RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yapay Yemlerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Sahte Sİnek-bÖcekler İŞe Yariyor Mu? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1442)

Sinan 16-07-2006 14:54

Sahte Sİnek-bÖcekler İŞe Yariyor Mu?

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Arkadaşlar merhaba,

Sorum hem tatlı su hem de deniz avcılığı için geçerlidir? Yukarıdaki gibi olan yemler işe yarıyor mu?

balıkcı 16-07-2006 17:44

Tatlısuda genelde alabalık avlıyorlar bu gibi sineklerle,denizde iş yaparmı bu kadar ufakları bilmiyorum.

Taygun KOCABIYIK 16-07-2006 17:47

Murat abi (MOZ) bunlarla istavrit avladığını söylüyordu ama kendi yaptığı sineklerdi onlar sanırım. Başka balığında geliceğini sanmam

Güven ÖZYELDAN 17-07-2006 11:06

merhaba sinan bahsettiğin sineklerle kefalde avlanıldığını ve tutulduğunu duydum.bilgin olsun..rastgelsin

balıkcı 17-07-2006 13:15

1 Eklenti(ler)
Böyle bir çaparide belki iş görür,sinekler değişik olursa daha çok verim alınabilir önemli olan tutmak istediğimiz balıkların beslenme biçimlerini bilmek yani ne yerler ve ona göre imitat sinekleri,larvaları hazırlamak,bu şemada çapari takımını gösteriyor sineklerin takılmış olduğu köstekleri yukarı doğru bağlarsak daha verimli olur tekneden yapılan çaparilerde yukarı aşağıya oynamalarda sinek daha canlı görünür.

Sinan 17-07-2006 15:18

İmbat ve Güven kardeş'e ve Selim ağbi'ye çok teşekkürler...

katiti 17-07-2006 16:58

Yapay sinekle (deniz için olanları varmış) levrek ve benzeri avcı balıkların avlandığını duydum, ama görmedim hiç. Kefali de ilk kez Güven'den duyuyorum, ilginç geldi.

Sinan 17-07-2006 17:43

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Yapay sinekle (deniz için olanları varmış) levrek ve benzeri avcı balıkların avlandığını duydum, ama görmedim hiç. Kefali de ilk kez Güven'den duyuyorum, ilginç geldi.

Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)

balıkcı 17-07-2006 18:00

Alıntı:

Sinan tafarından gönderildi
Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)

Sinan senin yukarıda vermiş olduğun sineklerden değil cabelasdaki yapay yapılmış olanlar onlar dikkat edersen poper veya balık imitatları yada başka yapay imitatlar,tabiki bunlarla fly kamışı,misinası ve makinasınla denizde av yapabilirsin ama genelde tekneden yapılıyor bu gibi avlar belli balıklar için.

katiti 17-07-2006 18:11

[quote=Sinan]Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)QUOTE]

Evet Sinan kast ettiklerim bunlardı. Selim Abi'nin de dediği gibi bildiğimiz sineklerden biraz daha farklı.

Saat 09:09.