RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Hangi Makina (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=390)

çupra 13-03-2007 00:08

dummy kardeş hoş geldin

çupra 13-03-2007 00:18

arkadaşlar ben bir aydan beri yaptığım aaştırma neticesinde BALZERİN THE ROCK 870 BR modelinde karar kıldım makine 70 liktir. sürekli denizde avlanıyorum genelde kıyıdan bu makinanın yanına aynı zamanda uzağa atabilmek için 100-200 gr D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 250-400CM KAMIŞ almayı düşünüyorum sizce uygun olurmu görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim sağlıcakla kalın rastgele!

giritli 13-03-2007 06:50

dummy hoşgeldiniz...forum kuralları gereği imza ayarlarınızı yaparsanız size daha doğru hitap edebiliriz...paylaşım için teşekkürler...navi xsa 8000 modeline sonradan bilye eklenebilir demişsiniz...bunu biraz anlatabilirmisiniz...

giritli 13-03-2007 07:10

Alıntı:

çupra tafarından gönderildi
arkadaşlar ben bir aydan beri yaptığım aaştırma neticesinde BALZERİN THE ROCK 870 BR modelinde karar kıldım makine 70 liktir. sürekli denizde avlanıyorum genelde kıyıdan bu makinanın yanına aynı zamanda uzağa atabilmek için 100-200 gr D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 250-400CM KAMIŞ almayı düşünüyorum sizce uygun olurmu görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim sağlıcakla kalın rastgele!

Tamer balzerin o modeline bende bakmıştım ama kullandıkları malzemeyi pek beğenmemiştim açıkcası...yani makinada markasına yakışır malzeme kullanmamışlar gibi gelmişti bana ama yine de alınmış alınmıştır ve mutlaka işini görücektir diye düşünüyorum...kamışa gelince,100-200 gr atar deyince kullanman gereken optimum gramın 150-160 gr olması gerektiğini söylemeliyim...çünki forumda değişik konularda pekçok kere bu konu geçti ve kamışın max.atarının % 80 'i kadar bir kurşun kullanman gerekmektedir...genellikle kıyı avlarında max.80-90 gr. kurşun kullanıldığı düşünülürse bence 150-160 gr. çok fazla...aynı özelliklerde max.100 gr.atarlı bir kamışın daha çok işine yarıyacağını düşünüyorum...ayrıca 250-400 cm demişsin...sanırım bu modelin muhtelif boylarını kastetmişsin...kamışın uzunluğunu seçerken 1.si kullanıcağın meraların tabiyat koşullarını göz önüne almalısın...eğer avlanıcağın mera kumsalsa kamış boyu pek sorun yaratmaz...çünkü savurmak için etrafında yeteri kadar mesafe olucak demektir...ama dar bir kumluk veya taşlık merada ya da kayaların üstünde kullanıcaksan o zaman kamış uzunluğu seni veya etrafındakileri tehlikeye sokabilir... 2.si ise kullanıcının boy faktörü...boyuna uygun yani kullanırken seni zorlamıyacak bir kamış seçmen çok daha uygun olur diye düşünüyorum...mesela benim boyum 1,75 civarı ve kullandığım kamış 390 cm ve bazı durumlarda beni zorlamıyor dersem yalan olmaz...şimdilik bu kadar,umarım aydınlatıcı olmuştur...saygılar...

Bu arada torbalılıymışsın...site üyelerinden cekocumcum nickli kuzenim cenk yılmaz da torbalılı...belki tanırsın...

çupra 16-03-2007 20:04

onur kardeş açıklaman için çok sağol bende önümüzdeki salı izmire gidip makine ve kamış bakıcam nede olsa maaşları aldık borçları kapadık biraz borca girsek ölmeyiz herhalde izmirde rastgele ve hisardan başka kaliteli ve uygun fiyatlı makine ve kamış satan yer biliyormusun yada nereyi önerirsin geçenlerde aldığın shimanonun resmini gördüm hayırlı oldun makineye yakışan balıkları tez zamanda çekersin ihşallah.bu arada torbalı 100 binin üzerinde nüfusa sahip ama doğma büyüme torbalılı ise ve benim emsalimse büyük ihtimal birebir tanımasamda simasını tanırım.

giritli 17-03-2007 10:46

Tamer rica ederim kardeşim...yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Bu arada kuzen doğma büyüme torbalı/tepeköylü...

Saat 00:20.