RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Hangi Makina (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=390)

Taygun KOCABIYIK 21-01-2006 17:26

İlk 1 yıl cillop gibi çalışıyordu.
lidaki çupra bile çekti.
Gel gelelim benim mürekkep balığı yakalamaya başladığım günlerde 3-4 turda 1 hafif ses çıkarıyordu giderek arttı ve en son 2 ay önce falan gittiğimde hiç susmadan gıcırdıyordu

HALDUN YALIMLI 21-01-2006 18:25

Derman Bende

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Selim abi şu an elimdeki makina çok ses çıkarıyor (gıcır gıcır gıcır diye).
Geçenlerde içini açtım ama içinde yağlanacak veya ses çıkarıcak yer göremedim yada doğru açamadım. Sesin nedeni ne olabilir? gerçekten rahatsızlık verici bir ses çıkarıyor.

TaGo sen getir makineyi bana ben sana gösteririm nersini açacan yağlıyacan ses nereden çıkıyor diye nasıl olsa tatildesin uğra yapalım makineni

Taygun KOCABIYIK 21-01-2006 18:32

Alıntı:

ACHILLES tafarından gönderildi
TaGo sen getir makineyi bana ben sana gösteririm nersini açacan yağlıyacan ses nereden çıkıyor diye nasıl olsa tatildesin uğra yapalım makineni

çok teşekkürler haldun abi gelicek hafta yanındayım bi çayınıda içerim.

balıkcı 23-01-2006 00:44

Balıkcı tarafından silindi.....

Anıl ÜNALAN 23-01-2006 01:39

Abi sana zahmet bide altına piyasa fiyatlarını yazsana vallah iyi olur...

balıkcı 23-01-2006 02:36

Anıl buraya göndermiş olduğum makinelerin altına fiyatlarıda ekledim.

Anıl ÜNALAN 23-01-2006 02:44

Teşekkür ederiz selim abi....

balıkcı 05-02-2006 07:18

Shımano,nun yeni modellerinden ---EXAGE---

EXAGE 1000
230 gr ağır
yedek makara
3+1 bilye
0,25mm/90m misina alır---EXAGE 4000..0,25mm/260m misina alır

fiyatı değişik modellerine göre değişir 47-57 euro arası

balıkcı 05-02-2006 07:21

Shımano Aero Technium 10000 XT

620 gr ağır
3,6:1 devir
0.50mm/220m misina alır
yedek makara
6+1 bilye

katalog fiyatı 439 euro

balıkcı 05-02-2006 07:23

Balıkcı tarafından silindi....

rüzgar2 05-02-2006 07:41

Shımano

Shımano...Bu markayı çok iyi bilirim...Ben bisiklet sporu ile uğraştığım sıralar en güzel ve kaliteli ürünleri bu marka üretirdi...(Vites,dişli,kadro vs...)Yani bisklette tartışılmaz bir kaliteydi...Ve genelde bunu kullanırdım...(Laf aramızda 5 yıl bisiklet sporuyla uğraştım)...Balıkçılık malzemesinde de kalite demekki...Konuyla alakası olmayabilir ama bisiklet anılarım depreşti birden....

balıkcı 05-02-2006 07:47

Sami doğru shımano pisiklet parçaları yapıyor bunun yanında,da balık malzemeleri üretiyor dünyanın beş yerinde fabrikaları var asıl olarak Japon bir işadamı tarafından kurulmuş eğer bir shımano makinası almak istersen amerikada yada japonyada üretilmiş olanlarını tercih et.

rüzgar2 05-02-2006 07:58

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Sami doğru shımano pisiklet parçaları yapıyor bunun yanında,da balık malzemeleri üretiyor dünyanın beş yerinde fabrikaları var asıl olarak Japon bir işadamı tarafından kurulmuş eğer bir shımano makinası almak istersen amerikada yada japonyada üretilmiş olanlarını tercih et.

Abi ben sadece bisiklet parçaları üretiyor sanırdım..Bu sadece bisikletten başka birşey görmediğimden kaynaklanıyor olabilir gençken...Dediğin gibi biz Japon olmasına özen gösterirdik....Baıkçılık malzemelerinde de buna özen göstermek lazımmış.. :)

balıkcı 05-02-2006 08:04

Sami bu japonların demir işlemede çok ileri olmalarından kaynaklanıyor aslında makinayı her yerde üretiyorlar ama metali yaramaz olursa o makinanın ömrü az olur, bunun içine her yeri giriyor makinanın bilyesi,makarası,gövdesi vs.

rüzgar2 05-02-2006 08:13

Alıntı:

Sami bu japonların demir işlemede çok ileri olmalarından kaynaklanıyor aslında makinayı her yerde üretiyorlar ama metali yaramaz olursa o makinanın ömrü az olur, bunun içine her yeri giriyor makinanın bilyesi,makarası,gövdesi vs.

