RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Arkadaşlar sazan balığı hakında yorumlarınızı bekliyorum (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1531)

almn 26-08-2008 21:31

şüpheli

arkadaslar benım derdım sazan balıklarıyla ılgılı ıspartada tuttugum sazanların cogu temızlıdımde cok ıgrenc bı koku yayılıyo ve tuttugum balıklarda mukoz tabakası gıbı bı sıvıyla kaplı ayrıca karınları sünger gıbı sankı ıclerı bomboş ic organları erımıs gıbı acaba bu neyın nesıdır gecen hafta yoktu ama bu hafta hem tuttugum alana BALIKLAR ZEHIRLENMISTIR AVLANMAK YASAKTIR levhası asılmıs hemde bu durum ortayacıktı acaba balıkları bıle bıle zehırlemıslermıdır lütfen bana acıl cvb yazın tesekkürler:'(:'(

fedo3 14-09-2008 20:24

kalın küspe yarım kilo un vanilya yumurta puding kimyon sıcak su ile erittikten sonra güzelce hamur olsun iğnen sazan iğnesi ve takım olsun kurşun en altta kalsın 20cm yukardada iğnelerini bağla gerginliğini al zili tak ve bekle bir gün önceden bu yemleme yaparsan senin için daha kolay olur ben bu şekilde her gidişimde 10-15 sazan alıyorum deneyebilirsin

fedo3 14-09-2008 20:28

benimde başıma gelmişti muhtemelen balık avladığınız yere atık kimyasal madde bırakılmış bence normale dönünceye kadar uzak durun

fedo3 26-09-2008 19:29

misina 35 lik olsun küspeli karışım hamur vanilya yumurta falan köstekli sazan iğnesi kullan derin yerleri oltanla ara kamışı gergide bırak zili tak sonra keyfine bak

delvel 06-11-2008 00:33

tatlı su balıklarının (alabalık hariç) geneli su altında olusan mil diye tabir edilen camurla beslendikleri için mil kokarlar. yakalanan sazan (ıspartada kefale rastlamadım) kefal yayın gibi balıkların içinin iyice temizlenmesi bol sirkeyle yıkanık tuzlanıp icerisine maydanoz sogan nane koyulup karın bolgesınden igne ve iplikle dikildikten sonre dolabımızda 2 gün bekletip fırına vereceksin.. lezzet mükemmel koku sıfır:) afiyet olsun kardesim

MuZiP_06 02-09-2012 12:42

Merhaba dostum sana benim bu aralar kullanmaya başladığım bir takım göstericem.Şiddetle tavsiye ederim bu takımı tek iğneli cok güzel çalışan bir takım balık yemi aldımı kurtulması cok zor.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu takımı floracarbon misinaile yada kaliteli ince ip misina ile ve kalem yayı kullanarak hazırlaya bilirsin.sadece yay a ekmek içi tak iğne boş kalacak şekilde salla göle ve attığın yeri yemle.Gerisi kolay.
Hadi rastgelee..

sakkucuk 02-09-2012 21:52

Tüm bu yorumları okuduğumda aklıma bir fıkra geldi. Azcık edepsiz o yüzden yakışıkalırmı bilemiyorum. Yazmadan da edemeyeceğim. Eğer uygun görülmez ise silinebilir. Gönül koymam kimseye.
Genç delikanlı, az da acemi, balık tutmaya gitmiş. Ne kadar uğraşsa nafile. Tık yok. Yanındaki yaşı ilerlemiş amca ise her atışta alıyor balığı. Dayanamamış:
-Amca ben hiç balık tutamazken sen maaşallah doldurdun kovayı. Sırrı nedir bunun?
"Evlat" demiş adam, bugün ekmek içine vuracak balık. Sen ekmek getirmemişsin, o yüzden bugün balık alamazsın.
Ertesi gün ekmek alıp salmış oltayı delikanlı. Ama yine tık yok. Amca ise bildiğiniz gibi balıkları çekmeye devam ediyor. "Amca, ekmek içi dedin getirdik yine tutamadım. Sen ise yine doldurmuşsun kovayı. Hayırdır?"
Amca sakin bir şekilde. Bugün kalkınca anladım ki balık solucana vuracak. Solucanla geldim. İşin sırrı bu.
"Peki" demiş delikanlı, "nasıl anlıyorsun o gün neye vuracağını balığın?
"Bak delikanlı" demiş amca. "Sabah kalktığımda benim ufaklık sağa yatmışsa balık ekmeğe, sola yatmışsa solucana vuracak demektir"
"E peki o zaman, ya sağa ya da sola yatmamış, ortada duruyorsa?"
"A be evladım"demiş amca, "ortada dursa ne işim var balıkta!!!"

ustam18 02-09-2012 21:56

:deli::deli::deli:Seçkiiiiinnnnnnn:deli::deli:
her balıkcının vardır böyle saçma düşünceleri.:):)

MuZiP_06 02-09-2012 22:28

Seçkin bey sizin yazıyı okudum önce,sonrada kendi yazımı okudum benim takım diye konuya başlamışım :) sanırım kötü ilham oldu benim paylaşımım :) Saygılarr...

Saat 16:12.