RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Çeşme/Ildır (İzmir) Balık avım - 12.05.2012 (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11103)

muratdogan 14-05-2012 21:29

Çeşme/Ildır (İzmir) Balık avım - 12.05.2012

Hepinize saygı ve selamlarımla.

Hava durumuna baktığımızda yağmurlu göstermesine rağmen rüzgar olmadığını görerek avı gerçekleştirebileceğimizi düşünerek yola çıktık ve tadını aldığımız merayı tekrar ziyaret etmeye karar verdik.
Sabah saat 06:30 koyulduk yola ilk ava başlağıcımız sırtı oldu ve 15 dk. sonra ilk misafirimiz oltamıza gelmiş oldu.
Misafirimizden kareler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Böylelikle neşemiz yerine gelmişti.
Yemli meramıza sabırsızlandığımız için Levrek avımızı uzatmdan yemli avlağımıza gelmiş olduk.
.
Hava şartlarından istediğimiz merada teknemizi sabitleyemediğimiz için daha korunaklı bir koy'a yakın avlanmak istedikse de avımız verimsiz geçti. Orasımı, burasımı derken akşam ettik.
Dönüş yolun da tekrar Levrek avımıza devam ettikse de iki adet iri levrek tekneye alamadan kaçırdık.
Eee ne demişler kaçan balık büyük olur diye.
.
Avımız da
KARAGÖZ
Mercan
Çok sayı da yakalamama rağmen hepsini denize geri iade ettim.
Saldığım balık sayısı en az 100 adetten aşağı değildi.
Sebebine gelirsek te ufak olmalarından dolayıdır. Aslında çoğu kişiye göre alınabilir ölçüler de olmasına rağmen benim skalama göre oldukça küçüklerdi.
NOT : Lütfen unutmayalım her avcı balıkların boyunu ölçmesine gerek duymamalı o anda göze küçük geldiyse anında balığa zarar vermeden denize geri iade etmelidir diye düşünüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle RASTGELSİN...

aybasan 15-05-2012 03:11

Duyarlı olmak-aç gözlü olmamak bir erdemdir bunun içinde av içinde tebrik ederim.

kaptankarabulut 15-05-2012 06:30

Murat kapmışsın yine levreği mutluluk gözlerinden okunuyo.:D :D :D

Zman zaman meralarda balık olmuyor olsada yeme gelmiyor.Bununda tabii bir çok etkenleri olabiliyor.Her zaman derim ya nasip.

Yinede elin boş dönmemişsin.Kapmışsın levreği...:D :D

Afiyet olsun....Daha bereketli avların olsun..

avlar 15-05-2012 06:50

Tebrikler levrek süper görünüyor,rastgelsin.

Ahmet TARİH 15-05-2012 06:58

Perdeyi as solisle açınca, helede böyle fevkaladenin fevkinde bir assolist olunca insana diğer solisler hafif kaçıyor, mikroskobik gözükür. Ben eminimki ufak dediklerin balıklar tabir ettiğin gibi senin skalana göre ufakdır.
Muratcım senin bu duyarlılığını çok iyi biliyoruz. Bir kez daha teşekkür ve tebrik ediyorum arkadaşım. Allah sana gönlüne göre balıklar tutmayı her daim nasip etsin. Oltan bereketle dolsun.

TUĞYAN 15-05-2012 07:04

Murat en doğrusunu yapmışsın ama bizde nerde böyle anlayışlı insanlar ilk 15 dakikada golü atmışsın afiyet olsun rasgelsin

serkan KSK 15-05-2012 11:32

murat slm güzel birgün geçirmişsin levreği kapmışsın valla yalnız kaçanlar için üzüldüm daha irileri gelmesi dileğimle rastgele

dogukan1997 15-05-2012 16:21

Ellerinize sağlık abi çok güzel av olmuş afiyet olsun . Sevgi ve saygılarımla rastgele

CEMAKO 16-05-2012 10:40

Tebrik ederim ellerinize sağlık

cngerol 16-05-2012 16:13

murat surat ifaden her şeyi anlatıyor. güzel bir levrek almışsın tebrikler.
ne zaman götürüyorsun beni de?

Saat 15:52.