RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Site Organizasyonları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Organizasyon hakkındaki son bilgilendirme.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7718)

Anıl ÜNALAN 09-06-2010 18:07

Organizasyon hakkındaki son bilgilendirme..

Evet abiler organizasyona sayılı günler kala avlak bölgesinin av durumuna göre son bilgilendirmemizi yapıyoruz..

Avlak bölgemizde istavrit ve uskumru popülasyonu artmış durumdadır bu yüzden ava gelirken yanınızda çapari getirmenizi öneririz.. Mevcut çaparisi olmuyanlar av organizasyona gelirken Liman Yemcisi Tufan'dan temin edebilirler.. Çapari çok iğneli olduğundan dolayı karışma olayıyla sıksık maruz kaldığından en az iki adet yedeğinide yanında bulundurmanızı tavsiye ederim ;)

Av yapıcağımız teknelerin içerisinde birden fazla kişi olduğumuzdan ve yakalamak için gittiğimiz balığın gezici bir balık olduğundan yakalanıcak balığın diğer oltalara karışması söz konusu olabilir bu yüzden kullanıcağınız kurşunları ağırlaştırmanızı tavsiye ederim.. 100er gramlık kurşunlar avınızı rahatlatıcaktır..

Avlak bölgemizde gopezlerinde çok sayıda bulunmasından dolayı yem yetiştirememe durumu olabilir. Bu yüzden yem konusunda temkinli gelmenizi öneririm.. Sülünes, mamun vs gibi bilumum yemleri Liman yemcisi Tufandan temin edebilirsiniz.. İstavrit ve uskumrunun çok sevdiği beyaz hamsi olayınıda beren balık evinden karşılıyacağımızı daha önce söylemiştik..
Balık popülasyonu yüksek olacağından ava gelirken kişi başı bir kilograma yakın yem almanız tavsiye olunur. Son 3 gündür bölgede balık miktarı çok fazla gözükmektedir yarım kilo yemin yetmediğini söylemektedirler..

Bölge hakkındaki son bilgilendirmelerimiz bunlardır..

Anıl ÜNALAN : 05058552330
Süleyman KARABULUT : 05382940194

Organizasyon günü için veya avlak için her türlü soruyu her daim sorabilirsiniz..
Organizasyon günü katılım göstericek kişilerin olası aksilikleri(gecikme..) bildirdiğiniz takdirde teknenin limanda kısa süreli beklemesi söz konusu olabilir..

İlginize teşekkür ederim....
Herkesle görüşmek üzere...

kaptankarabulut 09-06-2010 18:26

Evet anıl'ım eline emeğine sağlık. Artık sayılı günlerimiz kaldı. Pazar günü havada her geçen gün biraz daha düzgün gösteriyor.Bizlerede tüm katılımcılara RASTGELSİN demek düşüyor.
Yalnız ufak ama çok önemli bir hatırlatmada benden. Can güvenliği açısından.

1)Yüzme bilmiyen arkadaşlarımız lütfen ama lütfen teknelerde sağa sola fazla dolaşmasınlar.Gezinmek zorunda olurlarsada dikkatli olsunlar.
2)Çoçuklu aileler çoçuklarına daha dikkatli olsunlar.
3)Deniz tutması şüphesi olan arkadaşlarımız eczanelerden bulantı hapı alarak, tekneye binmeden yarım saat önce kullansınlar.
TÜM KATILIMCILARA RASTGELSİN....

Mehmet BODUROĞLU 09-06-2010 19:04

Bize balıkları yakalamak kalmış :)
Hadi bakalım emeklerine sağlık, herşey gönlümüzce olur inşallah.

