RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Kvok ile yayın çağırma (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1607)

serkan arslan 24-08-2006 21:06

Kvok ile yayın çağırma

kvok dedimiz yayın çağarma aparatı yut dışında baya yaygın bunun videosuda vardı bir zamanlar bulmadım bulduğum zaman eklerim şimdilik sadece rasmi var ama yapabilirsiniz.
yakında videosunu ekliyecem yayının kvuk un cıkartığı sese nasıl geldiğini gözlerinizle göreceksiniz

h.barutcu 25-08-2006 22:02

Serkan kardeş yazın baya bi karışmış.Resimi de bulamadım en yakında video yu bekliyoruz.Saygılar

serkan arslan 27-08-2006 19:32

bende sorun yok

hacam sitede ufak bi sorun varmış kısa zanamda düzelir diyorlar özür dilerim saygılar

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

balıkcı 27-08-2006 22:15

Kvokla yayın avı evet yayını bu aletle yani kvokla yakalıyorlar bunun için illaki tekne olması gerek,yemi taktıktan sonra dibe bırakıp yada şamandıra ile bırakıp bu aletle suya vurarak balığı çağırmak tabi biraz ustalık isteyen bir olay,yayının bu sese gelmesini avrupalı yayın ustaları şöyle yorumluyor,yayın balığı tatlısuların en büyük balıklarından olması nedeni ile bulundukları sularda sanki o bölgenin kıralı gibi,benim bulunduğum yerde bu sesi çıkaran kim diye merak edip o bölgeye yönelmeleri oluyormuş,tabi bu yorum benim değil dediğim gibi kvokla avlanan yayın ustalarının.

Baracuda76 20-09-2006 13:23

Çok mantıklı bir açıklama. Yayın balığı için suda titreşim yapan her şey midesine indireceği bir yemdir.
Peki Şunu biliyor muydunuz?
Yayın balıkları bıyıklarını nasıl kullanır?
Dipte yatarken bıyıklarını hareket ettirir ve Küçük balıklar solucan vs. zanneder ve yayın'ın yanına yaklaşır. Küçük balıklar bıyıkları didiklemeye çalışır. Yayın da bu sırada ağzını açar ve hooop balık yenir. çok ilginç bunu bir belgeselden öğrendim.

balıkçısofi 03-12-2006 19:41

bu yöntemi bende izlemiştim birkeresinde.ama uygulaması bana zor geldi.daha doğrusu hep üşendim.hep yem olarak canlı kurbağa tak demişlerdi.bende yakaladım kocaman bir kurbağa.üçlü kancanın bir ucunu bacak aralarına,diğer uçlarını ise koltuk altlarına taktım.ve suya attım.ama birden acıma duygum harekete geçti.kurbağanın canının çok yanmış olduğunu düşündüm ve kendimi onun yerine koydum:)vallahi çok üzüldüm.hemen kurbağayı oltadan çıkartıp suya bıraktım.inşallah ölmemiştir.birdahada kurbağa kullanmadım.:(

igmsva 03-12-2006 21:39

cok enteresan hiç görmedim. video kaydını indirebilirsek iyi olur. görmek isterdim.

MEHTERAN 14-01-2007 13:53

arkadaşlar sabırsızlıkla bekliyoruz. video kayıtları olanlar varsa lütfen ekleyiniz. site biraz şenlensin. biizimde gözümüz gönülümüz açılsın. deniz olmayınca böğle şeylerle idare etmek zorunda kalıyoruz. göletlerimiz bile şu anda donmuş vaziyette. saygılarımla.

aganta borina borinata 15-01-2007 12:55

videosunu bulamadım ama sesini aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz...

rastgelsin...

MEHTERAN 15-01-2007 19:19

Bi an kendimi teknede zannettim. suyun sesi yeterya.::)

Saat 05:32.