RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yapay Yemlerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=75)
-   -   el yapımı williamson jet popper (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4625)

walras 14-03-2008 17:55

el yapımı williamson jet popper

herkese merhaba. internetten williamson jet popper'i model alarak kendim ve tornacının hayal gücünüde katarak :deli:alperson jet popper ürettim:) henüz boya ve yapıştırma işlemi olmadı.. umarım iş yapar..RENK KONUSUNDA ÖNERİLERE İHTİYACIM VAR...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

discus 14-03-2008 18:16

arkadaşım anladığım konu değil ama el işçiliğin gerçekten hoş olmuş.tebrik ederim umarım iyi avlar denk gelir..rastgelsin...

walras 15-03-2008 10:05

bir renk önerisi istedim.. sitede kıyamet koptu.. muvaffak abi dışında ses veren olmadı.kimse iplemedi bizim alperson jet popper 'ı :(

Cullinan 15-03-2008 13:11

Alper, yapmış olduğun Popper'ı, avlanmayı düşündüğün avlak yerine ve orada avlamayı düşündüğün balıkların beslendikleri balık renklerine göre boyamalısın bence.

levrek 15-03-2008 23:45

Ellerine sağlık Alper,mesajını yeni gördüm,kusura kalma.Renk olarak ağaç malzemeye deyim yerindeyse janjanlı renkleri verebilmek,istenen efekleri alabilmek çok zordur.Bu işi daha basit yöntemlerle çözmek mümkün."Lütfen reklam olarak algılanmasın"Örneğin Colgate diş macunu markasının piyasaya yakın zamanda çıkan plastik kutularının üzerindeki reflekteli cıvıl cıvıl kendinden yapışkanlı ambalaj kaplamalarını kendi imalatanına yapıştırıp kullanabilirsin.Özellikle marketlerde alış-veriş yaparken birçok ürünün üzerinde işine yarayacak bu tür malzemeleri bulman çok kolay,sevgilerimle

Teaser 16-03-2008 00:01

Aklıma geldi

Tabi Erol Abi şimşek çaktırdı bu arada.Kırtasiyelerden hologramlı şerit veya kaplama malzemesi bulabilirsin.Kendinden yapışkanlıdırlar genelde.Ağacın yüzeyini toz-talaş gibi maddelerden arındırırsan daha güzel yapışma sağlayabilirsin.Yada kendin güzel bir yapıştırıcı kullanabilirsin.Unutmadan popper harika görünüyor:helal:.Yüzüşünü test edebildin mi?

walras 16-03-2008 10:26

henüz yapıştırmadığım için yüzdüremedim..diç macunu janjanı iyi fikir erol abi sağol.. simli oje de düşündüm.. oje nasıl olur acaba..

araştırıcı 16-03-2008 10:52

Eline sağlık Alper...
Oldukça güzel olmuş....
Verim alırsan daha güzel olacak....
Selamlar..

mufi 16-03-2008 19:12

Alıntı:

walras tafarından gönderildi (Mesaj 49893)
henüz yapıştırmadığım için yüzdüremedim..diç macunu janjanı iyi fikir erol abi sağol.. simli oje de düşündüm.. oje nasıl olur acaba..

Tam bende onu dicektim bu aralar meşgulüm malüm asayiş peşindeyiz.. fazla mesai yapıyorum..bende aynı taktiklerdeyimm tırnak cilası+oje+sim. ayrıca erolcumun janjanlı teklifide harika tabii iyi yapıştırman lazım...:helal:

Taygun KOCABIYIK 16-03-2008 19:14

Alper abi tamamen mantıken yanıt veriyorum tecrübem yok bu konuda.
Önce beyaz ojeyle yada gri metalik renkli ojeyle boyayıp üzerine şeffaf ve simli ojeyle bir kat geçip en sonda bayanların kalyon dedikleri parlatıcı ojeden vernik niyetine bir kat attın mı olabilme ihtimali var.

Saat 10:30.