RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Balik Avı İle İlgili Tüm Linkler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Güzel havayı kaçırdık (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5391)

celocan 23-11-2008 08:43

Güzel havayı kaçırdık

hafta sonu hava raporların da kötü görünüyordu ama pazar haika hava düzeldi ve bu gün denize açılmak için organizasyon gerçekleştiremedik yazık oldu güzelim pazar a ve denize ne diyelim çıkanlara bol şanslar kısmetleri bol olsun.iri balıkları da bize bıraksınlar:)

paşalı 23-11-2008 17:54

Neydi bugün hava ya bangır bangır hava durumu şöyle fırtına böyle lodos ama korkuttular ya halbuki deniz tam bir teknelikti.Gerçi teknesi olanlar için problem değil baktın hava güzel geçte olsa çıkılır balığa.

shark1 23-11-2008 19:23

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 57417)
Neydi bugün hava ya bangır bangır hava durumu şöyle fırtına böyle lodos ama korkuttular ya halbuki deniz tam bir teknelikti.Gerçi teknesi olanlar için problem değil baktın hava güzel geçte olsa çıkılır balığa.

ah be turgay abicim. cuma günü lodos uyarılarına rağmen açıldık denize. bir balık alıp fırtınadan zor kurtulduk. hiç bir şeye yanmıyorum , son 2 aydır bulduğum en güzel mamunları kullanamadan döndük. haftaya nasıl olur acaba???? meteorolojiyede güvenemiyces artık :)))

Taygun KOCABIYIK 23-11-2008 19:28

Meteoroloji ve poseidonu aynı anda takip ediyorum.
Eğer ikiside aynı şekilde rapor veriyorsa o gün rapora güvenebilirsiniz.
Eğer meteoroloji ve poseidon arasında fark varsa %90 poseidon doğru tahmini yapmış oluyor.
Birde poseidon bölge bölge harita üzerinde gösteriyor meteoroloji gibi kuzey egeye komple fırtına göstermiyor rüzgar hangi bölgede sert hangisinde daha yumuşak görmek mümkün.
Bu kadar açıklamadan sonra poseidonun linkinide vereyim bari gerçi sitede bir çok kez verildi ama pratiklik bakımından linki kullanın :)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

musty 25-11-2008 08:14

merhabalar ıyı gunler arkadaslar bende cıkamadım hafta sonu fakat Taygun kardesımınde dedıgı gıbı poseıdon ve foreca cok dogru tahmın raporu verıyor ben genelde foreca yı kullanıyorum vede sımdıye kadar hay allah neden bu hava boyle dedıgım en fazla 2 kere olmustur belkı 1 yılda olsun ne yapalım balıga cıkanlara sımdıden tebrıkler :)

paşalı 25-11-2008 19:36

Alıntı:

shark1 tafarından gönderildi (Mesaj 57428)
ah be turgay abicim. cuma günü lodos uyarılarına rağmen açıldık denize. bir balık alıp fırtınadan zor kurtulduk. hiç bir şeye yanmıyorum , son 2 aydır bulduğum en güzel mamunları kullanamadan döndük. haftaya nasıl olur acaba???? meteorolojiyede güvenemiyces artık :)))

Uğurcum cuma gerçekten çok bozuktu ben o hatayı geçen kış yaptım yağmur ve fırtına hayatımda ilk defa balığa çıktığıma o gün pişman olmuştum.

sener75 25-11-2008 19:45

ben pazar günü çıktım 40 -45 parça kadar balık yakaladım bilgisayara atınca resimleri sizinle paylaşçam

shark1 25-11-2008 20:31

Alıntı:

sener75 tafarından gönderildi (Mesaj 57574)
ben pazar günü çıktım 40 -45 parça kadar balık yakaladım bilgisayara atınca resimleri sizinle paylaşçam

şanslıymışsın şener krdeş ellerine sağlık

seyirsubayi 28-12-2008 21:00

arkadaslar genelde poseıdon yanıltmıyor .. poseıdon a guvenın en fazkla ıkı defa hata yaparlar... bende genelde poseıdon u kullanıyorum

celocan 29-12-2008 08:37

bu perşembe 01012009 hava muhteşem:) gel de balıga çıkma:)tabi uyanabilirsek:)

Saat 04:57.