RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Balık bulucular- Sonar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Balık Bulucularla ilgili sorularınız için buraya yazın lütfen (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=237)

levrek 24-03-2010 07:02

Alıntı:

tranca tafarından gönderildi (Mesaj 78145)
selam arkadaşlar,furuno fcv 667 balık bulucu aldım.aranızda kullanan varmı.ayarları hakkında yardıma ihtiyacım var.saygılarımla

Cihazınız hayırlı olsun Hakan Bey,
maalesef Türkçe kullanma kılavuzu yok.Elinizde vardır ama ben yine de size ingilizce kullanma kılavuzun pdf formatlı linkini vereyim,sevgilerimle

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

alpergil 25-03-2010 00:30

Erdal Bey tekrar merhaba,

Balik bulucu aletlerin donusturuculerini (transducer) tekneye gecici olarak monte etmeyi saglayan aparatlar var mi acaba sizin bildiginiz? Benim iki kisiden duydugum, uygun ebatlarda tasarlanmis ve kesilmis demir cubuklar araciligiyla tekneye monte edilebilecegi yonunde. Bu durumda o demir cubuklari tekneye cok iyi sabitlemek gerekir sanirim. Titresimin balik bulucudan alinacak verimi cok dusurecegini tahmin ediyorum.

Almayi dusundugum balik bulucu Garmin 400c. Kutunun icinden bildigim kadariyla dogrudan teknenin arkasina monte edilebilecek (sabitlenecek) bir aparat cikiyor. Ben zaman zaman farkli teknelerde de kullanmak istiyorum balik bulucuyu; dolayisiyla bu aparatin kolay sokulup cikarilan bir cinsi varsa onu da Turkiye'ye donmeden almak istiyorum.

Siz kendi teknenizde tamamen sabitlenmis sekilde mi kullaniyorsunuz acaba donusturucuyu?

Saygilarimla...

lidakin 25-03-2010 10:13

Merhaba Erol abi,
4.30 polyester tekneme balık bulucu almak istiyorum.
avlanacağım derinlik,30 ile 90 mt ler,dip balıkları.Mercan çupra vs.
Bu cihaz için ayırdığım bütçe 600 tl.Bu fiyata bana dip yapısını ve balıklarını ,kumu,otu,çamuru,kayalığı iyi gösterecek bir cihaz önerebilirmisiniz.
Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Selamlar,Saygılar.

levrek 29-03-2010 08:04

Alıntı:

lidakin tafarından gönderildi (Mesaj 78441)
Merhaba Erol abi,
4.30 polyester tekneme balık bulucu almak istiyorum.
avlanacağım derinlik,30 ile 90 mt ler,dip balıkları.Mercan çupra vs.
Bu cihaz için ayırdığım bütçe 600 tl.Bu fiyata bana dip yapısını ve balıklarını ,kumu,otu,çamuru,kayalığı iyi gösterecek bir cihaz önerebilirmisiniz.
Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Selamlar,Saygılar.

Merhaba Kahraman,
Şayet menü dili Türkçe olsun der isen ;Garmin FF 160 Renkli ekran

Şayet İngilizcem var der isen :Hummibird 343C [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Fiyatları internet,bayii ve dükkanlar bakımından değişiklik gösterir,örnek bir site [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

lidakin 29-03-2010 12:17

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 78791)
Merhaba Kahraman,
Şayet menü dili Türkçe olsun der isen ;Garmin FF 160 Renkli ekran

Şayet İngilizcem var der isen :Hummibird 343C [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Fiyatları internet,bayii ve dükkanlar bakımından değişiklik gösterir,örnek bir site [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Çok teşekkür ederim Erol abi,bunda karar verip aldım.
Kayalığı,kumu,otu nasıl ayırt edeceğim konusundada yardımcı olursan çok sevinirim.

Kamil ESEN 29-03-2010 13:04

Alıntı:

lidakin tafarından gönderildi (Mesaj 78840)
Çok teşekkür ederim Erol abi,bunda karar verip aldım.
Kayalığı,kumu,otu nasıl ayırt edeceğim konusundada yardımcı olursan çok sevinirim.

Hayırlı uğurlu olsun.;)

lidakin 29-03-2010 13:11

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 78844)
Hayırlı uğurlu olsun.;)

Teşekkür ederim Kamil abi,hayırlı olur inşallah,;)

senol_444 30-03-2010 20:39

Erol bey selamlar
Yurt dışından Hummınbırd 997 csı cihaz aldım.Balık bulucular hakkında fazla bilgi sahibi değilim.Zemin etüdü yapmakta zorlanıyorum.Sert zemin bu cihazda renk olarak nasıl gösteriyor.BU cihazın 60-70 metre derinlikte en uygun kullanım ayarları nasıldır.Teşekkür ederim.

Denizkızı35 30-03-2010 21:21

senol bey inceledigimiz kadarıylaTüm balık bulucularda zeminin saman veya camur olması renk olarak ayrılmıyor camurda duz bir zemin gözüküyor otta ise zemin girintili cıkıntılı oluyor topukları traganaları zaten fark edersiniz derinlik birden azalır
derinlikte gain ayarını artıra bilirsiniz

scubab 01-04-2010 18:29

Garmin 400c

Merhaba Erol Bey,

Öncelikle başarılı forumunuz için sizleri tebrik ederim..

Bir sorum olucak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum..

Ben Botumda kullanabilmek için Garmin 400C fishfinder almayı planlıyorum. Ancak botumun motoru akusüz..

Ben de 12 V'luk bir kuru akü alıp onunla kullanmayı düşünüyorum. Bu akülerin arabanın aküsüyle de şarj edildiğini duydum. Acaba böyle bir şey mümkün mü?.
Mümkünse fishfinder'ı kesintisiz tahmini ne kadar süre çalıştırabilir. Yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saat 00:28.