RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yengeç (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Yengeç yakalanması... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5004)

BalıkcıGenc 14-09-2011 09:22

yengeç takma konusunda

abi yengeçleri canlı canlı takıyoz ya yazık değilmi ya garibim canlı canlı geçiriyonuz iğneyi. düşünsenize karnınızın içinden kocaman bi iğne geçio. oo düşünmek bile istemiyorum. ölü taksak gelmezmi balık. abi yazık ya.

JasonMraz 16-09-2011 12:37

o zaman balık da yakalama yani. yazık değil mi balıklara

Taygun KOCABIYIK 16-09-2011 13:18

Alıntı:

BalıkcıGenc tafarından gönderildi (Mesaj 112548)
abi yengeçleri canlı canlı takıyoz ya yazık değilmi ya garibim canlı canlı geçiriyonuz iğneyi. düşünsenize karnınızın içinden kocaman bi iğne geçio. oo düşünmek bile istemiyorum. ölü taksak gelmezmi balık. abi yazık ya.

Kardeşim maalesef ölü yengeçleri iğneye bile takmayız, yengeçleri yaşatmak çaba harcarız özellikle. Hatta balık vurmayan takımları arada çekip ölü yengeçleri değiştiririz.

Alıntı:

JasonMraz tafarından gönderildi (Mesaj 112686)
o zaman balık da yakalama yani. yazık değil mi balıklara

Canlı yem konusunda bazı kişiler hassas davranıyor bu tercih meselesi elbet ama işin doğasında bu var.

BalıkcıGenc 17-09-2011 08:46

Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 112687)
Kardeşim maalesef ölü yengeçleri iğneye bile takmayız, yengeçleri yaşatmak çaba harcarız özellikle. Hatta balık vurmayan takımları arada çekip ölü yengeçleri değiştiririz.

Canlı yem konusunda bazı kişiler hassas davranıyor bu tercih meselesi elbet ama işin doğasında bu var.

hmm peki ölü yengeçi parçalayım ufak yem olarak takamazmıyız.

xnode 17-09-2011 19:36

Çipura ölü yengece gelmez.

BalıkcıGenc 18-09-2011 14:06

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 112743)
Çipura ölü yengece gelmez.

peki teşekür ederim. bu çipurayı yakalamak için çok mu uzağa atmak lazım oltayı. kıyıdan avlanırken. malum herkezin tekneye binme imkanı olmuyor .

Anıl ÜNALAN 18-09-2011 14:09

Alıntı:

BalıkcıGenc tafarından gönderildi (Mesaj 112788)
peki teşekür ederim. bu çipurayı yakalamak için çok mu uzağa atmak lazım oltayı. kıyıdan avlanırken. malum herkezin tekneye binme imkanı olmuyor .

Çupra avı merasına göre değişkenlik gösterir. Bazı meralarda çok uzağa attığında balık yakalayamadığın bile olacaktır. Yani öncelikle merayı bilmelisin, bilmediğin bir merada avlanıyorsan eğer mesafeli denemeler yapmalısın sen 60-70-80 metre denerken balık 30-40 metre mesafelerde geziyo olabilirde ;)

BalıkcıGenc 22-09-2011 16:12

Alıntı:

Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi (Mesaj 112789)
Çupra avı merasına göre değişkenlik gösterir. Bazı meralarda çok uzağa attığında balık yakalayamadığın bile olacaktır. Yani öncelikle merayı bilmelisin, bilmediğin bir merada avlanıyorsan eğer mesafeli denemeler yapmalısın sen 60-70-80 metre denerken balık 30-40 metre mesafelerde geziyo olabilirde ;)

çok teşekür ederim verdiğin bilgiler için :)

baraküda 23-11-2012 14:46

taygun abi ben yıllardır kaya ve kum yengeciyle av yapıyorum inanki ölü canlı ayırt etmiyor hatta kaya yengeçlerinin bacaklarını makasla kesiyorum üst kabuğu çıkarıp öle avlanıyorum biz iç yem diyoruz.en çok çupra ve sargos gelsede arada tüm akdeniz balıklarıda zevkle yiyor:) mırmır lagos levrek orfoz v.b. sardalya ve karides gibi yemlerden daha dayanıklı olduğu için ufak balıklar pek yemiyor ve yüzde seksen iri balık alıyorum..yengeç avını tüm çupracılara tavsiye ederim özellikle kayalık bölgede avlanan arkadaşlara iyi avlar

Saat 16:28.