RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Maxsea 3 boyutlu derinlik haritasi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5707)

vilmus 18-04-2009 01:51

Maxsea 3 boyutlu derinlik haritasi

indirmesi uzun sürebilir ancak bence çok kaliteli bir program. Tavsiye ederim. Linkler alıntıdır. Program kurulumu ve kullanımı için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

dionyzos 17-09-2009 10:56

Merhaba Mustafa Bey,
Ben amatör ve de tekneyle acemi balıkçıyım,
bunların içinde çeşme bölgesine ait harita var mı / hangisi,
yardımcı olursan sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

dionyzos 17-09-2009 12:54

Olayı yeni anladım :-))
Kuruluma yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.

vilmus 15-10-2009 01:02

Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. Çeşme için kendim hazırladığım harita var. Kaynak olarak mapsend bluenav programını kullandım. Kendi yaptığım haritayı el bilgisayarında seyir halinde kullanmak için hazırladım.

Evet size yardımcı olmaya çalışayım ancak haritayı öncelikle ne şekilde kullanacağınızı belirtirseniz daha faydalı olabileceğimi düşünüyorum.

zuzu 15-10-2009 01:52

selamlar mustafa abı karaburun yenılıman tarafına ozel bırsey varmı yada sızın yaptıgınız cesme için olan karaburunu ıcerıyormu yoksa bu yukardakı lınklerden mı yararlanıp dowload edelım

vilmus 15-10-2009 23:20

Fatih kardeşim elimdeki harita Yeni Limanıda kapsıyor. Bu haritayı ozi explorer denen programla hem bilgisayarda hem de el bilgisayarında kullanabilirsin. Haritanın ham hali bmp dosyasıdır ve dosya büyüklüğü 200 MB dır.

Yukarıda linklerini verdiğim program çok geniş kapsamlıdır. Bu programın en büyük özelliği deniz tabanını 3 boyutlu olarak göstermesidir. Ancak zaman içinde yaptığım denemeler neticesinde çok doğru olmadığını gördüm.

İki yıldan beri yaptığım avlarda iyi avlandığım yerleri harita üzerinde gps ile kaydetmenin daha iyi sonuç verdiğini gördüm.

Bana ne şekilde kullanacağını belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim. Bu arada s60 3rd telefonlar içinde kullanma şansın var.

zuzu 15-10-2009 23:43

Alıntı:

vilmus tafarından gönderildi (Mesaj 63934)
Fatih kardeşim elimdeki harita Yeni Limanıda kapsıyor. Bu haritayı ozi explorer denen programla hem bilgisayarda hem de el bilgisayarında kullanabilirsin. Haritanın ham hali bmp dosyasıdır ve dosya büyüklüğü 200 MB dır.

Yukarıda linklerini verdiğim program çok geniş kapsamlıdır. Bu programın en büyük özelliği deniz tabanını 3 boyutlu olarak göstermesidir. Ancak zaman içinde yaptığım denemeler neticesinde çok doğru olmadığını gördüm.

İki yıldan beri yaptığım avlarda iyi avlandığım yerleri harita üzerinde gps ile kaydetmenin daha iyi sonuç verdiğini gördüm.

Bana ne şekilde kullanacağını belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim. Bu arada s60 3rd telefonlar içinde kullanma şansın var.

abı cevap verdıgınız ıcın tesekkurler,
ılk asama bılgısayarda kullanmak nıyetındeyım

Necati ARAT 16-10-2009 09:14

Paylaşımlarınız için teşekkürler..

vilmus 16-10-2009 09:52

Alıntı:

Necati ARAT tafarından gönderildi (Mesaj 63960)
Paylaşımlarınız için teşekkürler..

Rica ederim. Biz burada paylaşmak için bulunuyoruz.

Fatih kardeşim sana en kısa zamanda ilgili linkleri vericem ve ayrıca kullanım ile ilgili ufak bir açıklamada yapmayı düşünüyorum.

zuzu 16-10-2009 12:42

Alıntı:

vilmus tafarından gönderildi (Mesaj 63979)
Rica ederim. Biz burada paylaşmak için bulunuyoruz.

Fatih kardeşim sana en kısa zamanda ilgili linkleri vericem ve ayrıca kullanım ile ilgili ufak bir açıklamada yapmayı düşünüyorum.

mustafa abıcım şöyle güzel arşivlik bir konu olursa inan çok şık olur faydalnmak isteyen tüm dostlarımız ıcın belkıde site yonetımımız arsivimize koyar tüm dostlar faydalanır

Saat 13:07.