RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Düğümler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=56)
-   -   Bedene köstek bağlama (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3708)

bambul 30-09-2007 11:54

Bedene köstek bağlama

Arkadaşlar, aşağıdaki yöntem hem çok kolay, hem düğüm çok sağlam hem de kösteklerin bedenle yaptığı açı dik.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

discus 30-09-2007 13:43

emeğinize sağlık teşekkürler....

skalkan 08-07-2008 10:43

Alıntı:

bambul tafarından gönderildi (Mesaj 41089)
Arkadaşlar, aşağıdaki yöntem hem çok kolay, hem düğüm çok sağlam hem de kösteklerin bedenle yaptığı açı dik.

arkadaşlar herkese merabalar.siteye yeni üye oldum ismim salih.açtığım sayfaların bazı bölümlerinde buraya girmek için yetkiniz yok diye bi yazı çıkıyo.acaba bu bi sorunmudur.sorunsa nasıl halledebiliriz?

recush 13-09-2009 00:05

Alıntı:

skalkan tafarından gönderildi (Mesaj 53761)
arkadaşlar herkese merabalar.siteye yeni üye oldum ismim salih.açtığım sayfaların bazı bölümlerinde buraya girmek için yetkiniz yok diye bi yazı çıkıyo.acaba bu bi sorunmudur.sorunsa nasıl halledebiliriz?

Sağ üst köşede kullanıcı adı ve şifre gir yeri var oraya kullanıcı adını ve şifreyi gir sayfa açılır banada öyle olmuştu saygılar.

BAHRİ 11-12-2010 21:01

resim açılmıyor sebebi ne olabilir?

datdiridat 10-04-2011 12:59

ben gördüm resmi...
bakayım eklenecek mi?

baltiokka 14-06-2011 23:51

buna yakın bir yöntem biliyordum ama bu daha pratik. teşekkürler

RuFKaD 13-10-2012 11:23

Pratik çözüm yollarını paylaşımınız için teşekkürler..

MAVİ FENER 13-10-2012 14:11

Alıntı:

datdiridat tafarından gönderildi (Mesaj 104430)
ben gördüm resmi...
bakayım eklenecek mi?

dattiridat;
Güzel paylaşımın için teşekkürler....

speed0972 27-12-2012 10:57

Sevgili Arkadaşlar, Uç misina düğümü ve Sürgülü düğüm videolarını izleyen bazı dostların bizden köstek bağlama yöntemlerinide anlatan bir video istemişlerdi,o zaman verdiğimiz sözü ancak şimdi yerine getirebildim.

Elimden geldiğince,dilim döndüğü kadar ben iki tane birbirinden farklı yöntemden bahsettim ;

İlk yöntem pratik ve kolay bir yöntemdir, bu yöntemdeki kasagözü düğümünden sonra atılan hırsız kolun uzunluğunu 30-35 cm tutup dört sarımlı düğümü öyle atın diğer kollar için atılacak düğüm mesafelerinide 20-25 cm tutun.

İkinci yöntem benim devamlı kullandığım yöntemdir,oldukça güvenilir bir köstek bağlama yöntemidir.Burada kol boylarını 12-15 cm yapıyorum,fırdöndüyle ilk iğne arasını 25-30 cm olacak şekilde kösteğe kasagözü düğümü atıyorum,son iğneyle iskandil arasındaki mesafeyide hemen hemen bu kadar yapıyorum.

Tabi bu mesafeleri ve uzunlukları her arkadaşımız kendi bölgesindeki avlanma yöntemine ve hedef ava göre uzatıp kısaltmalıdır.

Köstek ve kol misinalrınızı %100 FC.misinalardan tercih ediniz,ince takımın en avcı takım olduğunu unutmayınız bizim köstek ve kollarda kullandığımız misina kalınlıkları aynıdır .Ben en büyük Çupramı 0,18mm kalınlığındaki misinayla almıştım.

Bu videolar,Amatör balıkçılığa yeni gönül vermiş arkadaşlara faydalı olması için hazırlanmıştır,bu işe bizden daha vakıf abi ve kardeşlerimizin izniyle,oltanızın ucundaki coşku hiç eksik olmasın ,rastgele

KÖSTEK BAĞLAMA YÖNTEMİ -1

KÖSTEK BAĞLAMA YÖNTEMİ -2

Anlatım alıntı olup bilgi amacıyla paylaşıldı....

Saat 11:29.