RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Çimçim,Karides,Teke,Mamun (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=92)
-   -   Mamun Nedir? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1424)

Taygun KOCABIYIK 11-07-2006 14:41

Mamun Nedir?

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Tüm deniz balıklarının hasta olduğu bir yem resimler kaliteli değil ama fikir sahibi olmanıza yeter en azından.

Anıl ÜNALAN 11-07-2006 14:51

Bu resimdeki yemler paragatta kullanılıp iyi av çıkarmıştır.:D

ykmk 11-07-2006 14:59

Öncelikle bu bölümü açtığınız için çok ama çok teşekkür ediyorum.Mamunu bende merak ediyordum.Resimlerini gördüm.İlk kez İzmirde duydum adını ve başka yerde de duyamadım.Ben deniz salyangozunun içinden buna benzer bir canlı çıkartıyordum.Yengece benziyordu fakat arkasında yumuşak bir et vardı.Ben mamunu o canlıya benzettim...

Anıl ÜNALAN 11-07-2006 15:06

Bu yemin ebatları bir serçe parmağın boyuna kadar olabiliyo ama makbul göreni resimdeki boyutta olanlarıdır.

arm59 11-07-2006 18:26

Alıntı:

ykmk tafarından gönderildi
Öncelikle bu bölümü açtığınız için çok ama çok teşekkür ediyorum.Mamunu bende merak ediyordum.Resimlerini gördüm.İlk kez İzmirde duydum adını ve başka yerde de duyamadım.Ben deniz salyangozunun içinden buna benzer bir canlı çıkartıyordum.Yengece benziyordu fakat arkasında yumuşak bir et vardı.Ben mamunu o canlıya benzettim...

Deniz salyongozundan çıkanlar malesef mamun değil keşke mamun olsaydı bizim gibi marmaralı amatör balıkçılar bayram ederdi. Sizin bulduklarınız deniz minaresidir ve ara sıra denizden dipden-yukarı doğru kabarçık çıkartırlar ve müthiş oburlardır benim levreğe canlı yem olarak yaptığım kaya balığını bile yakalayıp iç organlarını yiyorlar. Balıklar minareyi yese bende onu balığa yem yapacağım ama yemiyorlar.

ykmk 11-07-2006 18:38

Alıntı:

arm59 tafarından gönderildi
Deniz salyongozundan çıkanlar malesef mamun değil keşke mamun olsaydı bizim gibi marmaralı amatör balıkçılar bayram ederdi. Sizin bulduklarınız deniz minaresidir ve ara sıra denizden dipden-yukarı doğru kabarçık çıkartırlar ve müthiş oburlardır benim levreğe canlı yem olarak yaptığım kaya balığını bile yakalayıp iç organlarını yiyorlar. Balıklar minareyi yese bende onu balığa yem yapacağım ama yemiyorlar.

Yok abi bunlar minare değil.ZAten minareleri kırana kadar helak oluyor insan.Bunlar bildiğiniz sümüklü böceğin kabuğu gibi inca kabuklu hayvanlar.Kabukları aynı sümüklü böceğinki gibi.İki kıskacı var.Biri büyük diğeri ise yok denecek kadar ufak.

balıkcı 11-07-2006 18:47

1 Eklenti(ler)
böyle bir şeymi gördüğün yunuscan.

Taygun KOCABIYIK 11-07-2006 20:14

Urlada kaldığım bir dönemde bunlardan bolca toplar yem yapardım ısparoz falan yakalardık oralarda sülünez falan olmadığı için denizde ne bulursam yem yapardım :)

ykmk 12-07-2006 10:08

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
böyle bir şeymi gördüğün yunuscan.

DEğil Selim abi..KOyacam kabuğun resmini akvaryuma koyduğumdan çekemedim resmini.

ykmk 12-07-2006 10:23

Bu da resmi Selim abi pek net değil ama belli oluyor.

Saat 12:55.