RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Balık avında pratik bilgiler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=340)

balıkcı 23-11-2005 22:47

Balık avında pratik bilgiler

balıkcı arkadaşlar bu sayfada her arkadaş balıkavında bildiği pratik bilgileri aktarmasını yeni balık avına başlamış yada başlamak isteyen arkadaşlara yardımcı olmayı sağlayalım ister denizde isterse tatlısuda balıkavı ile ilgili her ne bilgi varsa aktaralım.
herkese sevgiler,saygılar
Selim öner

balıkcı 24-11-2005 02:20

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar canlı balıkla turna avında kulanabileceğniz şamandıra ile turna avı için çok basit ama çok yararlı şekilli ve açıklamalı bir resim yolluyorum.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

Taygun KOCABIYIK 24-11-2005 02:29

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Balıkcı dostlar canlı balıkla turna avında kulanabileceğniz şamandıra ile turna avı için çok basit ama çok yararlı şekilli ve açıklamalı bir resim yolluyorum.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

çok güzel yöntem teşekkürler

levrek 24-11-2005 05:11

Selim Bey,şamandıralı takım için teşekkürler,eminim bu takımı deniz için de modifikasyonu mümkün olur,örneğin iğneye takılmış bir canlı kefal (gamit) ile , levrek bırakması ideal olabilir. ;)

Taygun KOCABIYIK 24-11-2005 05:39

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi
Selim Bey,şamandıralı takım için teşekkürler,eminim bu takımı deniz için de modifikasyonu mümkün olur,örneğin iğneye takılmış bir canlı kefal (gamit) ile , levrek bırakması ideal olabilir. ;)

ideal değil bence süper olur kefalin en sevdiği balık gamit denebilir.

balıkcı 25-11-2005 23:47

1 Eklenti(ler)
balıkcı dostlar balıkavında pratik bilgileriniz yokmu bu küçük bir bilgi de olabilir daha çok denizde avlanan arkadaşlar benim deniz avında sizlerden öğrenmek istediğim çok bilgi var. sizlere turnanın akarsularda bulunabileceği yerler adlı açıklamalı bu resimi yolluyorum.
sevgiler,saygılar
Selim Öner (balıkcı)

Taygun KOCABIYIK 26-11-2005 02:22

benden ufak bir bilgi
zokayı parlatmak için eşinizin,ablanızın,annenizin eski kullanmadığı beyaz bir oje iş görebilr.

balıkcı 26-11-2005 03:50

1 Eklenti(ler)
Sevgili balıkcı dostlar sizlere bu sefer Sazan,Yeşil sazan,Kızılkanat,Kızılgöz
ve çapak avlarında kulanabileceğniz resimli ve açıklamalı bir şamandıra sistemi gönderiyorum bu tür balık avında yem olarak mısır,kurt,solucan ve sazanın en çok sevdiği yemlerden hafif haşlanmış keneviri(kuşcularda bulunur)kulanabilirsiniz dikkat etmeniz gereken bir konu resimdeki sisteme bakarsanız bu sistemde makinadan gelen misina direk olarak kancaya bağlanıyor şayet sizin avlandığnız suyun dibinde kancanın takılması gibi bir risk varsa stopper boncuk şamandıra ve daha sonra fırdöndü takmanızı tavsiye ederim fırdöndüden sonra gelen misina makinadan gelen misinanın çapından daha küçük yani daha ince olması lazımki her hangi bir takılmada makinadan çıkmış olan bütün misinayı koparmayalım.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

levrek 26-11-2005 05:21

Merhaba Selim Bey,
bu bilgiler insanı denizden soğutacak güzel,denizle ilgili konuları da en kısa sürede derleyip yazıya döküp bilgilerinize sunucağım,sevgilerimle

levrek 26-11-2005 05:25

Bu arada şamandıra resmini inceledikten sonra aklıma şöyle bir soru geldi,akarsu veya göllerde balık cinslerine göre,şamandıra tipleri ile ağırlıkları ile ilgili bir bilgi var mıdır ?

Saat 00:45.