içermektedir. Linki aşağıdadır. Haritanın kalibrasyonu yapıp denedim hiçbir sorun yok.

S60 3rd işletim sistemli telefonlarda kullanacağımız program SmartComGPS adlı programdır. Bu programı N95 8GB'da denedim oldukça başarılı. Sertifika sorunu yoktur. 1.55 verisyonu Nokia 6220c'de sorunsuz çalıştı. 1.53 versiyonuda N95 8GB'da sorunsuz çalıştı.

SmartComGPS programı ile kullandığımız haritada OziExplorer ile aynı sadece formatı değiştirlmiştir. Bu haritanın linkide aşağıdadır.

Linklerde sorun olması halinde linkleri yenileyebilirim. Programların ve haritaların kullanımı ile ilgili takıldığınız yerler olursa yardımcı olurum.

zuzu 16-10-2009 23:14

kurulum aşaması yukardan aşağıya dogrumudur yanı ılk lınk sonra dıgerı seklınde malum hepimiz üst düzey bilgi sahibi olmıyabılıyoruz mustafa abi :)

vilmus 16-10-2009 23:32

Eğer bilgisayarda kullanacaksan önce OziExplorer programını yükle ondan sonra haritayı indir. File>Load Map File diyip haritanın bulunduğu klasörü gösterdinmi tamamdır.

zuzu 17-10-2009 00:11

tesekkurlerr

vilmus 18-10-2009 23:16

rica ederim. istediğin gibimi

zuzu 19-10-2009 13:14

Alıntı:

vilmus tafarından gönderildi (Mesaj 64188)
rica ederim. istediğin gibimi

macellana benziyor abı yapı olarak :)

vilmus 19-10-2009 21:34

ben bu haritayı magellan mapsend bluenav programından aldım. magellan mpsend bluenav üzerinde navigasyon yapmayı bir türlü başaramadım, ayrıca notebook ile denize çıkmakta çok mantıklı gelmedi. bu harita ile cep telefonunda veya el bilgisayarında navigasyon yapabiliyorum. ancak harita tamamen aynı değildir. bazı tadilatlar içermektedir.

Aqua 01-01-2010 17:47

Maxsea yardım

Merhaba,
Programı indirdim 15 sıkıştırılmış dosya var.Ancak bir türlü kurulumu yapamadım.Yukardaki bilgilere göre bir şeyler denedim ama yine olmadı.Ozi explorer şifre istiyor.Maxsea de internet veya manuel şifre seçeneği sunuyor, şifreleri bulamadım.Kurulumu açıklayabilirseniz çok memnun olurum.

kemal1717 12-01-2010 20:41

arkadaşlar merhaba ... sayın vilmus : forum başlığında maxsea 3 boyutlu derinlik haritası demişsiniz.. yanlış.... download ediyorum maxsea 10.1.3.2 versiyonu çıkıyor ki artık bu program eskidi..neresi 3 boyutlu derinlik haritası bilmiyorum.... lütfen yanlış yönlendirmeyelim arkadaşlarıda... bu programın, tsunamis 99, c-map, nobeltecten bi farkı yok.. şu yönden başaralı arayüzü çok basit kullanım.. rotaçizme, anlık navigasyon, işaretleme, harita büyültme küçültme vs.. bu programla 110 tllik royaltek 2100 ile gayet başarılı navigasyon yapılıyor.. derinlikler doğru yanlız kayalık yaklaşımlaı hatalı... eğer elinizde maxsea 12 nin 3d batermaptic haritaları varsa ve çalıştırdıysan harika derim.. maxsea 12 de cmap haritaları çalışmıyor çünkü.... bu konuda bayağı tecrübem var herkese yardımcı olurum.. kolay gelsin

serkan28 12-01-2010 20:52

Alıntı:

kemal1717 tafarından gönderildi (Mesaj 69099)
arkadaşlar merhaba ... sayın vilmus : forum başlığında maxsea 3 boyutlu derinlik haritası demişsiniz.. yanlış.... download ediyorum maxsea 10.1.3.2 versiyonu çıkıyor ki artık bu program eskidi..neresi 3 boyutlu derinlik haritası bilmiyorum.... lütfen yanlış yönlendirmeyelim arkadaşlarıda... bu programın, tsunamis 99, c-map, nobeltecten bi farkı yok.. şu yönden başaralı arayüzü çok basit kullanım.. rotaçizme, anlık navigasyon, işaretleme, harita büyültme küçültme vs.. bu programla 110 tllik royaltek 2100 ile gayet başarılı navigasyon yapılıyor.. derinlikler doğru yanlız kayalık yaklaşımlaı hatalı... eğer elinizde maxsea 12 nin 3d batermaptic haritaları varsa ve çalıştırdıysan harika derim.. maxsea 12 de cmap haritaları çalışmıyor çünkü.... bu konuda bayağı tecrübem var herkese yardımcı olurum.. kolay gelsin

arkadaşım maxsea hakkında bilgi verebilir misin bana mail adresim:reis.serkan@hotmail.com

Saat 22:39.