RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Balık avında pratik bilgiler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=340)

balıkcı 16-07-2006 08:51

1 Eklenti(ler)
Bir başka yüzeyde balıkavlayabileceğimiz sistem.

turna 16-07-2006 19:31

Selim kardeş, bu sistem hem tatlı suda hemde denizde çok iyi sonuçlar vereceği kanısımdayım, en kısa zaman da deneyeceğim. Ellerine- kılavyene sağlık.

HALDUN YALIMLI 17-07-2006 07:16

[quote=turna]Selim kardeş, bu sistem hem tatlı suda hemde denizde çok iyi sonuçlar vereceği kanısımdayım

Selim abi ellerine sağlık yine güzel fikirler ve güzel resimler, Mehmet amca sana katılıyorum ve 2. resim denizde biraz farklı olsada mantık aynı kullandığımız bir yöntem. Selim abi resimler için teşekkürler.

levrek 17-07-2006 08:20

Selim cim,
senin yollamış olduğun fotoğrafdakine benzer takımla Faruk la beraber avlanarak gayet güzel verim almıştık.Takım gayet basit,iğneleri değişmiş bir kıbrıs takımıydı bu.Rüzgar yoksa takım attığın yerde kalıyordu,şayet varsa da istediğimiz gibi sazlıkların oralara doğru kendisi zaten gidiyordu.Yem olarak taş fırın ekmeği idi,sevgilerimle

balıkcı 17-07-2006 13:17

1 Eklenti(ler)
Bu sistemin yapılış şeklini bu sitede iki yerde belirtmiştim,bu resimdede balığa takılış ve kulanış şeklini görüyorsunuz.

balıkcı 17-07-2006 13:21

1 Eklenti(ler)
Bu resimde ucuna sinek takılmış sbirolino ile balık avlamayı isteyenlere takımın yapılış şeklini veriyorum,gene balık avında pratik bilgilerde sbirolino ile rapala takımı hazırlayıp vermiştim.

Taygun KOCABIYIK 17-07-2006 13:48

Şu ölü balık sistemi ile süper mürekkep balığı avlanır.
Fakat ben hiçbir av malzemesi satan yerde görmedim. 10-15 sardalya alsan yarısından fazlasıyla sonuç verir bu sistem diye düşünüyorum :)
Bilhassa hazır satılan rapalaların kafa kısmında iğne olmadığı için ve mürekkep balığıda direk kafaya saldırdığı için kafadaki iğne çok faydalı olur diye düşünüyorum.
Buda bir deniz avcısının bakış açısı :)

katiti 17-07-2006 16:54

Selim Abi bilgiler yine süper, ellerine sağlık ve teşekkürler.

Ben birşey soracağım. Son verdiğin takımdaki sinek "eight-ring" bağıyla bağlanmış (Türkçe'sini bilmiyorum). Bu bağ yeterince sağlam tutar mı? Yoksa o sadece göstermilik olarak mı konmuş?

Taygun bu sistem mürekkep balığı avlar belki ama 3lü çarpma ile zor. Kalamar rapalasındaki iğne sistemi daha etkin bence...

balıkcı 17-07-2006 17:11

Mert o sormuş olduğun düğümün buradaki adı doktor düğümü,bu düğüm zaten o sistem için verilmiş sağlamlığına gelince bu sistemle zaten küçük balık avlamak olmalı mesela istavrit

katiti 17-07-2006 19:32

Tamamdır abi teşekkürler. Küçük balıkta sorun olmaz tabii...

levrek 18-07-2006 18:28

Taygun, Albert D.nin bu takımın yapımı oldukça basit,dümbek de bir buluştuğumuzda sana kendi yaptıklarımdan örnekler getiririm,artık sübyemi avlarsın gerisi sana kalmış,sevgilerimle

Taygun KOCABIYIK 18-07-2006 20:04

Sevinirim erol abi kahveler benden ama ona göre :D

balıkcı 22-07-2006 15:46

1 Eklenti(ler)
böyle bir sistemle burada balık avlanıyor bu sistem bizim çapariyi andırıyor değişikliği sadece bu sistemde şamandıra olması,şamandıra dalgalardan yukarı aşağıya inip sistemin çalışmasına ve sineklerin canlı gibi oynamasını sağlıyor.

balıkcı 22-07-2006 15:47

1 Eklenti(ler)
Göllerde turna için şamandıralı bir sistem.

balıkcı 22-07-2006 15:53

1 Eklenti(ler)
Yavaş akan sularda kulanabileceğimiz bir sistem.

Saat 20:59.