RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır? (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=41)
-   -   İzmir'de balık tutmak (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7544)

Tyler Durden 03-05-2010 23:38

İzmir'de balık tutmak

Tüm forumdaş abilerime,ablalarıma ve kardeşlerime merhabalar diyorum.Ben İzmirde yaşayan 25 yaşında bir gencim.Foruma daha yeni üye oldum.Kendime kamış vs. malzemeleri aldım ve İzmirde Karataş Lisesi tarafında sahilde balık tutmak istiyorum ama bu konuda hiçbir bilgim yok.Şimdi ne yapmalıyım? İzmirde balık nasıl tutulur?

Teşekkürler,saygılar ;)

Denizkızı35 03-05-2010 23:43

Aramıza hoş geldiniz öncelikle imza ayarlarınızı yaparsanız hitapta sıkıntı olmaz
karadan avcılıkla ilgili pek birşey diyemem ama urla özbek'e yolunuz düşerse tekneyle seve seve yardımcı oluruz
Sitemizde kara avcılıgı ile ilgilenen bircok abilerimiz var size yardımcı olacaklardır

Tyler Durden 03-05-2010 23:52

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim sevgili @denizkızı.Urla'ya yolum düşerse mutlaka aramak isterim,sağ olun ;) Forumda yeni olduğum için her dakika eski konulardan da çok şey öğreniyorum ama izmirin sahilleri ile ilgili şuan için hiçbir şeyle karşılaşamayınca bir danışmayım dedim üstadlara ;)

Teşekkürler ;)

Taygun KOCABIYIK 03-05-2010 23:54

Alıntı:

Tyler Durden tafarından gönderildi (Mesaj 83224)
Tüm forumdaş abilerime,ablalarıma ve kardeşlerime merhabalar diyorum.Ben İzmirde yaşayan 25 yaşında bir gencim.Foruma daha yeni üye oldum.Kendime kamış vs. malzemeleri aldım ve İzmirde Karataş Lisesi tarafında sahilde balık tutmak istiyorum ama bu konuda hiçbir bilgim yok.Şimdi ne yapmalıyım? İzmirde balık nasıl tutulur?

Teşekkürler,saygılar ;)

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz, imza ayarınızı yaparsanız hitapta kusur etmeyiz.

Tebliğde İzmir körfezinin bir kısmı yasak durumda Bostanlı - Üçkuyular iskele arasında çekilen hattın doğusu yani iç körfez. Yani Karataş lisesinin önleri yasak. Fakat balık avlayan var mı? Dolu denetleyen kontrol eden yok bu ayrı bir konu.

Merkeze yakın olarak İnciraltı Kız Yurdu karşısı, Sahilevleri Askeriye yanı ile Liman arası, Narlıdere İstikham karşısı, Güzelbahçe 1. ve yeni yapılan liman genellikle sıkça avlanılan yerler. Avlanılacak balığa ve mevsime göre yem seçenekleri değişiyor elbet. Ne tür av yapmak istiyorsunuz yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Alıntı:

Tyler Durden tafarından gönderildi (Mesaj 83227)
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim sevgili @denizkızı.Urla'ya yolum düşerse mutlaka aramak isterim,sağ olun ;) Forumda yeni olduğum için her dakika eski konulardan da çok şey öğreniyorum ama izmirin sahilleri ile ilgili şuan için hiçbir şeyle karşılaşamayınca bir danışmayım dedim üstadlara ;)

Teşekkürler ;)

İzmir sahilleriyle ilgil çok bilgi var, detaylı raporlarda yıllardır bilgiler veriliyor biraz detayları incelemek gerek sadece.

Tyler Durden 04-05-2010 00:05

Sevgili Taygun, sizde izmirlisiniz ki biliyorsunuz şuanki alsancak sahillinin durumunu.Ordakilerden şuan için bir farkım yok, elimde 4 paket boru kurdu +[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] + [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] malzemeleri var.Bunlarla ne yapabilirim? Mesela sabah mı tutmalıyım, yoksa öğlenleyin balık daha mı fazlalaşıyor vs. vs. ??

Teşekkürler ;)

xnode 04-05-2010 00:34

Hoşgeldiniz;
Sohbet ve paylaşımlarınızda muvaffakiyetler dilerim. Meslek olarak müzisyenliği yazmışsınız, hangi enstrüman(lar)ı çalıyorsunuz merak ettim.
Selamlar.

Tyler Durden 04-05-2010 05:57

Cem abi normalde gitar çalıyorum ama ben biraz daha işin farklı boyutundanım.Mixing ve Mastering gibi bilgisayar tarafındanım ben işin ;)

Necati ARAT 04-05-2010 08:32

Alıntı:

Tyler Durden tafarından gönderildi (Mesaj 83224)

Teşekkürler,saygılar ;)

Kardeşim Aramıza hoş geldin..
keyifli ve kalıcı paylaşımlar dilerim..

Forum kuralları gereği imza ayarlarını tamamlarsan hitapta sorun yaşamayız..(ad soyad memleket doğum yılı ve kan grubu)

seyirsubayi 04-05-2010 09:37

aramıza hosgeldınız ... sohbetınızın paylaşımınızın ve avınızın daım olmasını dılerım

Mehmet BODUROĞLU 04-05-2010 09:54

Aramıza ve ailemize hoşgeldin Onur.
Keyifli forumlar dilerim.
Gerekli bilgilere biraz forumumuzdaki eski konuları araştırırsan rahatlıkla ulaşabilirsin.
Zaten Taygun kardeşimde gerekli birkaç bilgiyi vermiş.
Umarım gönlündeki avları yaşarsın.
Rastgelsin ...

Saat 09:09.