RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   eşkina ve zargana (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2904)

kartallı 28-04-2007 09:25

eşkina ve zargana

arkadaşlar resimdeki balıklar kasımın 25 inde tutuldu,zarganalar izmarit oltasıyla yakalandı,0,10 köstek 11 numara iğne yem karides...geçen sene çok zargana vardı...bizim buralar (kartal) ne çinekop ne lüfer yaptı...yani yok denecek kadar azdı...palamut çok yaptı..kıyıdan rapalayla,kendi el yapımım kaşıkla baya palamut aldım ...belkide lüfer çinekop olmadığı için zargana kıyıyı hiç terketmedi...eşkinayıda canlı tekeyle yakalamıştım...aşağı yukarı 1 kilo vardı...saygılarımla....

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Lethe 28-04-2007 10:21

Alıntı:

kartallı tafarından gönderildi
arkadaşlar resimdeki balıklar kasımın 25 inde tutuldu,zarganalar izmarit oltasıyla yakalandı,0,10 köstek 11 numara iğne yem karides...geçen sene çok zargana vardı...bizim buralar (kartal) ne çinekop ne lüfer yaptı...yani yok denecek kadar azdı...palamut çok yaptı..kıyıdan rapalayla,kendi el yapımım kaşıkla baya palamut aldım ...belkide lüfer çinekop olmadığı için zargana kıyıyı hiç terketmedi...eşkinayıda canlı tekeyle yakalamıştım...aşağı yukarı 1 kilo vardı...saygılarımla....[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Serdar Bey,sanırım resim yüklenmemiş.
Ayrıca, yanlışım varsa lütfen düzeltin,bildiğim kadarı ile eşkina (sciaena umbra), sirkülerin 10. maddesinde "koruma altındaki türler" de mevcuttur.yani avlanması yasaktır.yanlış anlaşılma olmamıştır umarım :)
zargana konusuna gelince ege denizinde de ince misina ile kıyıdan,özellikle irileri tekneden çıplak iğne ya da sırtı yöntemiyle çok güzel av verir.yakalaması da çok zevklidir kanımca...saygılar :)

Lethe 28-04-2007 10:28

biraz araştırdım da,galiba kıyıdan amatör olarak yapılan avcılık,sirkülerde belirtilen yasakların kapsamı dışında kalıyor galiba?

gokseldbuga 28-04-2007 11:58

Sirküler amatör balıkçılar için geçerlidir, kıyı tekne farketmez ayrıca sirküler olmasına da gerek yok otokontrol veya vicdan var.
Eşkinaya gelince , bildiğim kadarı ile yeni sirkülerde avı serbest bırakıldı, tam emin değilim, fakat eski sirkülerde avı yasaktı haklısın Ulaş

kartallı 28-04-2007 13:00

arkadaşlar önceki seneler eşkina yasaktı fakat geçen sene ki sirkülerde serbest bırakıldı...bu senede serbest siz rahat olun...yasak av yaptırmam yapmamda...saygılarımla...rastgele...

katiti 28-04-2007 21:51

Tebrik ederim, özellikle eşkina gerçekten güze bir balık...

Rauf 28-04-2007 22:27

Alıntı:

kartallı tafarından gönderildi
arkadaşlar önceki seneler eşkina yasaktı fakat geçen sene ki sirkülerde serbest bırakıldı...bu senede serbest siz rahat olun...yasak av yaptırmam yapmamda...saygılarımla...rastgele...

Evet serdar doğru söylemiş bir evvelki sirkülerde eşkina yasaktı yeni sirkülerde serbest bırakıldı onun yerine LABURGA bu sene yasak!! nedenini bilen varsa söylesin.

Taygun KOCABIYIK 29-04-2007 15:11

Alıntı:

trakonya tafarından gönderildi
Evet serdar doğru söylemiş bir evvelki sirkülerde eşkina yasaktı yeni sirkülerde serbest bırakıldı onun yerine LABURGA bu sene yasak!! nedenini bilen varsa söylesin.

Rauf kaptanım denizdeki balıklardan bi haber şahıslar yasak koyarsa böyle oluyor işte.

Serdar abi balıklar için tebrikler gayet iri vede güzel görünüyorlar

aserkansatı 29-04-2007 16:29

Rauf Abi laburga ne yaaa?:(

bulentakici 29-04-2007 16:51

abi o lambuka olmasın sakın :)

Saat 06:43.