RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Akvaryum (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=111)
-   -   L144 Vatoz ve Full Red Lepistes Akvaryumum. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=12314)

ibrahimz35 26-06-2013 15:34

L144 Vatoz ve Full Red Lepistes Akvaryumum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Kızımın odasına kurmuş olduğum, içerisinde dış filtre, üretim filtresi, hava motoru, mangrow kökü, anubias v.s...den oluşan 100lt bir akvaryum.

Canlı olarak, L144 blue eyed vatoz ve full red lepistesler var.

Bir kaç resimle, balıklarımı tanıtayım;

Bunlarda, akvaryum suyu ile büyüttügüm çiçeklerim;

Taygun KOCABIYIK 28-06-2013 23:13

İbrahim abi balıklarına çok iyi baktığın ve çok emek verdiğin her hallerinden belli. Kırkbir kere maşallah nazar değmesin.

Yalnız benim sormak istediğim bir kaç şey var. İlki bu fotoğrafları nasıl bu kadar net çekebildin sanki arada cam yokmuş gibi net çıkmış.

İkincisi akvaryum suyuyla çiçek sulamayı ilk defa duydum ve gördüm. Bunlarla ilgili de bilgi rica ediyorum en kısa zamanda.

ibrahimz35 29-06-2013 08:21

Taygun,

İki hobim var, biri balık tutmak diğeri beslemek...Elimden geldiği kadar en iyi şekilde besliyorum.

Resimleri, ilk zamanlar bu kadar güzel resim çekemiyordum...Zamanla bu konuda bilgi toplayıp kendimi geliştirdim...Özellikle akvaryumun içindeki balıkların resimlerini çekmek gerçekten zor bir iş.

Vatoz akvaryumunda su değişimlerindeki suyu balkondaki çiçeklere veriyorum...Bir tür sıvı gübre niteliğinde, nasıl çiçek çoşturan adı altında satılan gübreler varsa buda onlar gibi hatta daha etkili ve doğal.

Saygılar, kardeşim.

paşalı 30-06-2013 15:45

Maşallah balıklar ve akvaryum süper Allah nazardan saklasın.

Taygun KOCABIYIK 30-06-2013 16:35

Alıntı:

ibrahimz35 tafarından gönderildi (Mesaj 130732)
Taygun,

İki hobim var, biri balık tutmak diğeri beslemek...Elimden geldiği kadar en iyi şekilde besliyorum.

Resimleri, ilk zamanlar bu kadar güzel resim çekemiyordum...Zamanla bu konuda bilgi toplayıp kendimi geliştirdim...Özellikle akvaryumun içindeki balıkların resimlerini çekmek gerçekten zor bir iş.

Vatoz akvaryumunda su değişimlerindeki suyu balkondaki çiçeklere veriyorum...Bir tür sıvı gübre niteliğinde, nasıl çiçek çoşturan adı altında satılan gübreler varsa buda onlar gibi hatta daha etkili ve doğal.

Saygılar, kardeşim.

İbrahim abi bu arada fotoğraflar gerçekten çok net. Hangi makinayla çektin?

hus213 01-07-2013 10:02

Bu güzellikleri görünce bizede tebrik etmek gerekiyor Nazar ve benzeri konulara pek inancım olmadığından ALLAH'tan seni aileni ve akvaryumunu kötülüklerden korusun diyorum rasgele

hus213 01-07-2013 10:07

Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 130736)

Tayguncuğum senden bir istirhamda bulunmuştum resim koymayı biz (İHTİYAR)lar değil!!!! ehtiyarlar pek beceremiyoruz bunu her kezin tekrar görmesini ve takıldığımız zaman tekrar,tekrar dönüp bakmamızı sağlıyacak bir şekilde anlatırmısın teşekkürler rasgele:helal::helal::helal:

Taygun KOCABIYIK 01-07-2013 11:05

Alıntı:

hus213 tafarından gönderildi (Mesaj 130739)
Tayguncuğum senden bir istirhamda bulunmuştum resim koymayı biz (İHTİYAR)lar değil!!!! ehtiyarlar pek beceremiyoruz bunu her kezin tekrar görmesini ve takıldığımız zaman tekrar,tekrar dönüp bakmamızı sağlıyacak bir şekilde anlatırmısın teşekkürler rasgele:helal::helal::helal:

Çetin abinin konusunda cevabım var üstadım, oraya bakabilirsin :)

ibrahimz35 01-07-2013 18:56

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 130735)
Maşallah balıklar ve akvaryum süper Allah nazardan saklasın.

Turgay abi,

Nerelerdesin, özlettin valla kendini.
Abi, biliyorsun iş yoğunluğunu stresini...Akşam eve gidip akvaryumun karşısında atıyorum.

Saygılar.

Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 130736)

Taygun,

Aslında çok güzel makinalar ve ekipmanlar var... Ama bunları alacak bütce yok...Benim bütcem, fujifilm hs28 yetti.

Saygılar.

Alıntı:

hus213 tafarından gönderildi (Mesaj 130738)
Bu güzellikleri görünce bizede tebrik etmek gerekiyor Nazar ve benzeri konulara pek inancım olmadığından ALLAH'tan seni aileni ve akvaryumunu kötülüklerden korusun diyorum rasgele

Hüseyin abi,

İlgine çok teşekkür ederim, duaların için Allah senden razı olsun...Lakin ben nazara inanıyorum...Bazen bir kaç güzel resim koyuyorum, ardından balıklardan bazıları hastalanıyor hatta ölen dahi oluyor.

Saygılar.

soncet36 02-07-2013 06:57

balıklar güzel, akvaryum güzel, çiçek güzel, emek güzel. ama eksik olan bir şey var. şu akvaryumdaki balıkların bir de videosunu eklersen harika olur. eline sağlık.

Saat 01:17.