RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   İlginç bir yöntemle balık avı... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1436)

ykmk 13-07-2006 10:33

İlginç bir yöntemle balık avı...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
REsimde gördüğünüz takım 2,5-3 metre misinanın ucuna sinek iğne bağlanmasıyla oluşuyor.Bu takımı denizde yüzerken gördüğüm balıkları yakalamak için yaptım.
Takımı hazırlıyoruz.Şortumuzun cebine koyuyoruz.Sonra buzdolabından sülünez veya herhangi bir yem alıp tekrar şortumuzun cebine koyuyoruz.Deniz kenarına iniyoruz ve snoker ve gözlüğümüzü takıyoruz.İnsan olmayan bir bölge seçiyoruz.TAkımımızı çıkartıp düğüm yerinden parmağımıza takıyoruz.Ucuna yemimizi taktıktan sonra ileri doğru kurşunun vasıtasıyla yolluyoruz.Tabii balığın olduğu bir yer seçiyoruz kendimize.Sonra gözlükle balıkların yaptıkları hareketleri gözlemliyoruz.Ufak balıklar yemi didiklerken arkadan iri balıklar geliyor.Balığın oltaya takıldığını görüyorsunuz.KAfanızı suyun içinden çıkarmadan balığı çekiyorsunuz, balık o kadar güzel geliyor ki her şeye bedel o anı görmek.Denizde yüzmekten sıkılanlara bir çare.Özellikle Foçada bu yöntemle güzel balıklar çıkıyordu.Dİl balıkları da cabası...Ufak gelirse salın gitsin.Çok açılmanıza gerek yok.Bu arada fotaş tatil köyünü bilen birisi varsa bana haber versin.

Taygun KOCABIYIK 13-07-2006 11:12

Yunuscan kardeşim patentini al bu icadın ben söyleyim yarın biri çıkar ben buldum der üzülürüz :)
Süper fikir yakaladığın balıkları cebine atarsın ehe :)

ykmk 13-07-2006 11:15

Abi salla gitsin.Buna patent alınmaz.>Hehehe.Varsın çalsın fikri....Bu arada bi fileye atıyorum balıkları....

Taygun abi dalga geçiyorsan sen bilirsin...

Anıl ÜNALAN 13-07-2006 11:19

Yunuscan çok yaratıcısın.Bu işlem balık tutmayı kolaylaştırmaz ama zevk verir o kesin.

Taygun KOCABIYIK 13-07-2006 11:21

Yunuscan çok ciddiyim niye dalga geçeyim
ufak balık vurduğumda (zıpkınla) cebime atıyorum ;)

ykmk 13-07-2006 13:00

Abi bende atıyorum ama canlı kalıyor, olta ile tutulduğu için.HAyvan hareket ediyo cebinde ama bende onun çaresini buldum.balığın omurgasını kıracaksın.Direkt ölüm.Chasse&peche de izlediydim...

ykmk 13-07-2006 13:03

Alıntı:

DiZzY tafarından gönderildi
Yunuscan çok yaratıcısın.Bu işlem balık tutmayı kolaylaştırmaz ama zevk verir o kesin.

Çok zevk verdiği kesin.BEnce bi dene Anıl...

reos_mow 13-07-2006 17:12

bi kere bende denemistim baya zewkli oluyo yalniz firdonduyu parlat deilde mat takarsan daha iyi firdonduyede saldiriyolar

ykmk 14-07-2006 07:27

Çok doğru fırdöndüye saldırıyor hayvanlar fakat bana göre bu bir avantaj.Parlak şeyleri suyun ilerisindeki balıklarda görüyor ve yemi görünce yemle uğraşıyorlar.

aganta borina borinata 17-08-2006 09:10

şimdi bu oltaya bi isim bulmak lazım...:D

bu arada sinek iğneyle hangi balıkları yakalıyorsun...:dikkat:

onları yemmi yapıyorsun, yiyormusun...:soru:

Saat 08:50.