RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   İri sazan. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1510)

ykmk 10-08-2006 11:04

İri sazan.

Merhabalar.GEçen pazar Kırklarli barajındaydım.Özel hamurlar geldi buraya yaylı dip oltama onlardan taktım.İğnelere ise mısır ve ekmek.Mısırları ben yaptım vanilya ile.HErneyse en güzel makaralı oltamın ucuna takrım dip oltasını,gerisine de kurşun taktım.Fazla ileri gitmeyecek şekilde attım.Oltama zili taktım ve diğer oltaları atarken.Olta bir kez çok şiddetli şekilde oynadı.Hayatımda ilk defa bu kadar şiddetli bir vurma görmüştüm.NEyse bir iki hafif vuruştan sonra sadece misina gergin olarak durdu.Az boşluk verdim.Dedim herhalde balık kaçtı gitti.O heyecanla ben oltayı çekerken boşluğu almam bittiğinde çok ağır birşey takıldı oltaya.Dedim herhalde çalı takıldı.Öyle bir asıldım ki oltaya olta 3-4 saniye sonra önce biraz yukarı gelerek birden kurtuldu.Sonra baktım normal geliyor.Çıkardım oltayı bir baktım yemlerden ve o sıkı hamurdan eser yok.Dedim herhalde eriyip düştüler. DAha sonra oltayı aynı şekilde yemlerle donatarak attım.Hiçbir vuruş olmadı ve 1 saat kadar sonra oltayı çektiğimde yemler duruyordu.Anladım ki ben çok iri bir balığı acemeliğim yüzünden ve heyecandan dolayı kaçırdım.Çünkü o yemlerin 5 dk da erimesi mümkün değildi.KEşke acemi olmasaydım ve daha önce iri sazan tutmuş olsaydım dedim kendi kendime.Ama olsun 5 tane levrek çıkarttım.O iri balığı da tutsaydım resmini sizlerle paylaşacaktım...Bi dahaki sefere oltaya yüklenmeyeceğim sabırla ve zeka ile yaklaşacağım olaya...Ancak birdaha böyle bir balık ancak bahar ayında vurur oltaya.Mayıs başında 5-6 kiloluk 4-5 tane balık alan var.

Güven ÖZYELDAN 10-08-2006 12:11

senin için harika bir tecrübe olmuş bir dahakinde o iri balığı affetmessin ve resmini bizimle baylaşacagın bir balık olur rastgelsin...

ykmk 10-08-2006 12:35

Güven abi benim için hakikaten çok iyi bir tecrübe oldu.Birdahaki sefere aynalı sazanların ne kadar güçlü olduğunu hesaba katarak çalıya takılma olasılığını en sona bırakacağım.Çünkü sazanı yormadan yerinden oynatmak imkansız diyorlar...

Güven ÖZYELDAN 10-08-2006 12:47

yunuscan tatlısu tecrübem hiç yok hiç sazan tutmadım nasıl tepki veriyorlar yada oltayla çekerken nasıl davranış gösterdiğini bilmiyorum
ama bildiğim bir sey var balık iriyse ve ondan wazgeçmek istemiyorsan sabırlı olacaksın heyecan yapmayacaksın sakin olacaksın ve cok dikkatli olacaksın sana ait birsey artık o kendi elinle kaybedilmeyecek kadar değerli bence ...sevgiler kardeşim...

ykmk 10-08-2006 13:00

Abi ilk defa olduğuna böyle bi vaziyet heyecan oldu fakat bir daha olursa affetmek yok...İlgin için sağol abi.

Taygun KOCABIYIK 10-08-2006 15:57

Yunuscan şöyle iri bi sazanı kucağına alıp resim çektirmeden bu sezonu kapatma koçum hadi göreyim seni tüm rastgelsin ailesi arkandayız :)

ykmk 10-08-2006 16:33

Abi beni gaza getiriyosun vallahi.Ancak pazardan pazara gidebiliyorum ama bu sefer olta sayısı fazla heyecan katsayısı az olacak.Balık vuracağını sanmıyorum ama bahara kadar sabredebilirseniz size güzel sazan fotoları göstereceğim.Hata arkadaşın babasının tuttuğu 5 kiloluk 3 sazanın resmini ekleyim.Onlar gibi olacak inşallah.

Taygun KOCABIYIK 10-08-2006 16:49

Olsun Yunuscan çıkmadık candan ümit kesilmez demiş atalarımız sen ümidini yitirme oltanı at gerisi şans ;)
Bol şanslar

ykmk 10-08-2006 16:50

İşte böyle olacak...

Arkadaşın babasının bizim barajdan bahar başında tuttuğu sazanlar.Küspe ile yakalandılar.O yakaladı ama bırakmadı.BEn yakalayıp bırakacağım merak etmeyin.Çünkü balıklardan çok havyar çıkıyor.
SAzan kafası
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Bu da çeşitli fotolar benim.
Bu da arkadaşım mert.Onun babası yakaladı.

ykmk 10-08-2006 17:11

Resimler koyu çıkmış biraz kusura bakmayın.Taygün abi doğru diyordun.Şans işi bu.Allahtan ümit kesilmez.

Saat 04:50.