RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Düğümler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=56)
-   -   İğne Ve Misina Bağlamak İçin Kullanılan Düğümler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=81)

Taygun KOCABIYIK 12-09-2005 19:50

İğne Ve Misina Bağlamak İçin Kullanılan Düğümler

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Taygun KOCABIYIK 12-09-2005 19:53

Palalı İğne Bağlama

Palalı İğne Bağlama

Taygun KOCABIYIK 12-09-2005 19:59

Başka Bir Delikli İğne Bağlama Stili

Başka Bir Delikli İğne Bağlama Stili

Taygun KOCABIYIK 12-09-2005 20:02

Kurşun Ve Fırdöndü Düğümü

Kurşun Ve Fırdöndü Düğümü

Taygun KOCABIYIK 12-09-2005 20:05

2 Misinayı Birbirine Bağlama Düğümü

2 Misinayı Birbirine Bağlama Düğümleri

niXiz 15-09-2005 02:06

Saoll bende bilgiye upload etcektim ama sen erkencisin :D

levrek 04-11-2005 20:21

1 Eklenti(ler)
Farklı amaçlar içinde kullanabileceğiniz bir düğüm

balıkcı 26-11-2005 07:18

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar misinayı kancaya bağlamak için bir resim yoluyorum şunu unutmayın misinaya düğümü atmadan misinayı ıslatın suyla veya başka bir şekilde.

hunter2005 28-11-2005 17:43

Merhaba Selim Bey
Bende iğne bağlama konusunda ufak bir bilgi vermek istiyorum.İğneye düğümü atarken iğnenin palasına değilde iğne ucuna doğru sarma işlemini yaparsanız iğnenin düğümü kesinlikle gözükmez ve iğne misinaya daha iyi oturur bilmem anlatabildinmi.Anlaşılmayan bir konu varsa izah edebilirim.
Saygılarımla
Faruk ULUTÜRK

balıkcı 28-11-2005 23:21

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

hunter2005 tafarından gönderildi
Merhaba Selim Bey
Bende iğne bağlama konusunda ufak bir bilgi vermek istiyorum.İğneye düğümü atarken iğnenin palasına değilde iğne ucuna doğru sarma işlemini yaparsanız iğnenin düğümü kesinlikle gözükmez ve iğne misinaya daha iyi oturur bilmem anlatabildinmi.Anlaşılmayan bir konu varsa izah edebilirim.
Saygılarımla
Faruk ULUTÜRK

Merhaba Faruk arkadaşım anlatığın düğüm için teşekkür bende sizlere bir düğümsüz düğüm adlı bir düğüm çeşidini yoluyorum bir deneyin bağlaması çok basit ama çok sağlam bir düğüm.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

aserkansatı 29-11-2005 00:19

Sağol Balıkçı çok teşekkür ederiz...

Bir Dost 29-11-2005 07:56

teşekkür ederim verilen bilgiler çok iyi de bir şeyi anlamadım neden misinayı ıslatıyoruz kuru kuru ne zararı var ki?

aserkansatı 29-11-2005 19:59

Düğüm daha iyi kaysın diyedir heralde.Sağlam olsun diye...

balıkcı 29-11-2005 20:02

Evet seko daha iyi kayıp ve düğümü sıkarken misinanın ısınaran yıpranmasını önlemek için .
selam saygılar
Selim Öner(balıkcı)

balıkcı 04-12-2005 04:59

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar benim en çok kulandığım ve sağlamlığına çok güvendiğim bir düğüm şekli bu düğümü ister kurşuna ister fırdöndüye bağlayın.

sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

HALDUN YALIMLI 06-12-2005 17:02

Düzenekte kullanılan dakron mu yoksa konu iyi anlaşılması açısında normal ip mi :soru:

levrek 06-12-2005 17:22

Sevgili Haldun,zannedersem tasviri kolay olsun diye Selim arkadaşım normal ip kullanmış,sevgilerimle

balıkcı 06-12-2005 19:37

Merhaba Haldun Erol arkadaşımızın dediği gibi sadece iyi gözüksün diye beyaz bir ip kullandım.
sevgiler,saygılar

levrek 06-12-2005 20:16

Sevgili Selim arkadaşım,düğümün çok güzel gerçekten,merak ettiğim husus denerken aklıma geldi,hangi ucu daha önce ve ne kadar çekiyoruz,sevgilerimle

balıkcı 07-12-2005 05:29

Merhaba Erol arkadaşım iplerin ikisini birlikte çekmek lazım sonra bedeni çekerek düğümü yerine oturtururuz.

balıkcı 29-12-2005 02:01

1 Eklenti(ler)
Balıkcı arkadaşlar çok sağlam bir fırdöndü düğümü

rüzgar2 29-12-2005 02:21

Eline sağlık abicim...Senin balıkresimlerini merak ediyorum...Yayınladığın varmı sitede...Yoksa yayınla lütfende bakalım....Yoksa sende benim gibi fotoğraf çekme özürlümüsün....Ben artık karar verdim balığa f.makinasını götüreceğim.(Yeni aldımda ayıptır söylemesi)

balıkcı 29-12-2005 02:43

Sami kardeşim bir kaç resim yolladım siteye Serkana sor o yerlerini biliyor sana tarif eder nerelerde olduğunu.

