RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Resmi Avcılık Duyuruları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=15)
-   -   2/2 Numaralı Amatör (Sportif) Amaçlu Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliği (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5116)

ustam18 10-06-2011 15:21

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mümkünse buradan bilgi alabilirsiniz arkadaşlar.

selimozdemir52 10-06-2011 18:21

sirküleri okudum buna göre denizlerde uzatma ağlarla amatör balık avcılığı serbest gibi geldi bana bu konudaki yorumlarınız nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim

ErenSaruhan 11-06-2011 06:35

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır.

bu yazana gore kuspeli olta yasak. ama tarım il müdürülügündeki memur küspenin etrafına iğne dolanırsa yasak oldugunu küspe tek basına durup küspeden yukarı dogru köstekler baglanırsa yasak olmadınıgı soyledi..bu konuda bılgısı olan varmı? yanlış bisey yapmayalım..

ustam18 11-06-2011 06:49

f) Küspeli olta: Ayçiçeği, mısır gibi bitkilerin posalarının preslenip kurutulması sonucu elde edilen küspenin çok sayıda iğne ile donatılması ile elde edilen av aracını,
Eren Kardeş:yukarıdaki yazı 2/2 sirkülerden alıntıdır.küsbenin etrafına sarkacak şekilde iğne ile donatırsan yasak olduğu yazmaktadır.küsbeyi kurşun yerine kullanır yukarı doğru 2-3 iğne bağlarsan yasakla bir ilgisi kalmaz düşüncesindeyim.Rastgele.

ErenSaruhan 11-06-2011 08:19

memurda aynısını söylemişti abi.ama işallah denetime denk gelirsek denetçiyede anlatabılırız bu farkı :)

akon12 05-12-2011 19:45

Merhabalar iskenderunda arada bir tekne ile ava çıkmak istiyorum. Acaba bunun için belge alma zorunluluğu varmıdır ve burada 45 tllik bir belgeden bahsediyorlar ondanmı almam lazım acaba.

Taygun KOCABIYIK 05-12-2011 21:08

Alıntı:

akon12 tafarından gönderildi (Mesaj 117387)
Merhabalar iskenderunda arada bir tekne ile ava çıkmak istiyorum. Acaba bunun için belge alma zorunluluğu varmıdır ve burada 45 tllik bir belgeden bahsediyorlar ondanmı almam lazım acaba.

Şimdi durum şöyle. Tekneler ikiye ayrılıyor, özel tekne ve balıkçı teknesi diye. Özel tekne ile ava çıkarsanız bu tekne ile adam başı 5 kg üzeri balık tutamaz ve sportif balıkçı olarak geçersiniz sportif balıkçılara uygulanan kanunlara tabi olursunuz. Amatör balıkçı belgesi alabileceğiniz gibi bu belgeyi almadan da avlanabilirsiniz.

Balıkçı teknelerinde işin rengi biraz değişiyor. Balıkçılık yapmak için gerekli belgeleri, plakası olan teknelerden bahsediyorum. Bu teknelerde avlanırken sarı kağıt yani profesyonel balıkçı belgesi almanız lazım. İlk alışta sormuyorlar bağlı olduğunuz kooperatifi vs. fakat belgeyi yenilemek isterseniz illaki bir kooperatiften balıkçılık yaptığınıza dair belge ile gitmeniz gerekiyor. Bu teknelerde avlanacaksanız kesinlikle sarı kağıt almanız gerekiyor. Yakalanmanız halinde hem siz, hem kaptan ceza yiyor.

akon12 06-12-2011 10:09

Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 117390)
Şimdi durum şöyle. Tekneler ikiye ayrılıyor, özel tekne ve balıkçı teknesi diye. Özel tekne ile ava çıkarsanız bu tekne ile adam başı 5 kg üzeri balık tutamaz ve sportif balıkçı olarak geçersiniz sportif balıkçılara uygulanan kanunlara tabi olursunuz. Amatör balıkçı belgesi alabileceğiniz gibi bu belgeyi almadan da avlanabilirsiniz.

Balıkçı teknelerinde işin rengi biraz değişiyor. Balıkçılık yapmak için gerekli belgeleri, plakası olan teknelerden bahsediyorum. Bu teknelerde avlanırken sarı kağıt yani profesyonel balıkçı belgesi almanız lazım. İlk alışta sormuyorlar bağlı olduğunuz kooperatifi vs. fakat belgeyi yenilemek isterseniz illaki bir kooperatiften balıkçılık yaptığınıza dair belge ile gitmeniz gerekiyor. Bu teknelerde avlanacaksanız kesinlikle sarı kağıt almanız gerekiyor. Yakalanmanız halinde hem siz, hem kaptan ceza yiyor.

Çok teşekkür ediyorum en iyisi sarı kağıt almak ben bu hafta başvurayım. Bir balık aşkıdır gidiyor bakalım yakında hanım evden atmaz inşallah :)

Saat 00:00.