RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   07.04.2012 Çeşme/Ildır balık avı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10855)

muratdogan 11-04-2012 10:43

07.04.2012 Çeşme/Ildır balık avı

Herkese selamlar.
Uzun süredir balık avına çıkamıyordum artık zamanı geldiğini düşünerek tanıdığım bir kaptanımı aradım. Havanında denize çıkmaya elverişli olması sebebiyle kendimizi denizde bulduk.
Ben ve Mehmet abi güzel günde balık tutmaya hazırdık.
Sabah 06:30 ve biz tam tekmil hazırız ve ufak bir oyalanmadan sonra denize açıldık.
Kaptanımız size ilk olarak sırtı yaptıracağım dedi.
Tabi biz ne merayı nede zamana göre çıkan balığı biliyorduk ve kaptan sensin bizde sana güveniyor ve uygundur diyerek sırtımıza başladık.
Belki inanması güç gibi gelebilir atar atmaz 5 dk. içerisinde Levrek palazı sırtıya atladı ve bizi aldı bir mutluluk ardından 30 dk. içerisinde elimizde 4 levrek olmuştu.
Not : Bu süre içerisinde sadece ben 4 tane ayrıca kaçırdım.
.
Kaptanımız şimdi hedefimizi daha büyütüp kiloluk levreklere gideceğiz demesinin ardından yola koyulduk ve mera değiştirdik fakat geçen 1 saatin ardından 1 vuruş haricinde birşey tutamamıştık ve yemli atmaya sabırsızlanıyorduk koyulduk yola Kaptanımız yer burası demir atıyorum demesinin ardından çapa tutunca oltaları suyla buluşturduk ilk atışta mercan gelmezmi eywahh eywahhh keyifler yerine geldi.
Fazla lafı uzatmayayım.
50 parça balık tutmuşuzdur.
Bunlar :
Çupra
Mercan
Karagöz
İstavrit

En önemlisi güzel bir gün geçirmemiz ve balıktan keyif almamız olmuştur.
Daha iyisi sizlerin olsun.
Mehmet abime eşlik ettiği için, kaptanımıza da bizi güzel meraya götürdüğü için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.

Her bir fotograf ayrı balığın resimleridir.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Benim Payıma Düşenlerden Bir Bölümü

Rastgelsin...

erhanbey07 11-04-2012 11:45

güzel av olmuş bol şans herkeze rastgele

Ahmet TARİH 11-04-2012 12:17

Murat uzun aradan sonra senden böyle bir giriş bekliyorduk.
Beklediğimizede değdi doğrusu. Harika bir av yaşamışsınız. Resimlerde çok güzel.
Darısı benim ve tüm sevenlere diyelim.
Bereketli avlarının devamını dilerim. Rastgelsin.

ustam18 11-04-2012 13:35

Murat Kardeşim Maşallah maşallah maşallah diyelimde nazar değmesin.epeyce bir kurtları dökmüşsünüz.bu tada birkaç sefer daha yaparsınız.anlatım ve resimler için teşekkürler.

Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.

dogukan1997 11-04-2012 13:41

Murat abi ellerine sağlık çok güzel bir av geçirmişsin . Daha bol ve daha büyüklerinin her daim seninle olmasını diliyorum sevgi ve saygılarımla rastgele.

ibrahimz35 11-04-2012 13:55

Eline sağlık çok güzel bir av olmuş, seni ve tüm ekibi kutlarım.
Ildır'dan güzel haberler gelmeye başladı, uzun bir süredir hep hüsrandı.

Tuncay GÜNAY 11-04-2012 17:32

murat ben balığa mola verdim kardeş bayrağı sen devir al son 2 balık avım hüsranla sonuçlandı denize 1 aylığına küstüm mayıs ortalarına kadar gitmem sanırım bu arada senin raporlarına yorum yapmak için 4 gözle bekliyorum bilesin bereketli ıldırı balığı hareketlenmiş görünüyor balıkların hepsi birbirinden şahane afiyet şeker olsun. rastgelsin

ferdi demir 11-04-2012 17:58

Murat kardeş eline sağlık çok güzel bir av olmuş..

kadir 06 11-04-2012 19:17

Iste dostlugun, beraberligin galip geldigi an.Onemli olan balik tutmak degil,beraberce dalgalarin kirildigi yerlere umut savurmaktir amator balikcilik..Muratcigim seni kutluyorum avlarina yeni basarilar eklemeni umuyorum..

kaptankarabulut 12-04-2012 07:15

Eee,Murat hadi bakalım,sezon açıldı.balıklar kendini göstermeye başladı.sizleri kutluyorum,avlarının devamını diliyorum.Afiyet olsunlar..

Saat 07:31.