RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Ergun Dürüsel (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=131)
-   -   09-06-2011 sarozda jig ile sinarit (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9288)

ergundürüsel 09-06-2011 18:22

09-06-2011 sarozda jig ile sinarit

Merhaba arkadaşlar,
İş dolayısıyla gittiğim Saroz körfezinde daha önceden konuştuğum arkadaşlar ile saat 14:00 gibi buluştuk. Ufak bir tekne tamiratından sonra saat 18:00 gibi denizde idik. Hava yanık mı yanık kaptan Hakan, Abdullah ve ben ilk meraya doğru yola çıktık. Yarım saat uğraşmama rağmen vuruş yoktu. Sonra 2. meraya sonra 3. meraya yine bir şey yoktu. Son maraya geldiğimizde artık yavaş yavaş umutsuzluk başlamıştı son bir gayret ile 15 dakika daha çekeceğim dedim. jig tabana indiğinde kaldırdım ve balık bindi ben yukarı çekmeye çalışıyorum o kayaların altına girmeye çalışıyor sadece makara cızıltısı duyuluyor arkadaşlar ise tık yok beni izliyorlar yaklaşık 10 dakika boğuştuktan sonra artık balık yorulmaya başladı 5 dakika daha direndi sonra işi bitti 0 m den yukarı çekmeye başladım su üzerine çıktığında son çırpınış sonra jig den tutup tekneye aldım ve herkez rahatladı ama nefesim kesilmiş 10 dk anca kendime gelebildim. Balık tam 5 kg harika bir hayvan. Hem iş hem de zevk işte buna denir. Körfezdeki lidakilerden sonra iyi geldi böyle giderse sanırım sarozu daha sık ziyaret edeceğim. Herkeze rastgele arkadaşlar .

Jig takımı 200 m ip 0.60 floro karbon misina
Hava 2 kuzey
Derinlik 70 m.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ibrahimz35 09-06-2011 20:41

Ergun abi, oltada olduğu kadar jig avındada ustalığını konuşturmuşsun.
Sinarit harika artık seni uzun bir süre körfezde göremeyiz.
Bundan sonraki raporlar Saroz'dan.
Yalnız Murat abi'yi göremedim, gelmedimi yoksa?

kaptankarabulut 09-06-2011 20:44

Hey maşallah be Ergun işte trofe diye buna denir.O an kalp atışlarını nabzını ölçmek lazımdı.
Tebrik ederim afiyet olsun..

muhabbetci 09-06-2011 21:38

Üstad, söylenecek tek şey helal olsun,saroz her zaman hayalim,karşı komşum oralı,her sene kömür limanına çadıra gidiyormuş.Daha güzel avlara.

orhan69 09-06-2011 22:34

tebrikler cok güzel balık dahada güzelleri dek gelsin

Mehmet BODUROĞLU 09-06-2011 22:56

abi balık duruyorsa bir fotoda ben cekilebilirmiyim ? :D
Tebrik ederim abi. Harika bir trofe olmuş. Çok daha iyileride denk gelsin inşallah.

ustam18 10-06-2011 07:28

Ergun Kardeş bu rapor ve resimleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.daha büyüklerini yakalamanız dileğimle Tebrikler.Rastgele.

atakancelik 10-06-2011 08:03

boşluk...

Dün akşam arabanın bagajında bu balığı (!)(balıksa eğer) gösterdiğin andan itibaren bu güne kadar yaptığım avların ne kadar boş olduğunun farkına vardım. Hani sanatçıları dışarda canlı gördüklerinde insanlar derlerler ya "fotoğraftan daha güzelmişsiniz" diye. Aynen öyle. Fotoğraftakinden daha güzel bir balık.Ellerine sağlık...

ergundürüsel 10-06-2011 15:10

ibrahim
işi vardı ben tek gittim ama haftaya sanırım gelecek....

ergundürüsel 10-06-2011 15:12

mehmet
şu anda buzlukta ama pazar günü tuzun içine girecek çeşmealtında . yetişirsen bi foto çekersin . çeşmealtında öğleden sonra olacağım .

Saat 23:59.