Taygun KOCABIYIK 09-06-2010 20:29

İlk defa uskumru yakalayanların tadı damağında kalacak gibi geliyor bana :)
Bilgilendirme için teşekkürler canım kardeşim. Cumartesi akşamını sabırsızlıkla bekliyorum :)

The Lunatic 09-06-2010 23:17

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 86539)
Evet anıl'ım eline emeğine sağlık. Artık sayılı günlerimiz kaldı. Pazar günü havada her geçen gün biraz daha düzgün gösteriyor.Bizlerede tüm katılımcılara RASTGELSİN demek düşüyor.
Yalnız ufak ama çok önemli bir hatırlatmada benden. Can güvenliği açısından.

1)Yüzme bilmiyen arkadaşlarımız lütfen ama lütfen teknelerde sağa sola fazla dolaşmasınlar.Gezinmek zorunda olurlarsada dikkatli olsunlar.
2)Çoçuklu aileler çoçuklarına daha dikkatli olsunlar.
3)Deniz tutması şüphesi olan arkadaşlarımız eczanelerden bulantı hapı alarak, tekneye binmeden yarım saat önce kullansınlar.
TÜM KATILIMCILARA RASTGELSİN....

Süleyman Abi, senin de hatırlayacağın üzere bizde (özellikle bende) 3. maddede söz ettiğin deniz tutması sıkıntısı var. Bizim tekne Musa Kaptan olarak değişmiş. Acaba nasıl bir teknedir? Sallanır mı çok?

Tuncay GÜNAY 10-06-2010 00:05

tüm dostlara selam. bilgilendirme yazılarınızı yakından takip ediyorum. bu gün 7 takım çapari aldım sanırım 5 li iğne ve 50 tane 5 - 6 numara mustak çapraz iğne aldım ve 0,18 - 0,20 misina aldım tavsiyeleriniz üzere fakat 1 tane bile takım yapamadım.? misina nasıl oluyorsa iğneye bağlanmıyor tam misinanın iğneyi sıktığı anda kopuyor hatta kesiyor diyeyim. ne iştir anlamadım kafayı yicem. 0,50 lik misinaya takıyorum proplem yokk misina çürük dicem değill anlamadım gitti. dostum harun zaten sıyırdı contayı:) BİZE YARDIMMMM EDİNNNNN

Tuncay GÜNAY 10-06-2010 00:08

süleyman abi 2. madde bizi ilgilendiriyor sanırım benim cimcime (kızım) denize düşmesin diye geminin direğine bağlamayı düşünüyorum.:) nasıl fikir

Tuncay GÜNAY 10-06-2010 00:14

anıl kardeş emeğine sağlık çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. :) yalnız ben balıkları yalamasam olmaz mı?:D :):):):):) ben yakalamak için geliyorum oraya :):):)

Taygun KOCABIYIK 10-06-2010 07:15

Alıntı:

xtuncayx tafarından gönderildi (Mesaj 86570)
anıl kardeş emeğine sağlık çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. :) yalnız ben balıkları yalamasam olmaz mı?:D :):):):):) ben yakalamak için geliyorum oraya :):):)

Tuncay abi balıklar tertemiz yalamakta problem yok :D garipler ömürlerini suyun içinde geçiriyorlar o derece temizler yani :D

Anıl ÜNALAN 10-06-2010 07:43

Alıntı:

The Lunatic tafarından gönderildi (Mesaj 86567)
Süleyman Abi, senin de hatırlayacağın üzere bizde (özellikle bende) 3. maddede söz ettiğin deniz tutması sıkıntısı var. Bizim tekne Musa Kaptan olarak değişmiş. Acaba nasıl bir teknedir? Sallanır mı çok?

Deniz tutması teknenin sallanmasına bağıntılı değil aslında. Sizin çıkacağınız tekne kik diye tarif edilen 4 kişilik teknelerden.. Böyle bir tekneyle çıkmanız daha.. Ne kadar daha açık havayı solursanız o kadar çok deniz kutması riskiniz azalmış olur..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Burada bulunan maddeleri uyguladığınız takdirde herhangi bir mide bulanmasıyla karşılaşacağınızı zannetmiyorum :)

Saat 12:46.