RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   AT-ÇEK (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=63)
-   -   rapala hakkında (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4430)

ahmet polat 06-02-2008 16:04

rapala hakkında

merhaba arkadaslar ben çinekop ve lüfer avında kullanabilecegim rapala almak istiyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Rauf 07-02-2008 06:23

Alıntı:

ahmet polat tafarından gönderildi (Mesaj 47927)
merhaba arkadaslar ben çinekop ve lüfer avında kullanabilecegim rapala almak istiyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Bu balık icin bulundukları bölgede kullanılan rapala değişim gösterebilir nedeni orada balığın o sıra yediği yeme en yakın rapala secilmelidir benim alanyada kullandığım rapala ceşidi ve diğer bölgelrdeki arkadaşların lüfr ve cinekopta kullandıkları rapala ceşitlerinin resimleri aşağıdadır.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Bu rapalaların hepsi ile lüfer veya cinekop tutulmuştur en alttaki resimdeki iki rapala olan resimdeki yeşil olanı ile ben lüfer tuttum görüldüğü üzere cok ceşitlidir selamlar.

walras 15-02-2008 22:11

rapalaya takılan iğnelerin rapala büyüklüğü ile bir orantısı varmı? yoksa yakalamayı umduğumuz balığa göre mi iğne takacağız??

arm59 15-02-2008 22:22

Alıntı:

walras tafarından gönderildi (Mesaj 48344)
rapalaya takılan iğnelerin rapala büyüklüğü ile bir orantısı varmı? yoksa yakalamayı umduğumuz balığa göre mi iğne takacağız??

Çok büyük iğne takılırsa rapalanın yüzüşünü bozabilir.

Teaser 16-02-2008 01:08

Rapala

Çinekop ve lüfer için çok pahalı ve yüzüşü mükemmel olan bir sahte olmasına gerek yok bence.Rauf Abi'nin fotolarını verdiği üstte olan kırmızı kafalı ve mavi olan gayet uygun.Bu balık için önemli olan parlayan ve üste yakın yüzen bir model olması.Pelikan,Strike Pro,Surecatch ve Daiwa markaların sahte balıkları daha hesaplı.Özellikle mavi,yeşil sırtlıları tercih edebilirsin.İğne değiştireceksen aynı numarada iğne tercih ederseniz en doğrusu olur.Aslında çeşitli kaşıkları da deneyebilirsin.Bir de imza ayarlarını yaptım mı herşey daha güzel olur:D.Saygılar...

walras 16-02-2008 20:24

muvaffak abi senin icat süper görünüyor:) umarım iyi balık alırsın.. malzemeyi merak ettim:) gerçekten tebrik ederim.. denizde iş yaparsa bi kaç model de bize gönderirsin artık:P

Teaser 16-02-2008 23:28

Üstad çok güzel

En sevdiğim olay "kendin yap" olayı.Bence harika , gözler de çok dikkat çekici.Muvaffak Abi sen böyle yapıp gösterirsen siparişler gelir artık:D.Sezonda deneyip sonucunu yazmanı bekliyoruz.Saygılar...

araştırıcı 17-02-2008 12:03

Alıntı:

walras tafarından gönderildi (Mesaj 48344)

Merhaba Alper....
Avlanacağın balık lüferse o zaman iğne; bir numara büyük ve en arkadaki iğneye iki tane halkayı ekleyerek-birbirine ekleyerek kullan....:) Çünkü lüfer gözü kara saldırır.. Yeterki modunda olsun... Bu nedenle küçük ve sağlam olmayan iğneler seni yarı yolda bırakır... En arkadaki iğneye çift halka taktığında iğnenin hareket kabiliyeti artacak ve-veya daha geniş açılarda hareket imkanı bulacaktır... sonuçta; lüfer su üzerinde hamle yapsada ağzından çıkmayacaktır... Bunlar sana tecrübeyle yoğrulu altın tavsiyelerdir.....
Eğer akya gibi canavarlar hedefte ise o zaman ucu çok sivri ve en az 4 x strong iğneler kullan... Çünkü akya sahte balığı yutmak yerine başının yan kısmıyla çarparak sersemletmeye çalışacaktır... Bu esnada iğne kaliten balığı kıyıya almana yardımcı olacaktır...
Rastgele Alper....;)

Saat 16:34.