RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   El Yapımı (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=29)
-   -   polyester ve kurşun döküm jig sahteleri yaptım (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9083)

mehmet_didim 26-04-2011 19:22

polyester ve kurşun döküm jig sahteleri yaptım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Arkadaşlar merhaba,
Son günlerde özellikle hafta sonları hava durumu, yöremizde ava uygun olmayınca yeterince av yapamadım. Boş kaldığım bu zamanlarda birkaç tane jig sahtesi yaptım.
Yukarıdaki sahtelerden büyük olan 585 gr. (ağırlığı biraz abarttım). Arka planda görülen sahteler ise 240 ve 280 gr. Sahtelerin içi kurşun, dışı ise polyester döküm. Jig sahtelerinin içinde bilyeler hareket ederek ses yapıyor ve üzerinde fosforlu bölgeler var.
İş yapar mı bilmem. Zaten satın aldığım bir çok sahtede denizle buluşacağı günü bekliyor. Önümüzdeki günlerde test edeceğim, bakalım. Sonuç olumlu olursa paylaşırım, olumsuz olursa konuyu unutturmak için kerteze av raporlarımı sunarım.
Sevgiler….

labrax 26-04-2011 20:22

Tebrik ederim agabey çok beğendim. Hepsi birbirinden güzel bunları ısrarla denemelisin. Polyester işçiliği oldukça iyi tek bir kusur bile yok, çok emek verilmiş takdir edilmeyi hakketmiş çalışmalar. En kısa zaman da görüşmek ve olta atmak umuduyla...

mehmet_didim 26-04-2011 20:48

Cömert kardeş yorumunuz için teşekkür ederim. Buralarda bildiğim bir kaç güzel mera var. Geldiğinizde açılır, sırtı ve jig sahtelerimizin denemesini yaparız. Görüşmek üzere...

turna 27-04-2011 10:39

Tebrikler, çok güzel görünüyorlar, inşallah göründükleri kadarda avcıdırlar, en kısa zamanda deneyip bizlerle paylaşmanı dilerim.

Polyester imalatını da aşamalarıyla anlatırsan iyi olur, bizde öğrenelim.

Necati ARAT 27-04-2011 11:28

Mehmet abim emeğine sağlık ..
Paylaşım için teşekkür ederim umarım güzel avlar gerçekleştirirsin bu sahteler ile..

Sahteleri yaptığınız malzeme ve kalıplarıda ...
Yada şöyle söyleyeyim.. Yaptığınız bu sahtelerin yapım aşamalarını ve kullanılan malzemeleri fotoğraf yolu ile yada mümkünse bir video çekimi ile anlatırsanız belki bizlerde bu güzel uğraşla meşkul olup kendi sahtelerimizle avlanma fırsatı kakalarız..

mehmet_didim 27-04-2011 17:54

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Öneriniz üzerine, yeni yapacağım sahtelerde işlem basamaklarını fotoğraflayıp daha sonra burada paylaşacağım.
Belki fikir alışverişi yaparak, birlikte daha iyi modeller geliştirebiliriz.

musty 29-04-2011 08:04

Mehmet bey ellerinize sağlık çok güzel olmuş paylaşlım için teşekkürler ... hoşçakalın

Necati ARAT 29-04-2011 12:04

Alıntı:

mehmet_didim tafarından gönderildi (Mesaj 105390)
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Öneriniz üzerine, yeni yapacağım sahtelerde işlem basamaklarını fotoğraflayıp daha sonra burada paylaşacağım.
Belki fikir alışverişi yaparak, birlikte daha iyi modeller geliştirebiliriz.

Fotoğraf ve videolarınızı 4 gözle bekliyoruz..

Emeğiniz için şimdiden teşekkürler..

trakonya55 30-04-2011 07:19

İnşallah emeğinin karşılığınıda alırsın,bol şanslar dilerim.Rastgele.

Saat 09:04.