RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Süleyman Karabulut (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   İşte uskumru avım.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9705)

kaptankarabulut 12-09-2011 19:44

İşte uskumru avım..

Bağzı dostlarımız çıpra peşinde koşar,bağzılarıda mercan.Ben ise uskumrunun hayranıyımdır.Hem çekerken yaptığı aksiyondan hemde lezzet olarak bana büyük bir haz verir.Ve dolaysıyla avlarımı hep uskumruya göre odaklarım.
Uzun zamandır havaların bozuk gitmesiyle denize açılamamıştık.Nihayet geçen perşembe günü havanın biraz müsade eder gibi olmasıyla kendimizi denize attık.Ama henüz hedefimizi belirlememiştik.Birlikte çıktığımız adaşımla fikir mütaalası yaparken son kararımız kanalı denemek olmazsa diğer avlak bölgelerini gezmek oldu.
Saat 6 cıvarı kanala çapayı koyup takımları indirdik.İlk iki üç dakika içersinde adaşıma ve bana birer istavrit takıldı.İstavritlerde hatırı sayılır irice sarıkanattı.Aradan on dakika geçti geçmedi takımlara (çaparilere) öyle vuruşlar oldu ki elimdeki kamış iki büklüm.:helal: :helal: Aynı anda hem adaşıma hemde yedek indirdiğimiz takımlarada vurdular.Tabii elimizde tuttuğumuz takımları zararsız aldık fakat yedekler top halinde yukarı çıktı.Her takım sekizerli onarlı dolu olarak geldi.Ve o gün balık gün boyu aynı aksiyonlarla devam etti ve o gün onun üzerinde takım parçalayarak çok ama çok güzel bir av gerçekleştirdik.
O günden beride aynı aksiyonu yakalayabilmek için hergün kanalın yolunu depiyoruz ama malesef o aksiyonu bulamıyoruz.Tabii ki hiç de yok değil yine her gidişimizde tavalık çıkıyor fakat biz o günü yaşadıkdan sonra bizi kesmiyor,ama denemeye devam yine mutlaka o aksiyonu yakalayacağız.
TÜM DOSTLARIN OLTALARI DOLU GELMESİ DİLEĞİMLE..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Murat ÇAKMAKÇI 12-09-2011 19:58

ALAH ALLAH be MAŞALLAH abime bunları bana gösteriyorsun bi gün beni teknede görürsen hiç şaşırma eline koluna sağlık

kaptankarabulut 12-09-2011 20:05

Murat teşekkürler inan çok güzel bir gündü ve ilk defa balık çekmekten yoruldum.

Taygun KOCABIYIK 12-09-2011 20:10

Efsanesin kaptanım bütün güzelbahçe seni konuşuyor :) Nazar değmesin adaşınla götürüyorsun uskumruları :D

Anıl ÜNALAN 12-09-2011 23:03

Süper av gerçekten seni tebrik ediyorum Süleyman abi. Avın haberi üzerine koşa koşa limana geldim ama nafile umarım bu aksiyonu tekrar yaşarsın :) bu sefer haberi erken vermeyi unutma ;) :)

ibrahimz35 13-09-2011 07:29

kaptan'ım, Allah nazardan saklasın.
Maşallah, ne güzel uskumlular yakalamışsın.
Daha önce hiç bu kadar çok uskumru yakalamamıştım.
Güzel avların devamını dilerim.

Tuncay GÜNAY 13-09-2011 07:57

noluyooo noluyooo ordaaaa bu kadar da yapılmazki giden var gidemeyen var böyle nispet yapılmaz be kaptan. :) al işte ben şimdi zıplıyorum denizlideee avlarınız her daim bereketli olsun

gonencsenkal 13-09-2011 08:23

Heyt be uskumruların güzelliğine bak maşallah maşallah kaptanım inşallah aynı avları aynı güzellikte tekrar tekrar yaşarsın..

akinyildiz81 13-09-2011 08:51

abi harika balıklar harika fotolar elinize sağlık

avlar 13-09-2011 09:00

Süleyman abicim, her avı yapmaya çalışan biri olarak uskumrunun aksiyon zenginliğini tartışmasız kabul ediyorum.Gerçekten çok zevkli.En kısa zaman da beraber avlanmak ümidiyle.

Saat 21:15.