RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   yine viyana yine tuna nehri sazan (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2876)

wien_yakisikli 24-04-2007 21:48

yine viyana yine tuna nehri sazan

önceden yakaladiklarimdan yakaladigimda makine olmadigindan fotograf evde cekilmis tir saygilarla
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

aserkansatı 24-04-2007 21:56

Tebrikler Ersin...Tuna nehri için kirli diye okuyoruz ama bir hayli balık var her halde...Nasıl balıklar yeniyor mu? Koku falan oluyor mu?

wien_yakisikli 24-04-2007 22:01

akan su kir li olurmu arkadaslar yok koku falan valla icide tertemiz cikiyor temizlerken ben sadece sazanlari koydum buraya ötekilerin resmini cekmemistim bundan son ra yanimda fotagraf makine side tasiycam :=)

wien_yakisikli 24-04-2007 22:03

bu baligi yaparken mindar ettik ya becerip pisiremedik iyi olmamisti

aserkansatı 24-04-2007 22:04

Ya bizim Gediz,Yeşilırmak da akıyor ama onlar akarken fabrika atıkları ve lağımlar da içine akıyor,haliyle akarsu da olsa kirleniyor.Balıklar bir şekilde etkileniyor.O yüzden sordum...

wien_yakisikli 24-04-2007 22:08

anladim arkadasim özür yok burda öyle bir sey burda bir fabrika öyle bir sey yapsa dünyanin cezasini yazarlar mümkün degil ya hesabini yapp balik tutmaya bile izin aliyoruz lisansli hersene 138 euro ödüyrum lisas almak icin birde bir günde 2 taneden fazla sazan tutamazsin burda
en fazla 2 sazan baska tutabilirsin sazan harici sazan tutarsan geri birakmak zorundasin

balıkcı 24-04-2007 22:37

Alıntı:

aserkansatı tafarından gönderildi
Tebrikler Ersin...Tuna nehri için kirli diye okuyoruz ama bir hayli balık var her halde...Nasıl balıklar yeniyor mu? Koku falan oluyor mu?

Evet serkan tuna nehri kirli ama romanyadan sonra,alamanya ve avusturyada su tertemiz,alabalık bile var suda,benim evin 150 metre ötesi tuna nehri kanalizasyonlar çok değişik türkiyedekilerle,yağmur suları direk olarak nehire gider,lağım ve onun gibi atık sular ilk önce arıtmaya gider sonra içme suyu kalitesine gelince nehire geri bırakılır,fabrikalar dahada ciddi kontrol altındadır.

aserkansatı 24-04-2007 22:39

Evet kısa bir araştırma yaptım ve okudum...Öyleymiş...Balkanlardan sonra kirleniyor ve günde 60,000ton kirli suyu Karadenize döküyormuş...

kartallı 25-04-2007 15:49

tebrikler güzel balık...

Lethe 25-04-2007 15:53

Alıntı:

wien_yakisikli tafarından gönderildi
anladim arkadasim özür yok burda öyle bir sey burda bir fabrika öyle bir sey yapsa dünyanin cezasini yazarlar mümkün degil ya hesabini yapp balik tutmaya bile izin aliyoruz lisansli hersene 138 euro ödüyrum lisas almak icin birde bir günde 2 taneden fazla sazan tutamazsin burda
en fazla 2 sazan baska tutabilirsin sazan harici sazan tutarsan geri birakmak zorundasin

güzel balık,tebrik ederim ersin abi.yanlız sürdürülebilir avcılık uygulaması da çok güzel.:helal: :helal:

Saat 10:59.