balıkcı 27-02-2006 08:49

1 Eklenti(ler)
Düğümler 1................................................. ..............................

balıkcı 27-02-2006 08:50

1 Eklenti(ler)
Düğümler 2................................................. ......................................

balıkcı 27-02-2006 08:52

1 Eklenti(ler)
Düğümler3 .................................................. .................................................. ......

balıkcı 27-02-2006 08:53

1 Eklenti(ler)
Düğümler4 .................................................. .................................................. .............

balıkcı 27-02-2006 08:54

1 Eklenti(ler)
Düğümler 5................................................. ...............................................

aganta borina borinata 03-08-2006 12:47

ellerinize sağlık ...

bu düğümlere baktıktan sonra çaresiz kaldığım bazı anları düşündüm ve o anlarda attığım derme çatma düğümleri...daha sonra internette biraz araştırdım ve değişik amaçlar için kullanılan bi çok düğümle karşılaştım...o kadar çoktu ki inanın hangisini ekleyeceğime karar veremedim ve gerçekten sayıları çok fazla...

ama eğer google ya da benzeri sunucularda " fishing knot " yazarak taratırsanız ilgili bi çok siteye ulaşabilirsiniz... açıklamaları yabancı dillerde ama hepsi şekillerle ve animasyonlarla açıklanmış...

rastgelsin...

tasma 29-12-2006 14:28

dugumler gerçekten guzel ve faydalı saolun birde lufer takımı yaparken iki iğneyi misinaya nasıl bağlandığını gösterirseniz çok sevinirim

turna 29-12-2006 18:46

Tasma aramıza hoş geldin.İmza ayarlarını yaparsan kendini daha iyi tanıtırsın.

igmsva 29-12-2006 19:06

tasma kardeş aramıza hoş geldin imza haneni doldurursan kime hitap ettiğimizi anlayabiliriz.

selim abi ellerin dert görmesin güzel bi çalışma

tasma 29-12-2006 20:02

elimden geldiğince yapmaya çalışstım imza bilgilerimi...lufer takımı yapıcamda mantarları hazırladım iki iğneli lufer takımı nasıl bağladığımı unuttum bi iğneyi bağlıyorumda ikincisini bağlıyorum ya acayip biyerre bakıyo yada iki iğne arasında baya mesafe kalıyo yardımlarını bekliyorum

Taygun KOCABIYIK 30-12-2006 10:03

Ben hiç böyle bir takım bağlamadım yardımcı olamıycam malesef ama hazırını almak geçici bir çözüm olabilir sanırım :)

tasma 02-01-2007 11:18

sevgili arkadaslar bildiğiniz lufer takımından bahsediyorum lüfer takımı hazırlamayı bilen varsa yardım pls imbat öğrenirsem yapmayı sanada yardımcı olucam:D

katiti 03-01-2007 14:06

Lüfer takımını kullanmadığım için çok iyi bilmiyorum, ama aynı kösteğe arka arkaya iki iğne bağlayacaksan ilk iğneyi bağladıktan sonra düğümün boşta kalan kısmını uzun olacak şekilde ayarlayıp arkasına ikinci iğneyi bağlayabilirsin.

İki iğne farklı kösteklerde olacak ise bu başlık altında verilen birkaç çeşit düğümden birini kullanabilirsin. Ama bildiğim kadarıyla lüfer takımlarında köstekleri çelik telden kullanıyorlar. O konuda kullanan arkadaşlar bilgi verecektir.

balıkcı 03-01-2007 15:44

Bende karıştırdım mert benimde bildiğim lüfer takımları çelik telden yapılıyor vede çelik tel düğüm olmaz ya kaynak yapılır yada sıkıştırılır,bir başka bir sistem varki bu kancalar için değil genelde fırdöndülere yapılır bu bağlama şekli.

tasma 03-01-2007 23:37

evet çelik teli olanlarıda var ama misinayla yapılanlarada arkadas azda olsa fikir verdi bi bakıyım o şekilde yapabilecekmiyim iki arkadasada teşekkur ediyorum ilgilendikleri için

katiti 04-01-2007 10:14

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Bende karıştırdım mert benimde bildiğim lüfer takımları çelik telden yapılıyor vede çelik tel düğüm olmaz ya kaynak yapılır yada sıkıştırılır,bir başka bir sistem varki bu kancalar için değil genelde fırdöndülere yapılır bu bağlama şekli.

Abi çelik telli takımlarda genelde düz değil de halka palalı iğne kullanıp oraya bağlayarak hazır takım olarak satıyorlar...

tasma 04-01-2007 10:16

kardes ben resmini cekip koyayımmı buraya hazır bi takımın öyle daha faydalı olabilirmi yardım etme açısından yapamadım ben valla:)

Saat 23:32.