Bize Bisklet Federasyon'u kullanmamız için shimano donanımlı bisikletler vermişti...Yalnız tek problem bisikletin kadrosu yerinde kalkmıyordu..(Çok ağır bir bisiklet iskeletiydi)..Senin dediğinde benim anladığım kadarıyla bu kapıya çıkıyor....Yani bisikletin kadrosu yaramazdı...

balıkcı 06-02-2006 01:01

D.A.M Quick Dura classic 650 FD

Aluminium gövde
6 bilyeli
5,2:1 devir
0.35mm/200m misina sarar
Aluminium yedek makara
Parası 124 euro ama bu para etmez [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] isimli internet sitesindeki katalogda aynısının eski modeli 50 euroya bile var

Taygun KOCABIYIK 06-02-2006 01:10

yemli dip takımı için albanın delta 60 adlı makinasını aldım gerçekten çok güzel dün gece nerdeyse koynuma alıp yatıyordum 9+1 bilyeli yağ gibi balığa gideceğim günü 4 gözle bekliyorum alta özelliklerini ve resminide ekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]9 rulman+1 adet anında duruş rulmanı, alüminyum kafa, metalik koyu gri

Rahat çalışan alüminyum kafa
Grafit yedek kafa
Sonsuz dönüş kapasitesi
Sarsıntısız rahat çalışma
Misinayı bükmeyen sarım özelliği
Takım atmayı kolaylaştıran kilitleme özelliği
Tek tuşla kapanmalı sağ - sol dönüşümlü kol sistemi
Alüminyum kol topuzu
Modern dizayn
Önden ve arkadan kalama

balıkcı 06-02-2006 02:16

Taygun makinan hayırlı olsun güle güle kullan makinanın özelliğini biliyorsundur sanırım bu önden arkadan kalama dediğin başka bir şey arkadaki sistemi çalıştırırsan makinanın teli kapalı da olsa balık makaradan misina alır sen ne zaman kolu çevirirsen bu sistem devre dışı kalır dip oltalarında çok yararlı bir sistemdir hakiki fren sistemi yani sizin kalama diye adlandırdığınız öndeki olandır.

NOT: kaça aldın makinayı onuda belirt Taygun.

levrek 06-02-2006 16:05

Selamlar,
cumartesi günü Taygun a makina alımı için tam kadro esnafları dolaştık ,alış veriş bütçe ile sınırlı olduğundan sevgili admimize, bu güzel makinenin pazarlamasını yaptık,artık körfezde kalamar-sübye gerçekten kalmayacak... :D

balıkcı 08-03-2006 19:17

4 Eklenti(ler)
Elden düşmüş shımano aldım çok temiz bakılmış birde kamış 270 boyunda 20-40 atar komple karbon ve kevlar ile kaplanmış yeni ama ufak bir hatası var oda çok önemli değil kamışın kulanımında bir engel değil,zaten onardım fiyatları çok uygun geldi makina Japon yapımı shımano 4 bilyeli ve extradan bir balıkla mücadele fren sistemi var arka tarafında yenisi zamanında 70-100 euro arası satılıyormuş ben 25 euroya aldım kamış ise 80-100euro arası ben 35 euroya aldım

levrek 08-03-2006 19:52

Selimcim güle güle kullan,gerçekten güzelmişler.

balıkcı 08-03-2006 20:25

Erolcuğum sağol bende iki tane 270 lik spin kamışı vardı zaten de bu hem ucuz hemde daha kaliteli makinaya gelince bir çok makinam var ama bu ucuzlukta ve bu kalitede bulursam hiç kaçırmam alırım bu makinayı 15-20 sene sonra satsam gene aynı parayı alırım belki değeri ikiye,üçe katlanır bu hafta ebay de bir D.A.M Quick 4001 modeli satıldı 25 senelik 145 euroya satıcı buldu ben 80 euroda pes ettim makina sanki yeni gibi tertemizdi.

katiti 08-03-2006 23:50

Selim Abi güle güle kullan, umarım en büyük balıklarını yaklarsın bunlarla :) ...

Taygun KOCABIYIK 09-03-2006 01:50

selim abicim güle güle kullan makinanı ve kamışını inşallah rüyalarındaki balığı tutarsın.

balıkcı 09-03-2006 04:57

Sağolun Mert ve Taygun rüyalarımdaki balığı inşallah hep beraber olduğumuz bir organizasyonda tutarım.

katiti 09-03-2006 05:20

abi o zaman kıskanırım ama ;) :D .

