RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   AT-ÇEK (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Sarıkanatlar ile buluştuk (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10967)

Ahmet TARİH 30-04-2012 13:05

Sarıkanatlar ile buluştuk

2012 Ocakdan bu yana hemen hemen 4 aydır olta elime değmedi diyebilirim. Bir süredir Boğazda ufak tefek hareketlerin başladığını duymuştum. Pazar sabahı herkes uyurken vurdum kendimi sahile. Aslında hiç ümitli değildim. Sadece birkaç deneme atışı yapmaktı niyetim. Mekana vardığımda kimseciklerde yoktu. Ayrıca sıkı bir soğukda tüyleri ürpertiyordu. Bir ara geri dönmeyi bile düşündü isem de içimdeki acaba bir şeyler çıkarmı hissi baskın geldi. Çantadan en çok iş yapan sahtelerden birini çıkardım. Takımı hazırladım, 175 gr kurşunla atabildiğim en uzun mesafeye sahteyi gönderdim. Akıntı o kadar güçlü ki dibi bulamıyorum. 4. atışta dibi bulduğumu hissettiğim anda aksiyona başladım ancak sahte dibe takılmışçasına direniyor. Bir iki tasma yaptım, baktım geliyor tüm gücümle sarmaya başladım. 175 gr kurşun 50-60 m den o akıntı içerisinde gelirken sanki torik çekiyormuş hissi veriyor. Oltam kıyıya yaklaştığında sarıkanatın vuruşlarını hissetmeye başladım. 3-4 aydır ayrı kaldığımız bu dostumu kıyıda karşılayıp, sarılıp koklayıp özlem giderdim. Yaklaşık 3 saat kadar at-çeke devam ettim ve 3 tane daha sarıkanat kovamı şenlendirdi. Ancak uzun süredir av yapmamaktan hamlanmış olacağım ki sırtım ve omuzlarım tutmuyor. Uzun aradan sonra ilk av içinde Boğazın en zor kısmını tercih etmiş olmam etkiyi 2 ye katladı.
Sahile ümitsiz gittiğim için yanıma fotoğraf makinasını almamıştım. Ancak eve döndüğümde, Boğazın incilerinden 2 farklı açıdan pozu sizlerle paylaşmak için çektim. Bundan sonra makinasız dolaşmamak lazım. Çünkü tüm gün Boğazda Yunuslar izleyenlere enfes gösteriler yapıyorlar.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

hakeden 30-04-2012 13:50

Ahmet abi bereketli ve afiyet olsun. Sezonu güzel açmışsın.

kıymet3535 30-04-2012 14:24

tebrikler ahmet bey. oltanız şenlenmiş sezonu açmışmısınız. umarım daha iyileri olur.:helal::helal:

ferdi demir 30-04-2012 14:50

Sarıkanatlar çok güzel görünüyor,dilerim devamı gelir paylaşım için teşekkürler..

Ahmet TARİH 30-04-2012 17:29

Alıntı:

hakeden tafarından gönderildi (Mesaj 122234)
Ahmet abi bereketli ve afiyet olsun. Sezonu güzel açmışsın.

Teşekkür ederim Fuat. Beklemediğim bir av olduğu için süpriz oldu.

Alıntı:

kıymet3535 tafarından gönderildi (Mesaj 122235)
tebrikler ahmet bey. oltanız şenlenmiş sezonu açmışmısınız. umarım daha iyileri olur.:helal::helal:

Teşekkür ederim kıymet hanım. Bu yıl planlara baktığım zaman pek av yapabileceğimi tahmin etmiyorum. Oldukça yoğun bir sezon geçecek gibi. Ancak vakit buldukça bu tür küçük saatlik avlar yapmaya çalışacağım.

Alıntı:

ferdi demir tafarından gönderildi (Mesaj 122236)
Sarıkanatlar çok güzel görünüyor,dilerim devamı gelir paylaşım için teşekkürler..

Sağolasın Ferdi kardeşim. Daha iyileri sizlere nasip olur inşallah.

kaptankarabulut 30-04-2012 18:03

Yaa Ahmet biz onları hacı yolu gözler gibi burada bekliyoruz.O haylazlar daha oradalar mı..:D :D :D

Çabuk kovala onları bu taraflara..:D :D
Kardeşim şaka bir tarafagüzel bir aksiyon yaşadığın derya kuzularından belli. Afiyet bal şeker olsunlar..

Tuncay GÜNAY 30-04-2012 18:19

ahmet kardeşim maşallah. sarıkanat lar kallavi ne güzel dizmişsin öyle tavaya da çok yakışırlar şüphesiz e artık senin raporların ardı arkası kesilmez.
afiyet şeker olsun. ağlata ağlata yersin artık

drasty41_41 30-04-2012 18:32

Tebrikler Ahmet afiyet olsun.....avlağın ş.....p....mıydı :)

Ahmet TARİH 30-04-2012 19:14

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 122244)
Yaa Ahmet biz onları hacı yolu gözler gibi burada bekliyoruz.O haylazlar daha oradalar mı..:D :D :D

Çabuk kovala onları bu taraflara..:D :D
Kardeşim şaka bir tarafagüzel bir aksiyon yaşadığın derya kuzularından belli. Afiyet bal şeker olsunlar..

Abi sabah erkenden kovalamaya başlıyorum. Hemde en büyük kovamı götüreceğim.

Alıntı:

Tuncay GÜNAY tafarından gönderildi (Mesaj 122246)
ahmet kardeşim maşallah. sarıkanat lar kallavi ne güzel dizmişsin öyle tavaya da çok yakışırlar şüphesiz e artık senin raporların ardı arkası kesilmez.
afiyet şeker olsun. ağlata ağlata yersin artık

Tuncay kardeşim gel beraber ağlatalım şunları. Ya çinekoplar gitti geri geldi, sen gelemedin.

Alıntı:

drasty41_41 tafarından gönderildi (Mesaj 122248)
Tebrikler Ahmet afiyet olsun.....avlağın ş.....p....mıydı :)

Sağolasın üstadım. Biraz daha, bayağı biraz daha yukarı desem.

Anıl ÜNALAN 30-04-2012 19:56

Heytt beee maşallah açılış şahane olmuş Ahmet abicim.
Daha güzellerinin yine bu sezon seninle olmasını diliyorum..
Misinan sağlam avın pullu olsun abicim :)

Saat 14:06.