RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Mırmır Avı Hakkında (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1252)

BARBADOS 02-05-2006 21:30

Mırmır Avı Hakkında

Mırmır avında da çipuradaki takımı kullanabilirmiyiz verimli olur mu yoksa farklı bi oltası varmı sabah suyumu akşam suyumu iyi av verir saygılar...

katiti 02-05-2006 21:39

Alıntı:

BARBADOS tafarından gönderildi
Mırmır avında da çipuradaki takımı kullanabilirmiyiz verimli olur mu yoksa farklı bi oltası varmı sabah suyumu akşam suyumu iyi av verir saygılar...

Mırmır avında çipuradaki takım rahatlıkla kullanılabilir. Mırmır kumluk zeminlerde yem arar genellikle o nedenle bu tarz dibe yatan takımlar çok iş yapar. Zaman olarak da ben genelde akşam suyunu tercih ederim.

Not: Mod arkadaşlardan biri bu iki mesajı mırmır avı başlığı altına taşırsa sanırım daha iyi olur. Teşekkürler...

Sohbetcibaba 31-05-2006 05:35

altbeden

1 Eklenti(ler)
birde bunu dene be n dip oltasi olarak yassi balik altbedeni kullaniyorum

katiti 31-05-2006 16:30

Resmi biraz daha büyük ekleyebilirseniz seviniriz, küçük olduğundan takım tam anlaşılmıyor...

HALDUN YALIMLI 31-05-2006 17:48

Yasin kardeş, Mırmır için ince misina ile yapmış olduğun tüm takımlardan randıman alırsın. Köstekler 0.20 beden 0.25 2 iğneli 25 gr. kurşunlu takım, 0.20 hırsızlı 20 gr. kurşunlu takım ve zokalı takım da randıman verir takım olarak. Bir önemli konuda yem seçimini iyi yapabilmek avın verimini arttıran faktörlerden birisidir. Mırmır avında özellikle kırmızı kurt, mamun, teke, boru kurdu gibi yemler iş yapar. Kullanmış olduğumuz takımlar 2 iğneli ise iğnenin 1 tanesine madya saradalya ve yengeç takmakta hiç fena olmaz, malum lidakiler çupralarda kumluk alanlarda yemlenmeye bayılırlar. Av zamanı olarak Mert'in de dediği gibi akşam saatleri biraz daha bereketli olur mırmır için. Yasin'cim sana söz ettiğim yerlede ben bu şekilde çocukluğumdan beri avlanırım ve halada avlanıyorum. Elbette o eski avlar yok ama yinede deniz seni boş çevirmiyor kardeşim.

sbasaran 31-05-2006 18:04

benim avlanma şeklim biraz farklı galiba. ben mırmır ve lidaki için 0,30 bedene 0,25 kol veya 0,35 bedene 0,30 kol yapıyorum. sert havalarda avlandığım için de ağırlık ise en az 50 gr. ve kullandığım yem mamun olduğu için uzun saplı 4 no iğne kullanıyorum (piyasada sinek iğne diye bilinir). derinlik ise 3-4 metreyi geçmeyen kumluk bölgeler...
bir de bu bölgede ben tekne ile avlanıyorum ve teknenin sancak ve iskelesinden en az 4 er takım atıyorum.
ağırlık taktığım kasa gözünü ise iki kat misinadan çeviriyorum ki fırlatırken kopmasın.

levrek 31-05-2006 19:16

Kurşunun bedenden kopmasını engellemek için bildiğimiz elektrik kablosunun (çapı kurşun gözüne bağlı olarak) plastik olan dış kısmını sıyırın (1,5-2 cm.yeterlidir) ve kurşunun halkasından geçirin,içinden de misinanızı,böylece sürtünmelerden dolayı kopma olayı yaşanmayacaktır,sevgilerimle

Saat 08:29.