RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Diğer Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Senso Diver (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2130)

balıkcı 26-12-2006 16:54

Senso Diver

1 Eklenti(ler)
Bu alet imkanı olanlar için bir maden,fiyatı 100 euro civarı daha çok tatlısuda avlananlara yarayabilir.

katiti 26-12-2006 20:32

Abi bu çok teknik birşey gerçekten. Ben de geçenlerde balık şekli verilmiş bir kamera görmüştüm. Bu aletlerle gidip balık keyfini başka boyutlara taşımak işten bile değil :). Teşekkürler...

igmsva 26-12-2006 20:43

abi gerçekten enteresan bi alet sayende bunuda öğrendik. sağolasın

mufi 27-12-2006 07:10

Selim kardeş bu aleti mutlaka avrupada kullanıyorlar da..bize yabancı..malum bizler büyük ve derin göllerde/barajlarda nadiren avlanma imkanı olabilir...o da çok meraklı insanlar olacakta.. bu tür bir aleti kullanacak..ki bu alet faydalı olacaktır.. ama tabii o yöredeki tatlısubalıgının tüm yaşamsal özelliklerinide bilmek lazım...

aganta borina borinata 27-12-2006 08:03

selim abi..ellerine sağlık...özellikle tatlısu avcı balıkları için bilinmesi gereken hemen hemen her bilgiyi veriyor bu cihaz...daha profesyonel avlanmak isteyenler için gerekli bi cihaza benziyor...

tabi mertin de söylediği gibi çok teknik bi alet...kullanabilmek için bi çok teknik bilgiye de sahib olmalı insan...

rastgelsin...

freediver 10-05-2007 00:40

Ne Alaka

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Bu alet imkanı olanlar için bir maden,fiyatı 100 euro civarı daha çok tatlısuda avlananlara yarayabilir.

Abi iyide..bu aletin balikcilikla uzaktan yakindan hic bir alakasi yok...
Bu ve bu gibi aletler göl ve denizlerde,atiksu aritma tesislerinde analiz öncesi fiziksel parametreleri belirlemede kullanilir.
BALIKCILIKLA ALAKASIZ BIR ALET
Sudaki oksijen orani falan hikaye.....Bildiginiz gibi su isi arttikca sudaki oksijen orani azalir bu sabittir ve sudaki oksijen azaldikca canlilar yüzeye cikar....Ve budurumda balik yem yemez...

Mesela..Selim abi balikda sudaki oksijen oranini,sicakligini,suyun derinligini, bulanikliligini,suyun debisini(akarsuyun kesit alandaki akinti hizi) bu alet sayesinde ögrendin...
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar????

AMAN SAKIN BÖYLE SEYLERE INANIP PARA KAPTIRMAYIN.....

BU ARADA SAKIN YANLIS ANLASILMA OLMASIN.SELIM ABI SANA KARSI VERMIS OLDUGUM BIR TEPKI DEGIL BU SADECE BILGILENDIRME AMACLI BIRSEY....

BLACK SHARK 10-05-2007 14:13

fIKRINE KATILIYORUM

evet Cumhurcugum .... beraber burada ikinci el gazetesinde yani ( Zweitehand da ) Malzeme bölümünde cok bulduk bu aletten .. ama bizlerin bir isine yaramadi , daha güzel sonarla baligi bulduk .... zaten av zaman icerisinde belirli tarihler arasinda suyun isisini bilmekdeyiz , ve balik tutacagimiz göllerin sualti corafyasini beraber cok kesfettik , nitekim baligi bulduk ve yakaladik ... sabirsizlikla su resimlerin bitmesini bekliyorum ... dosya tam hazir olsun insallah diger arkadaslarda görür .

Lütfen yanlis anlasilma olmasin bu bir kritik degil , sadece yapmis oldugum Tecrübe .

selamlar

balıkcı 12-05-2007 08:24

Mesela..Selim abi balikda sudaki oksijen oranini,sicakligini,suyun derinligini, bulanikliligini,suyun debisini(akarsuyun kesit alandaki akinti hizi) bu alet sayesinde ögrendin...
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar[/color][/quote]
Bu sorduğunu bilmiyormusun yoksa bendenmi öğrenmek istiyorsun,bak balıkcı dostum bilgi kolay elde edilmez,sen sportex kamış shimano makina arıyorsun ama bilgin olmadan bu aletlerin sana fazla yararı olmaz,almanyada olduğuna göre bilgiyi kitaplardan video veya dvd lerden alabilirsin bu yöne harca paranı,malzemelere fazla para kaptırma önce öğren sonra gene sahip olursun malzemelere,benden sana bir abi nasihatı.

freediver 12-05-2007 12:42

??????

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar[/color]

Bu sorduğunu bilmiyormusun yoksa bendenmi öğrenmek istiyorsun,bak balıkcı dostum bilgi kolay elde edilmez,sen sportex kamış shimano makina arıyorsun ama bilgin olmadan bu aletlerin sana fazla yararı olmaz,almanyada olduğuna göre bilgiyi kitaplardan video veya dvd lerden alabilirsin bu yöne harca paranı,malzemelere fazla para kaptırma önce öğren sonra gene sahip olursun malzemelere,benden sana bir abi nasihatı.[/quote]

Abi,Ben Türkiye de Technische Umweltschutz okudum ve simdide Kimya okuyorum...Sanirim bu konular hakkinda senden daha derin bilgiye sahibim.Ama yinede bana burada anlatirsan sevinirim.
Sonucta bende ölümlü bir insanim ve bilmedigim seyler mutlaka vardir.
Bilgi konusuna gelince...Sen benim bakma burada yasadigima ben geleli daha 2,5 yil oldu..Ben 6 yasimdan beri babamla baliga giderim.Izmir de balikcilardan,Rumlardan, Antalya da Yenikapililardan, BABA SULTAN lakapli Ömer Karayel den ögrendim ben balik tutmayi.6 yilda profesyonel dalgiclik(Scuba) yaptim.
Nasihatin icinde cok sagol.Shimano ve Sportex olmasa da olur ben dutun dalini kirar 2 metre misina baglar yine tutarim baligimi..

Bu konudaki bilgilerini bekliyorum
Saygilar

balıkcı 12-05-2007 13:55

Güzel kardeşim okuduysan niye soruyorsun o zaman,yani şimdi suda oksijenin az olduğu yerdemi olur balık,yada kışın suyun soğuk olduğu bölgelerdemi,bunların cevabını sen benden daha iyi bilmen gerek,niye o zaman detaylı anlatmıyorsun,ayrıca ben bu aletin satıcısı değilim,böyle bir aletin olduğunu arkadaşlarla paylaşmak istedim sadece,bu aleti kullanan usta balıkcıların olduğunuda biliyorum,bundan 6 sene evvelinde kablolu kanalda paralı olan SeaSonS programında çok işlendi bu konu,bende hala videoda var SeaSonS programları oradaki insanların çoğu senin gibi okumuş kişiler ve tamamen bu konular hakkında bilgi veriyorlar,ayriyetten senin sormuş olduğun soruları çoğu usta balıkcı uygular,balığa başlamadan suyun bulanıklığına göre yapay yem kulanır,yada suyun neresinde akıntı az veya çok ona göre tutmak istediği balığın yerini tespit eder,kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir,bu yazdıklarım yanlış ise o zaman doğrusunu senden dinlemek isterim.

Saat 12:24.