RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   El Yapımı (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Zargana topu yapımı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1937)

balıkcı 16-11-2006 12:16

Zargana topu yapımı

1 Eklenti(ler)
Bu resimde görüldüğü gibi zargana topunu kendimizde yapabiliriz,bu sayede bu deoların boş kalan ve atılan kısımlarından bir kısmını değerlendiebiliriz balık avında.

katiti 16-11-2006 15:15

Selim Abi çok güzel fikir, eline sağlık...

ramazanuçar 16-11-2006 15:16

selim abi cahilliğimi mazur gör lütfen bu zargana topu denilen nesne nasıl bir şeydir.?neye benzer?bununla nasıl balık avlanır?hiç görmedim bilmiyorum.

rüzgar2 16-11-2006 15:28

Selim Abi Survivor da yemin ederim aç kalmazsın...Bir yarışma daha olursa en büyük favorımsin...;)

balıkcı 16-11-2006 21:25

Alıntı:

alperenucar tafarından gönderildi
selim abi cahilliğimi mazur gör lütfen bu zargana topu denilen nesne nasıl bir şeydir.?neye benzer?bununla nasıl balık avlanır?hiç görmedim bilmiyorum.

Bende türkcede adı olan ismi kullandım ,,zargana topu,,,almancadan türkceye çeviri yaparsak ,,su topu,,diye bir nevi şamandıra veya uzağa atma şamandırasıda diyebiliriz,av kısmına gelince bir çok çeşitli av şekillerinde kulanabiliriz içine su doldurarak uzağa at çek yapabiliriz yada uzağa atıp şamandıra olarak kulanırız,hatta zargana topunun önüne yapay sinek takarak balıkavı yapılabilir,zarganada nasıl kulanılıyor onu deniz kısmındaki üstadlar yardımcı olacaktır ben zarganada bu topu hiç kullanmadım çünki hiç zargana avlamadım.

balıkcı 16-11-2006 21:27

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Selim Abi çok güzel fikir, eline sağlık...

beğendiğine sevindim mertkendi yapmış olduğumuz malzemelerle balık avlamak bir başka gurur veriyor insana ve bu şekildeki malzemeleride atık olarak doğaya bırakmama duygusuda cabası,değerlendirmek yani.

balıkcı 16-11-2006 21:29

Alıntı:

rüzgar2 tafarından gönderildi
Selim Survivor da yemin ederim aç kalmazsın...Bir yarışma daha olursa en büyük favorımsin...;)

Ben zaten içerdeyim sami izlemiyormusun survivoru.

rüzgar2 16-11-2006 21:41

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Ben zaten içerdeyim sami izlemiyormusun survivoru.

İzliyorum arasıra..Herkeş yunan kızına hasta...Yakından güzelmi sence...

rüzgar2 16-11-2006 21:42

Bu arada Selim yazmışım yukarıda yanlışlıkla sen benim hala abimsin...

katiti 16-11-2006 22:45

Alıntı:

alperenucar tafarından gönderildi

Zargana topu denilen şey aslında bir şamandıradır ve ağırlık yaparak takımı ileri atmaya yarar. Zargana takımları yaprak yemli çıplak iğne ya da ipek bağlı takımlar olduğundan hafiftir. İleriye atılıp çekilmesi gerektiği için de ağır şamandıralar kullanılır ön tarafında. Bunlara da zargana topu denir. Mantar olanlardan şeffaf ve içine su dolanlarına kadar çeşitleri geniştir. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Saat 15:38.