RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   İzmir İnciraltı, Sahilevleri, Güzelbahçe avlakları hakkında... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8300)

awerusta 25-10-2010 09:56

Merhabalar, bu sene olta atma şansı bulduğum avlaklar hakkında bilgi vermek istiyorum. Muhtemelen Forumda birçok kişi bu avlaklar hakkında benden daha fazla bilgiye sahiptir. Umarım izmir sahilinde avlak arayan üyelere yardımım dokunur.

İnciraltı: Küçükken İnciraltı Ulaştırma Birliğinde balık tutardık, o zaman yasak yoktu, iskeleler ulaştırmacılardaydı. Bol lidaki, ısparoz geceleri sarkıtma ile kefal alırdık. Artık şansımız kalmadı, askeriyeden sadece denizi seyredebiliyoruz. Askeriyeye gelmeden Öğrenci yurdunun önünde kumluk var. Pek takılma yapmıyor. Geceleri tek tük Mırmır yapıyor. Muhabbet edip, zillerin sesini beklemek için ideal:)
İnciraltında savaş gemisinin ordaki liman kayalık. Balığı alıncaya kadar fazla kıpırdatmamak gerekiyor. 4 numara 496 ve 40 gr kurşun ile denendi. Şimdiye kadar sadece bir lidaki kısmet oldu ordan. Ama duyduğum kadarı ile gemi tarafı kaya levreği yapıyormuş ve başka dedikodu inciraltından engelliler parkına doğru giderken Barış manço köprüsü civarı bu mevsimde çupra- lidaki yapıyormuş, gideceklerin yedek takım almalarını öneriyorlar.

Güzelbahçe: Balçovadan Güzelbahçeye giderken istihkam lojmanlarının önünden değilde bahçelerarasından gelen ve sahilden devam eden duvarlı bir tekyön var. Umarım anlatabilmişimdir. Tek yönün ve duvarın bittiği yerde olta atıyorum genelde. Akşam saatlerinde, hava kararmaya yakın lidaki yapıyor. Avlak kumluk, geceleri Mırmır almak mümkün, ama kayalık olmadığı için çupra olacağını düşünmüyorum. Kısmet tabiki de belli olmaz, daha duymadım ve şahit olmadım.

Sahilevleri: Sahilin sonunda, askeriyenin başladığı alan başka rağbet gören bir avlak. Kayalık bölge, tek iğneli takımların kullanılması ve attıktan sonra çok kıpırtılmaması öneriliyor. Çupra, lidaki almak mümkün. Şamandra ile kefal alanlar da var. Askeriyenin içindeki iskeleden olta atma fırsatı buldum. Kıyıya nazaran pek takılma yapmıyor. Canlı yem ile levrek, sırtı ile sübye almak mümkün. Nedenini bilmiyorum burda duyduğum bir bilgi; kalamarlar daha çok kırmızı sırtıya geliyormuş. 2 hafta önceki tekne avımızda benim kullandığım gri sırtı iş yapmazken, abimin kırmızısı 2 tane aldı. Belki de kısmettir. Bereketli avlar dilerim.

Herkese bereketli avlar dilerim.

Necati ARAT 25-10-2010 13:45

Gökhan Paylaşım için teşekkürler..

alpay79 25-10-2010 18:52

Paylaşım ve güzel anlatım için teşekkürler.

Alpay

Adem VARDARCIK 25-10-2010 19:02

Paylaşım için teşekkürler.Rastgelsin.

paşalı 25-10-2010 22:20

Teşekkürler Gökan kardeşim.

xnode 26-10-2010 01:38

Pratik, işe yarar ve kaliteli bir paylaşım.
Paylaşımınız için teşekkürler

cahtlak 26-10-2010 02:47

Teşşekürler oralarda olsakda gitseydik.

Erhan ÇUKURLU 26-10-2010 10:40

Paylaşım için teşekkürler. Rastgelsin.

kekeme 26-10-2010 15:33

gidin barış manço köprüsüne.genelde balık yapıyor.geceleri levrek şansı var.sabah 6-7 gibi madya veya yengeç.al termosa çayını.kur sezlungunu bak dalgana.bir vuruş.iş tamam .al balıgını.daha oralarda balıkdevam ediyor.sahilimiz bereketli ta urlaya kadar.belediye otobüsleri de var.zeytin alanda aşıklar çeşmesi sol yanı.timsah kayası.gel beri 2nci limanın sagtarafı boydan.kemik hastanesinin sagı.ve içeri uc burnu.nebioglunun arka yan tarafı.gelin kayası.buraları denenmiş ve balık tutan yerlerdir.ama herşeyden evvel rasgele demişler.isteyenolursa karaburuna kadar bildigim bölgeleri sıralarım.bundan da zevk alırım.bu balıklar herkese yeter.

discus 27-10-2010 21:00

paylaşım için teşekkürler...

Saat 11:57.