RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   çeşme ıldır (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4814)

eşkina 09-05-2008 16:01

çeşme ıldır

ıldıra gideceğim bırakın çeşmeyi ege de hiç avlanmadım tüm bilgilere ihtiyacım var.

çeşme35 09-05-2008 16:21

Valla ıldırı pek tavsiye etmem daha doğrusu çeşme tarafını pek tavsiye etmem bu aralar balık yok ıldırda yeni avlandım 2 parça karagöz aldım başka bişey yok.Ildırı geçince gerence var balık çiftliklerinin oralara gidebilirsin ama yinede bir bilen olmadan gitme derim ben o kadar gel git yaptım bi yer bulamadım bulduğum yerdede de balık tutamadım.

HALDUN YALIMLI 09-05-2008 17:46

Gidecek olduğunuz yerde bolca balık çiftliği mevcut, Emrah kardeşimizin dediği gibi Gerence yada Karareis taraflarına gitme şansınızda olabilir. Genelde o bölgede geceden sabaha avda verim alma şansınız yüksek. Yem olarak mamun, boru kurdu, yengeç, sardalya ve madya kullanabilirsiniz. Takım olarak köstekli ve hırsız takımlar kullanabilirsiniz. Umarım keyifli bir av yaşarsınız. RASTGELSİN

gerence 09-05-2008 21:27

Tekneden avlanın...

Alıntı:

eşkina tafarından gönderildi (Mesaj 51652)
ıldıra gideceğim bırakın çeşmeyi ege de hiç avlanmadım tüm bilgilere ihtiyacım var.

Tekneden avlanmanı tavsiye ediyorum. Ildır körfezi balığın doğduğu bir körfezdir. Kasım ayında kilo üzeri çipuralar buraya yumurta bırakırlar. Pınar Türkiyenin ilk balık çiftliğini burada kurdu. Açığındaki adalarda normal balık çiftliklerinin yanında, 2 daette orkinos çiftliği bulunmaktadır.Adalar civarında her türlü balığı bulabilirsiniz arkadaşım...Ildır ve Çeşme'nin mercanı çok meşhurdur. Şansın yaver giderse arada 250-300 grlık barbunları bile tutabilirsin..!! Bu arada kumluk yerlerde çok sık oltana gelecek olan trakonyalara çok dikkat et..!!!
Rastgelsin..

s'nek 05-01-2009 03:20

ıldırda gayet balık aldık olta ile çogunluğu sarı kanat istavritti mercan karagöz gopezde var

ibrahimsepetçi 05-01-2009 07:05

selam. zeytinler mersin koy da iyi balık alırsınız.yolu kötü fakat balık bol.zahmete değer.rasgele.

s'nek 06-01-2009 00:11

yazmayı unutmuşum 40 kilo kadar aldık balıkları

delvel 06-01-2009 02:49

4 olmasın abi:D

Alıntı:

s'nek tafarından gönderildi (Mesaj 59119)
yazmayı unutmuşum 40 kilo kadar aldık balıkları

4o kg deniz'den aldıysanız diyecek bişey bulamıyorum gercekten tebrıkler hafta sonu ordayım:d

Taygun KOCABIYIK 06-01-2009 09:38

Sayın Sinek lüften imza kısmını doldurunuz. Ayrıca sirkülerde adam başı limit 5 kg umarım 8-10 kişi av yapmışsınızdır.

unpolluted 25-01-2009 19:17

ıldırı yardım

Alıntı:

eşkina tafarından gönderildi (Mesaj 51652)

ıldırı yalı mahallesindeyim keyifçi tekneciliği yapıyorum,teknesiz ve kerterizsiz balık avlamak biraz zordur ama ararsanız ( 05357718602 adnan ) yardımcı olmaya çalışırım

Saat 02:22.