şaka bir yana bu dileğine canı gönülden katılıyorum :helal: :helal: :helal:

Taygun KOCABIYIK 10-03-2006 01:58

Alıntı:

Sağolun Mert ve Taygun rüyalarımdaki balığı inşallah hep beraber olduğumuz bir organizasyonda tutarım.

İnşallah selim abicim.
(sorması ayıp rüyandaki balık nedir?)

balıkcı 10-03-2006 02:31

Sarı kanat ton balığı açık denizlerde tekneden olmazsa marlin tabiki zor bu hayal ama birde bakarsın gerçekleşir,Taygun kardeşim hayal etmek güzeldir.

katiti 10-03-2006 02:33

Hah birileri marlin dedi...

Erol Abi duyuyor musun? :D :D :D ...

levrek 10-03-2006 03:20

Aha da duydum ,herkese nasip olur inşallah.

balıkcı 20-03-2006 09:06

1 Eklenti(ler)
Dün pazar martın 19u yani burada her sene mart ayında sadece balıkcıların malzeme alıp-satabileceği bir nevi bit pazarından dört tane makine,bir kamış,bir çanta ve bir çok küçük malzemeler satın aldım toplam 110 euro harcama yapmışım makinelerden üçü DAM,ın öteki makina çok enteresan 25 euro ve 10x10 paket kanca ile beraber 25 euroya aldım yeni olan makinanın piyasa fiyatını bilmiyordum internetten bu makinanın sitesine girdim birde ne göreyim makinanın gerçek fiyatı 179 euro işte balıkcı şansı bu her zaman balık avlanmaz ara sırada böyle avlarda gerçekleşmeli,makinanın markası EXORİ-35 X line,9 bilyeli titan kaplamalı 5.3:1 devirli makina saat gibi işliyor.

levrek 20-03-2006 15:14

Selam Selim,
malzeme dükkanını ne zaman açıyorsun,maşallah yani,bol bol balık yakalarsın onlarla inşallah,sevgilerimle

sbasaran 20-03-2006 18:29

ben de iki takım çıkrık ve kamış almayı düşünüyorum.(haldunla halledecez gerçi ama) size gelsek bulabilirmiyiz. erolun dediği gibi bir an önce açın da dükkanı sizden alalım. görünüşleri gerçekten güzel makinalarmış
güle güle kullan. bol avlarda...

balıkcı 20-03-2006 19:02

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi
Selam Selim,
malzeme dükkanını ne zaman açıyorsun,maşallah yani,bol bol balık yakalarsın onlarla inşallah,sevgilerimle

Erol bu bende bir nevi hastalık oluşturdu her ay belli bir alış verişim oluyor bakalım nereye kadar sürecek bu hastalık gerçi şikayetçi değilim ama killer doldu boş yer kalmadı.

balıkcı 20-03-2006 19:07

Alıntı:

sbasaran tafarından gönderildi
ben de iki takım çıkrık ve kamış almayı düşünüyorum.(haldunla halledecez gerçi ama) size gelsek bulabilirmiyiz. erolun dediği gibi bir an önce açın da dükkanı sizden alalım. görünüşleri gerçekten güzel makinalarmış

Önceden bilgim olsaydı sizede bakardım pazar günki satış yapılan yerden bir kaç malzeme,gerçekten çok güzel malzemeler vardı vede normal fiyatlardan ucuz olunca insan dayanamayıp alışveriş yapıyor istemedende olsa, artık bir dahaki seneye kadar beklemelisiniz.

Taygun KOCABIYIK 20-03-2006 23:03

Selim abicim güle güle kullan makinalarını inşallah baboçko balıklar alırsın

balıkcı 21-03-2006 07:37

Taygun makinayı aldık almasınada daha balığa çıkamadık,asıl şöyle 10 kg lık bir sazan takılırsa oltaya o zaman göreceğiz bu makinanın marifetlerini.

ilhanmania 21-03-2006 19:32

Ben banax almayı dusunuorum..Sİzce nasıl???

Anıl ÜNALAN 21-03-2006 22:07

Alıntı:

sbasaran tafarından gönderildi

Süleyman abi sen yanlış anladın durumu erol abi selim abinin malzemesi bollaştı artık dükkan bile açar anlamında sölemiş sende gerçekten dükkan aççaklar sanmışın :D

tepreş 24-03-2006 14:50

malzeme hakkında

iyi forumlar.
benim bir sorum olacak balık avı malzemelerı hakkında gereklı acıklamaları yapmısınız tesekurler. bız ıstanbul veya ankaradan malzemelerı yenı sezon ıcın tamamlamak ıstıyoruz, bızlere adres verırısenız memnun oluruz ıyı calısmalar

Saat 23:29.